Kauniečiai jaučiasi apgauti: kelias savaites gėrė užterštą vandenį

Kauno Senamiesčio gyventojai keletą savaičių vartojo sveikatai kenksmingą vandenį – tai patvirtino valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, patikrinusi geriamojo vandens kokybę.

Nuslėpė nuo gyventojų

Gegužės mėnesį kauniečiai skambino pavojaus varpais, kai daugiau nei savaitę iš jų čiaupų bėgo juodas vanduo, o atsakingos tarnybos nesiėmė jokių veiksmų trūkumus pašalinti. Kiek vėliau miestiečiai sužinojo, kad Piliakalnio gatvėje įvyko avariją, dėl kurios jų vanduo staigiai pajuodavo.

Nesulaukę pagalbos iš Kauno specialistų, gyventojai kreipėsi į Vilnių, Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.

„Apgautas jaučiuosi ne aš vienas. Mums tvirtino, kad vanduo atitinka visus reikalavimus ir yra vartotinas, o tyrimai parodė priešingai. Be to, už tokį vandenį dar ir mokėti turėjome“, – pasakojo Daukšos gatvėje gyvenantis Liutauras Šutas.

Vyras tvirtino, kad nežinodamas apie vandens kokybę jis su šeima gėrė vandenį, virė maistą.

„Juodą vandenį pastebėjome kai norėjome prisileisti vonią. Ačiū Dievui, kad nieko blogo nenutiko ir į ligoninę skubėti nereikėjo“, – džiaugėsi kaunietis.

Liutaurui pikčiausia dėl to, kad niekas gyventojams nepranešė apie gedimus, neužsuko vandens, o tik melavo, sakydami, kad vanduo nėra kenksmingas, tik atrodo neestetiškai.

„Šį vandenį gėrėme ne tik mes, suaugę žmonės, bet ir vaikai“, – pyko L.Štutas.

Vyras raštą iš valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, kuris patvirtino, kad vanduo neatitiko geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimų, gavo ne taip lengvai, tik griežtai pareikalavęs.

„Taip neturėtų būti. Tokia informacija turi būti skelbiama viešai, o ne slepiama nuo kauniečių“, –  sakė L.Šutas.

Vanduo su bakterijomis

Prieš keletą mėnesių „Kauno vandenų“ avarinės tarnybos viršininkas Rimas Stunžėnas tvirtino, kad bendrovės specialistai atliko vandens tyrimus, kurie parodė, jog vanduo nėra kenksmingas, tik atrodo neestetiškai dėl mangano ir geležies dalelių nuosėdų. Anot viršininko, vandens tinklų plovimo darbai šią problemą turėjo išspręsti.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, reaguodama į gyventojų skundus, gegužės 16-ąją paėmė šalto geriamojo vandens mėginius mikrobiologiniams ir cheminiam tyrimui atlikti.

„Tirtuose mėginiuose kaliforminių bakterijų, bendrosios geležies bei mangano kiekis viršijo leidžiamą kiekį ir neatitiko Lietuvos higienos normos“, – rašoma tarnybos rašte.

Po šių išvadų bendrovė „Kauno vandenys“ atliko pakartotinius vandens tinklų plovimo darbus. Tarnybos specialistai gegužės 24 dieną pakartojo vandens kokybės tyrimą, kuris parodė, kad vanduo yra švarus.

Savo kaltės neįžvelgia

„Kauno vandenų“ avarinės tarnybos viršininkas R.Stunžėnas neprisiėmė kaltės, kad klaidingai informavo miestiečius apie vandens kokybę.

„Mūsų laboratorijoje daryti tyrimai parodė, kad vanduo yra sudrumstas, padidintas geležies, mangano kiekis. Jokių bakterijų nebuvo. Koliforminių bakterijų galėjo pasitaikyti atsitiktinai“, – svarstė viršininkas.

R.Stunžėnas pasakojo, kad tyrimams vanduo imamas iš įvadinio namo skaitiklio.

„Kodėl vieni tyrimai buvo geri, o veterinarijos tarnybos kitokie, net sunku pasakyti. Reikia tiksliai peržiūrėti datas, kada buvo atliekami tyrimai ir kiek kartų jie buvo atlikti. Nenoriu išsisukinėti, bet kažkaip vienareikšmiškai komentuoti nenorėčiau“, – išsisukinėjo nuo tiesaus atsakymo R.Stunžėnas.

Anot avarinės tarnybos viršininko, kažkokių nusiskundimų, kad tame name gyvenantys kauniečiai pasijuto blogai, turėjo sveikatos sutrikimų, nebuvo gauta.

Be to, viršininkas sutiko, kad vargu, ar bent vienas kaunietis būtų norėjęs vartoti tokį vandenį kaip geriamąjį vien dėl jo estetinės išvaizdos.NAUJAUSI KOMENTARAI

laima

laima portretas
o Aukstuose sanciuose vanduo labai geras

lina

lina portretas
tai negi reikia gerti juoda vandeni ,juk pajuryje irgi labai neskanus kaip gelezis vanduo va buvom latvijoj prie juros tai vanduo rudas ir dvokia tai ten zmones perka geriama vandeni

kaunietis

kaunietis portretas
o kas pasakys koks velnias ir is kur Dainavoje netoli TEO is krano kartu su vandeniu bega, tiksliau kas jame plaukioja ?? Ar cia tik mano mane....
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių