Kaune per savaitę policija konfiskuoja po vieną automobilį

Ar savo automobilį mėgstate skolinti draugui? Jei taip, gerai pasvarstykite, ar tai verta, mat po draugo pasivažinėjimo savo automobilio galite ir netekti.

Šiemet jau konfiskavo 57 automobilius

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos viršininkas Danas Česnauskas atskleidė, kad per šiuos metus Kauno mieste policijos pareigūnai jau konfiskavo 57 automobilius.

„Per nepilną savaitę, t.y. kas šeštą dieną Kaune konsfiskuojama po automobilį“, – sakė D. Česnauskas.

Viršininko teigimu, palyginti su pernai, šiai metais automobilių konfiskuojama daugiau.

Savininkai dažniausiai netenka savo transporto priemonės, kai ją paskolina pažįstamiems.

„Dažnai vairuotojai skolindami automobilį net nežino, kad jų draugai buvo bausti už vairavimą išgėrus. Jeigu asmuo antrą kartą neblaivus įkliuvo policijai, tik šį kartą jis vairavo jūsų automobilį, pareigūnai iš karto privalo sulaikyti automobilį, uždaryti jį į saugomą aikštelę ir visą medžiagą pateikti teismui. Tada teismas sprendžia, ar iš savininko konfiskuoti automobilį“, – pasakojo pareigūnas.

Kelių policijos valdybos viršininkas atskleidė, kad būna atvejų, kuomet automobilio savininkas gali išvengti konfiskacijos.

„Pavyzdžiui, vairuotojas paliko savo automobilį meistrui suremontuoti. Meistras išgėrė ir sėdo prie automobilio vairo, jį pagavo policija. Tokioje situacijoje savininkas nekaltas, kad meistras pasisavino jo automobilį“, – aiškino D. Česnauskas.

Už atimtą automobilį tebemoka bankui

D. Česnauskas prisiminė kelis atvejus, kai automobilio konfiskacija savininkui itin smarkiai kirto per kišenę.

„Per šiuos metus vieną moterį policijos pareigūnai du kartus sulaikė prie vairo išgėrusią. Žinoma, pareigūnai iš jos konfiskavo automobilį, ji neteko ir vairuotojo pažymėjimo“, – pasakojo D. Česnauskas.

Maža to – visiškai naują automobilį moteris buvo įsigijusi lizingu, todėl už jį vis dar turi mokėti bankui.

Anot policijos viršininko, šiemet konfiskuotas netgi traktorius.

„Ūkininkas pasisamdė darbuotoją, kuris turėjo teisę jį vairuoti, tačiau prie jo vairo sėdo girtas. Policijai patikrinus paaiškėjo, kad vairuotojas jau buvo baustas už vairavimą išgėrus. Taip ūkininkas neteko savo traktoriaus“, – nekasdienę istoriją prisiminė D. Česnauskas.

Kaip draugas gali virsti priešu

Kiekvienas asmuo, duodamas savo vardu registruotą automobilį kitiems asmenims, rizikuoja ne tik netekti automobilio. Jam gali tekti padengti žalą, kurią padarė asmuo, kuriam paskolinote automobilį.

„Jeigu su skolintu automobiliu vairuotojas patenka į avariją, kurios metu dėl jo kaltės sužalojamas pėsčiasis, nukentėjusysis gali kreiptis į teismą dėl žalos atlyginimo. Atsakyti gali tekti ir vairuotojui, ir automobilio savininkui“, – pabrėžė D. Česnauskas.

Anot Kelių policijos valdybos viršininko, teismas, norėdamas išieškoti žalą, gali netgi areštuoti automobilio savininko turtą.

„Jeigu jūsų draugas avarijos metu pridarys žalos už pusę milijono litų, ar jis jums liks draugu?“ – retorinį klausimą uždavė viršininkas.

Vertėtų pagalvoti apie įgaliojimą

Jau 10 metų galioja tvarka, kai nebūtina turėti įgaliojimo, norint vairuoti svetimą automobilį.

„Nors įgaliojimas nėra būtinas, tačiau jis gali labai palengvinti gyvenimą. Tuomet atsitikus nelaimei ar pažeidus taisykles būtų atsakingas ne automobilio savininkas, o vairuotojas“, – dėstė pareigūnas.

Vairuotojams, kurie transporto priemonę vairuoja neblaivūs arba apsvaigę nuo narkotinių medžiagų, gresia transporto priemonės konfiskavimas ir vairuotojo pažymėjimo atėmimas nuo 3 iki 4 metų. Teisės vairuoti neturintiems asmenims – administracinis areštas nuo 20 iki 30 parų bei automobilio konfiskavimas.

Teisės vairuoti neturintys asmenys, kuriems administracinis areštas negali būti skiriamas, baudžiami nuo 4 iki 5 tūkst. litų bauda su transporto priemonės konfiskavimu.

„Konstitucinis teismas išaiškino, kad automobilio konfiskavimas neprieštarauja Konstitucijai. Tai padeda kovoti su kelių eismo taisyklių pažeidėjais“, – įsitikinęs D. Česnauskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Česnauskai

Česnauskai portretas
O tai jei aš vairavau išgėręs prieš 8 metus, irgi konfiskacija? Ar čia tie kas laike 1 metų?

antanas

antanas portretas
Dabar reikia priimti istatyma,kad jei gerei namuose,tai reikia konfiskuoti nama! Tai pades kovoti su girtavimu. Automobilis kaip ir namas yra asmeninis turtas! Vadinasi,valdzia gali uzsiimti reketu? Jug sie daiktai nera vogti,kad juos galima butu konfiskuoti.

pritariu

pritariu portretas
antanui
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių