Kaune – ekstremalų treniruotės šokiruojančiose vietose

Dviejų jaunuolių prisitraukimai ant Aleksoto tilto šviesoforo konstrukcijos virš važiuojančių automobilių, kabojimas, laikantis už P.Vileišio tilto turėklų, ir kiti neįprasti pratimai – toks vaizdo įrašas plinta internete. Tačiau policija ir miesto savivaldybė pažeidimų tame neįžvelgia.

Rugpjūčio pradžioje „Youtube“ tinkle pasirodė įrašas, kuriame Dovydu Pluiru ir Simonu Daniūnu prisistatantys jaunuoliai demonstruoja savo fizinius sugebėjimus ne itin tam pritaikytose vietose. Beveik pusantros minutės trukmės vaizdo įrašas prasideda jų pratimais ant plieninių dviračių stovų, vėliau jaunuoliai juos atlieka į Milikonių kalną panašioje vietoje. Čia jie dideliame aukštyje kabo ant statybinių pastolių – po jų kojomis driekiasi Kauno panorama.

Vėliau vaizdas persikelia į troleibusą, kur, stebint keleiviams, vienas vaikinų prisitraukimus viena ranka atlieka ant troleibuso turėklo. Toliau vietos tampa dar ekstremalesnės – vienas jaunuolių pasikabina ant Vytauto Didžiojo tilto šviesoforo konstrukcijos. Apačioje švilpiant automobilių srautui, vyrukas surengia panašų į lengvaatlečio ant lygiagrečių pasirodymą.

Ant aukšto šviesoforo pro šalį važiuojant traukiniui, P.Vileišio tilto ir kelio ženklų stulpų vaikinukai atlieka akrobatinę figūrą – kabo šonu horizontalioje padėtyje.

Tokie akrobatiniai triukai – ne naujiena užsienio šalyse. Čia jie traktuojami kaip savotiška sporto šaka, vadinama gatvės mankšta (angl. street workout). Jos esmė – įvairūs pratimai atliekami naudojant bet kokias viešoje erdvėje sutinkamas konstrukcijas. Šiuo metu net yra susikūrusi šios sporto šakos federacija, o 2011 metais Rygoje vyko pirmasis pasaulio čempionatas.

Nors įvairiuose interneto forumuose šios šakos atstovai teigia, kad pagrindinis tikslas – sportinis, tokią veiklą valdžios atstovai gali traktuoti kitaip, tačiau kol kas griežtesnių veiksmų nežada imtis. Kauno miesto savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras tvirtino, kad savivaldybė šių išdykėlių tikrai nesiruošia vaikyti.

„Viešąją tvarką mieste prižiūri policija. Kiekvienas žmogus rūpinasi savo saugumu, nes tokia veikla, ko gero, kelia pavojų ne šviesoforams, o sau pačiam. Jei žmogus negalvoja apie savo saugumą ir atsidurs policijos akiratyje, turbūt bus nubaustas už viešosios tvarkos pažeidimą. Reikės pažiūrėti, gal būtų galima padaryti kokius nors apribojimus, kad ant tokių vietų, kaip Vytauto Didžiojo tilto šviesoforas, būtų sunkiau užlipti“, – sakė jis.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato vyriausioji specialistė Simona Banėnienė teigė, kad apie tokią veiklą policija žino, bet ekstremalų neketina bausti.

„Policija tarėsi ir su geležinkelininkais, tačiau jokio pažeidimo čia negalime fiksuoti. Dėl tokių atvejų net buvo diskutuota ir su Policijos departamentu, tačiau atsakymas vienareikšmiškas – pažeidimo nėra. Tiesa, pagal vieną administracinių teisės pažeidimų kodekso straipsnį tai būtų galima traktuoti kaip nedidelį chuliganizmą, tačiau tai vėl priklausytų nuo teisėjo požiūrio teisme. Jis pažeidimo gal ir neįžvelgtų. Mes sakome, kad pažeidimo čia nėra, nes vaikinai nieko nesulaužo“, – aiškino ji.

S.Banėnienės teigimu, šiuo atveju labiausiai vaikinai rizikuoja savo sveikata. Policijos atstovė prašė kauniečių, kad pastarieji, pastebėję tokius akrobatus, praneštų patruliams – pastarieji juos žada tiesiog sudrausminti.NAUJAUSI KOMENTARAI

atsigauk

atsigauk portretas
Geju nuomone niekam neidomi, geju parado gerbejau.

nepatiko

nepatiko portretas
Na ir pasidemonstarvo vaikiukai, kur tik mane esant "ekstarmalu".. Tik nelauzykit prasau kelio zenklu, nenorim uz naujus moketi!

JO

JO portretas
Jau gėjų paradas mieste padoriau atrodo, nei suaugusių pienburnių išsidirbinėjimai.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių