Kaunas pagerbė neišnešiotus naujagimius: Rotušė nušvito purpurine spalva

Lapkričio 17 dieną dešimtys pasaulio miestų, minėdami neišnešiotų gimusių ir mirusių naujagimių dieną, traukos objektais tapusius miesto simbolius "nuspalvina" purpurine spalva.

Sekmadienį pirmą kartą prie šios pasaulinės akcijos prisidėjo ir laikinoji sostinė – ta proga purpurine spalva nušvito Kauno rotušė.

„Apie tai, ką patiria neišnešioto naujagimio sulaukę tėvai, kalbama mažai. Regis, tų kūdikėlių, kurie neretai net neišgyvena, lyg ir stengiamasi nematyti“, – sakė akcijos globėja, moterų klubo „Ad astra“ vadovė Inga Budrienė. 18 metų sūnų Nojų, globotinį aštuonmetį Mantą auginanti Inga taip pat pagimdė neišnešiotą naujagimį – 8 metų Kernius gimė mėnesiu anksčiau.

Anksčiau laiko dvynukus pagimdė ir antroji akcijos iniciatorė verslininkės I.Budrienės bendravardė bei bendrapavardė – Inga Budrienė – tėvų asociacijos ,,Padedu augti" įkūrėja.

Graži akcija prasidėjo dar sekmadienio ryte, kai  Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero (Jėzuitų) bažnyčioje buvo laikomos Šv. Mišios už išgyvenusius ir mirusius naujagimius bei jų šeimas. Vėliau į orą buvo paleisti heliu pripildyti purpurinės ir baltos spalvos balionai.
Į bažnyčią nuo sekmadienio iš Kauno savivaldybės persikėlė Irutės Jaruševičiūtės nuotraukų paroda "Gyvybė – telpanti delnuose".

Vakare, apie 18 valandą, pagerbiant anksčiau laiko gimusius neišnešiotus vaikelius purpurine spalva nušvito Kauno rotušė, kelias dainas dovanojo "Božolė" choras.

Šįmet šios akcijos proga bus apšviesti garsiausi Kanada tiltai ir Niagaros krioklys, Jungtinės Karalystės, Australijos ir kitų šalių pastatai.

Neišnešiotų vaikiukų Lietuvoje kasmet gimsta apie 1600 arba maždaug kas dešimtas naujagimis. 2012 m. vien Kauno klinikose gimė 567 neišnešioti naujagimiai, iš jų 120 – dvynių, 7-8 – tryniai.

Mažiausias Lietuvoje gimęs kūdikis, kuris sėkmingai buvo išslaugytas, svėrė vos 450 gramų. Daugėja atvejų, kai gimsta vis mažesnio svorio – tai yra sveriančių vos apie 500 gramų. Jų slauga yra ypatinga.
Kiekvienais metais 15 mln. pasaulyje, 500 tūkstančių – Europoje, 1400 – kasdien, 60 per valandą, vienas per minutę. Tiek gimsta neišnešiotų naujagimių.NAUJAUSI KOMENTARAI

duoda

duoda portretas
tokios akcijos labai daug dvasingiems artimuju ar kudikeliu netekusiems tevelaims.o skeptikai ar surambejusiu zmoniu sirdys visada viskuom bodisi.jiems niekas nerupi.tik sociai pavalgyt.o mums tai buvo silta bendravimo.atjautos svente.tai prisiminimu ir uzuojautos su Dievu bendryste.o burbuliujantiems ar sustabarejo sirdeles?

Tai kad čia rožinė

Tai kad čia rožinė portretas
Tai kad čia rožinė, ne purpurinė spalva. Kuria spalva reikėjo spalvinti Rotušę?

ww

ww portretas
Kaip sakoma,lazda turi du galus. Tie,kurie dabar varo ant Kedzio,gali susilaukti atpildo,turiu omeny - is auksciau. Labai negrazu ir nesazininga varyti ant mirusio zmogaus,kurio kalte teisiskai nebuvo irodyta (vien tik speliones) ir kuris negali apsiginti. Tokie ir akcijos prasmes nesupranta ir nesupras. Va,jeigu butu alaus svente,tada kitas dalykas,jiems tur but butu suprantama ir priimtina.Ir kodel man atrodo (is tekstu),kad raso vyrai? Ka jie supranta apie neisnesiotus vaikelius? Geriau sedetu su bambaliu,o ne rasinetu cia tu nesamoniu,kam reikia to ar ano. Jiems,matyt,nieko nereikia. O nieko nereikia kam - tik mirusiam.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių