Kauną užplūdę užsienio futbolininkai atsivežė ir savo virėjus

Šią savaitę Kaune užderėjo svečių iš užsienio. Kol "Žalgirio" arenoje posėdžiavo ES politikai, viena po kitos į miesto viešbučius rinkosi būsimos pasaulio futbolo žvaigždės.

Šią savaitę Kaune užderėjo svečių iš užsienio. Kol "Žalgirio" arenoje posėdžiavo ES politikai, viena po kitos į miesto viešbučius rinkosi būsimos pasaulio futbolo žvaigždės.

100 futbolo skautų

Šiandien Kauną užplūs apie 100 garsių užsienio futbolo klubų skautų, besidairančių kylančių talentų. Juos priviliojo mūsų miesto, Alytaus, Marijampolės stadionuose vyksiantis Europos jaunimo iki 19 metų futbolo čempionatas.

Čempionato direktorius Mindaugas Verbickas džiaugėsi, kad pirmą kartą šio renginio istorijoje 12 iš 15 rungtynių transliuos "Eurosport" televizija. Lietuvos ir Kauno vardą išgirs daugiamilijonė auditorija. "Eurosport" televizija matoma 59-iose šalyse dvidešimčia skirtingų kalbų.

Renginys pritraukė mažiausiai pusšimtį užsienio žurnalistų.

"Lietuvoje žmonės galbūt nesupranta šio čempionato masto ir reikšmės. Čia žaidžia būsimos pasaulinio lygio žvaigždės, kai kurios jau dabar atstovauja garsiausiems futbolo klubams", – pastebėjo M.Verbickas.

Didžiausia delegacija – iš Gruzijos

Visos aštuonios rinktinės ir jų šalių delegacijos, vienos atvykusios dar ketvirtadienį, kitos – vakar, apsistojo Kaune. Iš viso – apie pusantro šimto žmonių, tačiau jie neskuba susipažinti su miestu.

"Visos komandos koncentruojasi pirmosioms rungtynėms, gyvena pagal labai griežtą režimą, todėl nėra ko kalbėti apie laisvalaikį arba vaikštinėjimą po miestą", – sakė M.Verbickas.
Tiesa, šiuo metu ramadaną švenčiantys turkai, jo žiniomis, vakar ėjo į Kauno mečetę melstis. Turkijos rinktinė atsivežė ne tik virėjus, kaip ir portugalai bei nugalėtojų titulą ginanti Ispanija, bet net ir 200 kg tradicinio pasninko maisto.

Vis dėlto didžiausia delegacija yra Gruzijos, kuri pirmą kartą pateko į tokio lygio varžybas. "Lydinčių asmenų daugiau nei žaidėjų. Delegacijoje – 24 asmenys, o komandoje registruoti 18 žaidėjų", – pasakojo čempionato direktorius.

Dalyvavimas čempionate Gruzijai yra istorinis įvykis, tad nieko nuostabaus, kad stebėti rinktinės žaidimo atvyko daugiau nei 30 šios šalies žurnalistų.

ES politikams patiko

Futbolininkai – ne vieninteliai Kauno svečiai šią savaitę. "Žalgirio" arenoje ketvirtadienį ir penktadienį posėdžiavo ES regionų komiteto nariai. Apie pusantro šimto Europos šalių politikų gyveno Kaune.

"Žinau, kad labai daug žmonių savo iniciatyva čia liks ir savaitgaliui", – pasakojo už komiteto posėdį atsakingos Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovė viešiesiems ryšiams Simona Žadvidaitė.

ES atstovams buvo pasiūlyta į Kauną pažvelgti nuo Prisikėlimo bažnyčios stogo. Aplankytas ir Pažaislio vienuolynas. Kokių girdėjo įspūdžių apie miestą?

Anot S.Žadvidaitės, daug kas sakė, kad labai patiko žaluma. O vienas politikas, ryte dviračių taku Panemune bėgęs krosą, pašnekovei teigė apskritai negalėjęs atsižavėti aplinka.NAUJAUSI KOMENTARAI

info LIETUVOS ŽEMĖ

info LIETUVOS ŽEMĖ portretas
Visiems visiems visiems Vengrijos įstatymų leidėjai gruodžio 17 dieną didele persvara nubalsavo už konstitucijos pataisą, uždrausiančią užsieniečiams pirkti Vengrijos žemės ūkio sklypus. Tačiau Lietuvos įstatymų leidėjams vengriškas pavyzdys yra nereikalingas. Todėl mes patys išsaugokim protėvių palikimą Lietuvą savo vaikams. Burkimės ir organizuokim referendumą. Nes Lietuvos žemių išpardavinėjimas užsieniečiams yra sukčių sumanytas Lietuvos naikinimas. Lietuvos žemės referendumo savanorių grupė didėja, bet nėra pakankamai didelė pradėti parašų rinkimą. Labai trūksta žmonių, kurie galėtų padėti organizuotis ir platinti žinią. Reikalinga suburti bent 3000 žmonių savanorių grupę daugiau nei 300000 parašų surinkimui. **************************************************** Registracija: tel. 8 698 02118 pranciskus.sliuzas@kaisiadorys.lt **************************************************** Šie metai yra lemtingi Lietuvai. S a v a n o r i ų paieškai liko 42 dienos.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių