Kauno savivaldybėje vandenį šildys saulės kolektoriai

  • Teksto dydis:

Liepos pradžioje ant centrinio Kauno miesto savivaldybės pastato stogo sumontuotas saulės kolektorius, kurio pagaminama energija naudojama karšto vandens paruošimui. Kaip savivaldybhės atstovai įsitikinę, kad  ši investicija atsipirks per ketverius metus.

Ant pastato stogo sumontuotas saulės kolektorius aprūpina visus pastato korpusus reikalinga energija karšto vandens paruošimui. Šio projekto įgyvendinimas savivaldybei  kainavo 72 tūkst. Lt.

„Vasaros metu rezultatai džiuginantys. Visą energiją, reikalingą karšto vandens pašildymui, pasigaminame patys. Mūsų skaičiavimais, papildomai pirkti energijos galbūt reikės tik žiemos laikotarpiu, kuomet temperatūra nukris žemiau 10 laipsnių šalčio“, - teigė Kauno miesto savivaldybės Energetikos skyriaus vedėjas Algirdas Vaitiekūnas.

Ant stogo įrengto saulės kolektoriaus paviršiaus plotas siekia 22 kv.m. Tokio dydžio saulės kolektorius per metus pagamina iki 22-25 MWh šilumos energijos. Tokio kiekio pakanka vandens pašildymui visiems šio pastato korpusams, kuriuose per parą suvartojama apie 1,8 kub.m. karšto vandens.

„Gruodį įvertinsime rezultatus, kiek pavyko sutaupyti per pusmetį. Jei pirmojo pusmečio rezultatai bus įkvepiantys, galvosime ir apie papildomų saulės kolektorių įrengimą“, - tvirtino Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Saulės kolektoriaus elementai ant specialios metalinės konstrukcijos buvo sumontuoti 45 laipsnių kampu ir pastatyti pietų kryptimi. Siekiant, kad visa sistema veiktų kuo efektyviau, įgyvendinant šį projektą taip pat atnaujinamas ir avarinės būklės vamzdynas.

„Domiuosi alternatyviais energijos šaltiniais ir naujovėmis, ne tik saulės kolektoriais. Esu ir didelis elektromobilių šalininkas. Naudoti ekologišką energiją, tausoti aplinką labai svarbu, ypač kai esame vienas žaliausių miestų Lietuvoje“, - teigė idėjos iniciatorius Kauno miesto vicemeras Stanislovas Buškevičius.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Petras Negudročius

Petras Negudročius portretas
Esmė arba savivaldybė arba žurnaliskai suklydo su energijos kiekiu per metus. 22-25 mWh gal apskritai tiek reikia karštam vandeniui paruošti? Pagaminti tokia sistema realiai turėtų ~15 mWh per metus. O su vakuuminiais "made in china - no name" kolektoriais nesvaigstam! Išmatuota, apskaičiuota ir moksliškai įrodyta, vakuuminiai kolektoriai nepagamina daugiau energijos nei plokštieji. Apie vakuuminių kolektorių tarnavimo laiką, neatsparumą aukštoms temperatūroms apskrtai nėra ką kalbėti...

AŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪ GUDROČIAI 22 - 25MWh ?????

AŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪ GUDROČIAI  22 - 25MWh ????? portretas
Nu bet čia ir paskaičiavot, teoriškai į 1kvm vidutuniškai krinta 1000kWh per metus o čia matai jie su 22kvm ruošiasi surinkti 22000-25000kWh, Tokie skaičiai net teoriškai nesigauna, matyt savivaldybei saulė labiau šviečia 1000-1136kWh per metus, jau nekalbu net apie nuostolius ir tai jog nei vienas egzistuojantis saulės kolektorius ne absorbuoja viso 100% jį pasiekiančios energijos. Ir visas šis stebuklas už 72.000Lt, kai tuo tarpu vakuuminė ir realiai tokius galingumus siekianti sistema rinkoj kainuoja apie 40.000Lt su mokesčiais ir pastatymu. Jau kažkodėl jaučiu kad šita "sistema" labai gerai ir žiema ir nakti veiks, todėl statys dar ne vieną tokia už 72k
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių