Kaliniai užvertė Kauno teismą skundais dėl nežmoniškų kalinimo sąlygų

Rugpjūtį Kauno apygardos administraciniame teisme gauta rekordiškai daug nuteistųjų skundų dėl neturtinės žalos, kuri siejama su „nežmoniškomis, antisanitarinėmis, nepritaikytomis nuteistiesiems atlikti bausmę bei žiauriomis sąlygomis, teisės aktų pažeidimu nesudarant normalių kalinimo sąlygų“.

Teismo prašoma priteisti po 20-150 tūkst. litų neturtinei žalai atlyginti. Bendra rugpjūčio mėnesį pateiktų reikalavimų dėl kalinimo sąlygų suma sudaro daugiau kaip 900 tūkst. litų.

Visi skundai – iš Pravieniškių pataisos namų, sakė teismo atstovė spaudai Jurga Traknytė.

Kaliniai teigia bausmes atlikinėjantys perpildytuose pataisos namuose, kur nuteistųjų skaičius smarkiai viršija nustatytą leidžiamą maksimalų skaičių.

Skunduose nurodoma, kad gyvenamojo ploto vienam žmogui tenka apie 2,3 kvadratinio metro. Būriuose gyvena po 70-90 nuteistųjų, todėl jie priversti naudotis kartu su kitais šešiomis praustuvėmis, penkiais tualetais, trimis pisuarais.

„Pareiškėjų teigimu, esant tokiam skaičiui nuteistųjų yra pažeidžiamos higienos normos“, – teigiama teismo pranešime spaudai.

Kaliniais skundžiasi ir tuo, kad maitinimo įmonėje bei trumpalaikių pasimatymo kambariuose nėra šilto vandens, itin mažos skalbyklos ir džiovyklos patalpos. Bendrai jos sudaro apie 10 kvadratinių metrų, jomis naudotis turi nuo 1200 iki 2000 nuteistųjų.

Be to, skundžiamasi ankštomis baudos izoliatoriaus kameromis, čia bausmę atliekantiesiems nesuteikiama asmeninių drabužių ir patalynės skalbimo bei džiovinimo paslaugų.

Pareiškėjų manymu, dėl didelio nuteistųjų skaičiaus yra palankios sąlygos graužikams ir parazitams veistis.

Skundų autoriai atkreipia dėmesį, kad Lietuvos teismai už patirtus fizinius ir dvasinius išgyvenimus bei skausmą ir teisės aktų normų nesilaikymą iki šiol priteisdavo 18-60 litų už vieną kalinimo aukščiau nurodytomis sąlygomis dieną, tuo metu Europos Žmogaus Teisių Teismas už panašius pažeidimus priteisia 70-100 litų už dieną.

Teismas teigia ketinantis didžiąją skundų dalį išnagrinėti dar šiais metais.

Tuo metu teisingumo ministras Remigijus Šimašius sako, kad kalinimo sąlygos pataisos namuose pastaruoju metu nepablogėjo.

„Situacija nėra tiek pablogėjusi ar tiek bloga, kad staiga pasipiltų skundai“, – penktadienį sakė ministras.

Jis svarstė, kad pasipylę skundai greičiausiai nėra susiję su individualiu teisių gynimu, o galbūt su noru parodyti visuomenei esamą padėtį.

„Be abejo, Lietuvos įkalinimo įstaigose sąlygos nėra tokios, kad ten žmogus galėtų džiaugtis gyvenimu. Ir Europos Žmogaus Teisių Teismas yra nurodęs taisyti padėtį, tačiau tam reikia finansinių galimybių“, – sakė R.Šimašius.

Anot jo, padidėjęs kalinių skundų skaičius rodo organizuotumą.NAUJAUSI KOMENTARAI

mo

mo portretas
ir as uzversciau skundais. Sporto sales nemokamai, aukstasis mokslas nemokamai, valgyt padaryta ir atnesta. Tai tikras nuteistuju kankinimas. Kai viskas nemokama esi priverstas sportuot mokytis, laisveje reiktu moket del to tikrai nesimokytu. Tikrai nezmoniskos salygos, ir del tu salygu taip visi ten ir verziasi.

pipa

pipa portretas
būdami ne žmonėmis, nori žmogiškų sąlygų ????

Gal

Gal portretas
Tie kaliniai dar per gerai gyvena.O kam reikėjo daryti nusikaltimus?Kam reikėjo mušti ir užmušti vienus gyvenančius senukus,kam reikėjo kažkam gyvybę atimti,kam reikėjo,lėkus dideliu greičiu ,nutrenktą žmogų palikti pakelėj nukraujuoti...Ar jau nukentėję žmones kitokie,jie matai galėjo kentėti,nors niekuo nenusikalto.O čia matai maistas per prastas jį virėjai galima tėkšti į veidą,jiems trūksta erdvės,o kad šeimos su mažais vaikais neturi kur gyventi,tai jau šeimų problema.Aš teisininkų vietoj visai nepriimčiau tokių skundų,nes patys tokį kelią pasirinko,.
VISI KOMENTARAI 34
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių