Įtariamasis dėl paauglio išnaudojimo – karinės žvalgybos analitikas

Teismo sprendimu dešimčiai parų trečiadienį suimtas 14-mečio seksualinio išnaudojimu įtariamas krašto apsaugos sistemos statutinis tarnautojas – 37 metų karinės žvalgybos analitikas, kuris Antrajame operatyvinių tyrimų departamente (AOTD) prie Krašto apsaugos ministerijos dirba jau 10 metų.

„Gali būti, kad įtariamųjų šia veika gali būti daugiau. Jie gali pasislėpti, naikinti informaciją“, –motyvuodamas ribotą informacijos kiekį apie šį nusikaltimą aiškino ikiteisminį tyrimą kontroliuojantis Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Darius Jakutis.

Pasak prokuroro, dar ne visa informacija yra apdorota, todėl kalbėti apie daugiau nukentėjusiųjų būtų anksti.

Kaip ketvirtadienį sakė AOTD direktorius pulkininkas Juozas Kačergius, per šį tarnybos laikotarpį pedofilija įtariamas darbuotojas nuobaudų neturėjo, kelis kartus skatintas.

AOTD direktorius plk. Juozas Kačergius patvirtino, kad 10 metų jų tarnyboje analitiku dirbęs civilis yra kaunietis. „Pastaruoju metu jo darbo vieta buvo Vilniuje, tačiau anksčiau jis yra dirbęs ir kituose miestuose“, – sakė J.Kačergius.

Paklaustas, ar AOTD vidaus kontrolę užtikrinantys pareigūnai nebuvo anksčiau nustatę sulaikytojo pareigūno D.J. galimai nusikalstamų veikų požymių, J.Kačergius teigė, jog į šį klausimą turėtų atsakyti gegužės 8 dieną pradėtas tarnybinis patikrinimas.

„Mes kaip tik atliekame tarnybinį tyrimą ir bandome šitą sudėlioti, ar buvo kas nors, kas tai (galimas nusikalstamas veikas - BNS) galėjo indikuoti ir panašiai“, – sakė J.Kačergius.

Anot AOTD vadovo, nepilnamečio seksualiniu išnaudojimu įtariamas AOTD pareigūnas – statutinis tarnautojas, policijos buvo sulaikytas vėlų pirmadienio vakarą.

AOTD apie tai buvo informuotas antradienį, tačiau Krašto apsaugos ministerija (KAM) informaciją apie sulaikytąjį išplatino tik trečiadienio vakarą, po to, kai minėtos žinios pasirodė žiniasklaidoje, o ikteisminį tyrimą kontroliuojanti Kauno apygardos prokuratūra apie pradėtą tyrimą pranešė tik ketvirtadienį ryte.

„Buvo priimtas sprendimas šios informacijos visai neviešinti, siekiant apsaugoti nepilnamečio interesus ir patį nukentėjusįjį“, –  pabrėžė Kauno apygardos prokuroras Darius Jakutis.

Pasak prokuroro, departamentas nustebino geranorišku bendradarbiavimu. „Jie užrakino patalpas, pridavė signalizaciją ir laukė, kol mes atvažiuosime. Per kelias valandas buvo išduoti visi reikiami leidimai. Jie suinteresuoti, kad ši nusikalstama veika būtų atskleista. Jie tai deklaruoja ir taip elgiasi. Siekdami, kad nebūtų jokių interpretacijų apie klanus, jie ir atskleidė informaciją savo oficialiame puslapuje“, – aiškino D.Jakutis.

Dabar specialistai dirba su visa per kratas paimta informacija. „Anot J.Kačergiaus, šiuo metu Seimas yra pradėjęs svarstyti Žvalgybos įstatymo  pakeitimus, numatančius kur kas griežtesnius reikalavimus pretenduojantiems įsidarbinti žvalgybos institucijose.

„Dirbo VSD (Valstybės saugumo departamento - VSD) ir AOTD darbo grupės ir mes vertinom ne tik Lietuvos tą patirtį skaudžią ir gerą, bet vertinom ir europinę, ir netgi NATO patirtį tuose rėmuose. Pastebėjome, kad žvalgybos pareigūnams taikomi kur kas didesni apribojimai. Ir tai susiję ne tik su privačiu gyvenimu, bet dalinai ir su šeima, ir panašiai. (...) Jie turės deklaruoti daug daugiau apie savo ryšių ir interesų, kas, manau, leis mums išvengti panašių atvejų ateityje“, – sakė J.Kačergius.

Šiuo metu galiojančiame Žvalgybos įstatyme apie personalo atrankos kriterijus ar apribojimus išsamiai nekalbama. Jame teigiama, jog žvalgybos tarnautojų priėmimo į tarnybą ir atleidimo iš jos sąlygas bei tvarką nustato atitinkamai pačios institucijos – Valstybės saugumo departamentas ir AOTD.

Balandžio pabaigoje Seime pradėtame svarstyti naujos redakcijos Žvalgybos įstatymo projekte teigiama, jog į žvalgybos instituciją negali būti priimami asmenys, pavyzdžiui, kurių veiksnumas apribotas teismo, atsisakę prisiekti Lietuvos valstybei arba sulaužę Lietuvos valstybei duotą priesaiką, tariami arba kaltinami nusikalstamos veikos padarymu, pateikę žinomai neteisingas žinias apie save, savo ryšius ir interesus.

Įstatymo projekte be kita ko numatoma, jog vykdant asmenų atranką į žvalgybos instituciją gali būti vykdomas, pavyzdžiui, asmens psichologinis tyrimas ir naudojamas poligrafas.

Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gegužės 7 dieną pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Krašto apsaugos sistemos statutinio tarnautojo galimai padarytos nusikalstamos veikos prieš nepilnametį asmenį. Ketvirtadienį prokuratūra patvirtino, jog krašto apsaugos sistemos darbuotojas įtariamas nepilnamečio seksualiniu išnaudojimu suimtas dešimčiai parų.

Už lytinės aistros tenkinimą pažeidžiant nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvę ir neliečiamumą gresia laisvės atėmimas iki trejų metų. Įstatymas taip pat numato laisvės apribojimą, baudą arba areštą. Šis nusikaltimas priskiriamas prie nesunkių.

Tai jau ne pirmas atvejis, kuomet dėl seksualinių nusikaltimų įtariamas krašto apsaugos sistemos pareigūnas.

Vilniaus apygardos teismas kovo pradžioje kaltu dėl pedofilijos pripažino buvusį Generolo Jono Žemaičio karo akademijos pulkininką leitenantą Saulių Vitkų ir skyrė jam 18 metų kalėjimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

123

123 portretas
Tiesiog nuostabu visur pedofilija,o sako prokuratura kad Jos nera,tai kaip suprasti.

ir

ir portretas
ypac litwos armijoje megsta pasitratint

bete

bete portretas
Kas cia darosi kai esame europoje tai visos slikstynes pradejo lysti is visu pusiu ..Europejam laisvejam ir visokiais brudais issidirbinejam..
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių