Italai dovanojo namus Kauno našlaitėms

Kauno rajone, Karmėlavoje, šeštadienį atidaryti pirmieji šalyje namai vaikų globos namus palikusioms našlaitėms.

Baldininkų gatvėje už italo Sergio Paterlini surinktas aukas pastatytas dviejų aukštų namas skirtas pilnametystės sulaukusioms ir globos namus palikusioms merginoms. Būsto pastatymas, sklypas ir įrengimas kainavo apie 2 mln. litų. Čia iki metų galės pagyventi buvusios Kauno vaikų globos namų auklėtinės, kol susiras darbą ir kitą gyvenamąją vietą.

Name yra viskas, ko reikia gyventojams, – baldai, šaldytuvai, kita buitinė technika. Iš viso įrengti 32 kambariai. S.Paterlini įteikė simbolinė raktą Kauno miesto tarybos narei Editai Gudišauskienei. Nuo šiol už namus bus atsakinga Kauno miesto savivaldybė.

„Ši idėja atsirado prieš 10 metų. Bendravau su jaunuoliais, kurie norėjo kaip nors prasmingai įamžinti autoavarijoje žuvusios 18 metų draugės atminimą, – pasakojo S.Paterlini. – Žuvusi mergina Maura buvo labai draugiška, guvi, dainavo chore. Bažnyčioje laidotuvių dieną jos draugai įsipareigojo dėl jos padaryti ką nors gražaus. Kad tai nebūtų kokia nors vienadienė akcija, su šiais jaunuoliais nutarėme Lietuvoje įkurti namus 18-metėms merginoms, kurioms gyvenimo pradžia būna labai sunki“.

Iki idėjos įgyvendinimo teko nueiti netrumpą kelią, kol buvo surinktos lėšos iš įvairių Italijos rėmėjų, užtruko ir sklypo paieškos.

Italas jau seniai per įvairius paramos fondus, mecenatus remia socialinius projektus Lietuvoje. „Pamilau jūsų šalį dar 1993 metais, kai čia atvykęs paatostogauti pamačiau jūsų patriotizmą, džiaugsmą išlydint sovietų kariuomenę. Tada ir nusprendžiau kaip galėdamas padėti jaunai atsikūrusiai valstybei. Dirbau banke, kuris ir buvo pirmasis mano sumanymų rėmėjas“, – prisimena S.Paterlini.

Našlaičių namų atidaryme dalyvavo būrys italų verslininkų, bankininkų, labdaros fondų atstovų. Velionės Mauros sesuo Emanuela Pintossi sakė, kad Lietuvoje lankosi antrą kartą.

„Buvau čia 1997 metais, norėjau įsivaikinti du vaikus iš globos namų, bet Italijoje leidimą tam gavau greičiau. Maniau, kad negaliu turėti savo vaikų, bet po įsivaikinimo netrukus susilaukiau ir savo kūdikio“, – šypsojosi moteris.

Ji teigė, kad per 15 metų Lietuva jos akimis labai pagražėjusi. „Grįžusi visiems pasakosiu apie jūsų šalį ir skatinsiu draugus čia apilankyti“, – tvirtino E.Pintossi.

Tuo tarpu namų įkūrėjas S.Paterlini negailėjo ir kritikos Lietuvos valdžiai. „Daug metų Lietuvos našlaičiams vasaromis suorganizuodavau atostogas italų šeimose. Dėl šiemet sugriežtintų įstatymų ir biurokratinių suvaržymų, norint išvežti vaikus iš Lietuvos to jau negalėsime daryti“, – apgailestavo S.Paterlini.

S.Paterlini už italų mecenatų lėšas Kaune yra įkūręs senelių dienos centrą, daug pagelbėjęs vargingoms ir daugiavaikėms šeimoms, ligoninėms, nupirkęs greitosios pagalbos automobilių. Už nuopelnus miestui S.Paterlini yra įteiktas „Gerumo kristalas“.NAUJAUSI KOMENTARAI

kauniete

kauniete portretas
sveikintinas dalykas. Mergaites apgyvendintos. Bet ir neramu kazko. Juk musu valdzioje pedfilai. Ar tik neprades ten lankytis?

Eugenijus

Eugenijus portretas
Labai pagirtinas pavizdys.Is to reiketu pasimokyti Lietuvos prezidentei,kuri,po inauguracijos,skyre 18 milijonu homoseksualastams ir lezbems.

Graži auka

Graži auka portretas
Nuostabu! Ne žodžiais,o darbais rodomas puikus pavyzdys. Ačiū. O mūsų tautiečiai moka tik patvoriais šunis lodyti...
VISI KOMENTARAI 28
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių