Istorinis įvykis: VDU atidarė atstovybę Vašingtone

Vytauto Didžiojo universitete (VDU) ketvirtadienį šventė – atidaryta oficiali atstovybė Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV).

VDU yra pirmasis Lietuvos universitetas, atidaręs atstovybę JAV, įsikūrusią Vašingtone.

„Šios atstovybės tikslas – ne tik visame pasaulyje skleisti žinią apie VDU, bet ir paskatinti Amerikoje gyvenančius lietuvius atsigręžti į savo šalį, domėtis jos mokslo, studijų pasiekimais, prisidėti juos įgyvendinant“, – sakė VDU rektorius Zigmas Lydeka.

Anot rektoriaus, VDU nuo šiol įsipareigojo atlikti naują funkciją – ambasadoriaus.

„Tai bus mūsų moralinis įsipareigojimas visiems. Norime lietuviams padėti atrasti pasaulį, o pasauliui pažinti mus“, – tvirtino Z.Lydeka.

Universiteto vadovas žadėjo, kad ši plėtra bus nepaskutinė. VDU ateityje norėtų savo atstovybę įsteigti ir Europoje, galbūt Vokietijoje, su kuria taip pat palaiko glaudžius ryšius.

Prie atstovybės taip pat atidaromas fondas, kuris turėtų padėti finansinei paramai pasiekti Lietuvą: fondo pagalba galės pasinaudoti visi, norintys paremti tam tikrą įstaigą, ligoninę ar konkretų žmogų Lietuvoje.

„Tikiu ir tikiuosi, kad ryšiai tik stiprės. Manau, kad VDU pasitarnaus pritraukti naujas galimybes ne tik Lietuvos studentams. Jau yra planuojami keli projektai, vyksta derybos su keliomis puikiomis mokyklomis. VDU yra teisingame kelyje ir lyderiauja tarp Lietuvos universitetų“, – sakė VDU docentas Edvinas Minkštimas, dirbantis su atstovybės JAV projektu.

Prieš atidarant atstovybę VDU jau žengė rimtą žingsnį. Birželio mėnesį buvo užmegzta partnerystė su viena garsiausių Džulijardo meno mokykla. VDU Muzikos akademijos studentams jau dėsto šios Niujorko mokyklos dėstytojai, patirtimi dalijasi pasaulyje žinomi atlikėjai.

Pasveikinti universiteto su atstovybės Šiaurės Amerikoje atidarymu atvyko Džulijardo mokyklos prodekanas Adamas Meyeris.

„Perduotu šilčiausius sveikinimus. Mes tikime šia partneryste, ji bus naudinga ir mums, ir jums“, – sakė A.Meyeris.

Vienas pagrindinių VDU atstovybės Šiaurės Amerikoje tikslų – toliau skatinti tarptautinę plėtrą ir vystyti partnerystę su svarbiausiomis Šiaurės Amerikos mokyklomis, universitetais, švietimo bei kultūros projektais. Per atstovybę bus derinami akademiniai mainai, padėsiantys universitetams Lietuvoje ir Amerikoje keistis dėstytojais ir studentais.

VDU atstovybės Šiaurės Amerikoje oficialios atidarymo iškilmės po pietų vyko universiteto Didžiojoje auloje. Šventinę nuotaiką sukūrė koncertas, kurį dovanjo Muzikos akademijos studentai. Skambėjo Frederiko Šopeno, Džiuzepės Verdžio, Klodo Debiusi ir kitų pasaulyje gerai žinomų kompozitorių šedevrai.

Su istoriniu įvykiu VDU bendruomenės atvyko pasveikinti ir Lietuvos prezidentas, VDU Tarybos pirmininkas Valdas Adamkus.

„Esu čia ne tik pasveikinti, bet ir kartu su visais pasidžiaugti šiuo istoriniu įvykiu“, – sakė V.Adamkus.

Prezidentas prisiminė senus įvykius, kuomet tik gimė idėja atkurti Vytauto Didžiojo universitetą. Dar tuomet profesūra kalbėjo, kad universitetas turi būti atviras ir neužsidaryti vienoje erdvėje – Kaune, Lietuvoje.

„Šiandien jūs įgyvendinote prieš daug metų užsibrėžtus tikslus. VDU atsiveria puikios galimybės plėsti bendradarbiavimo galimybes su visu pasauliu. Džiaugiuosi, kad vizija virto realybe“, – kalbėjo V.Adamkus.

Didžiausios sėkmės naujai įsteigtai atstovybei linkėjo JAV ambasados Lietuvoje kultūros atašė Nina Murray.

„Atstovybė bus puikus tiltas į Amerikos žemyną“, – teigė N.Murray.

Vytauto Didžiojo universitetas buvo įkurtas Kaune 1922 metais. Sovietų okupacijos metu 1950-aisiais jis buvo uždarytas, o 1989-aisiais atkurtas padedant lietuvių išeivijai.


Šiame straipsnyje: Zigmas LydekaVDU

NAUJAUSI KOMENTARAI

Valys

Valys portretas
Taigi VDU atidarė atstovybę JAV, o toji ėmė ir įsikūrė Vašingtone (taip parašyta). Bet tiek to, yra esminis klausimas, toji atstovybė yra labai nepigus dalykas, patalpų nuoma, personalo išlaikymas. O ką tas personalas konkrečiai veiks, sėdėdamas Vašingtone ? Aha, gal rinks aukas amerikiečių, kurie norės aukoti. Bet pinigai reikalingi jau dabar, o gal ten atsirado konkretus rėmėjas, tai pasakykite.

Juokinga

Juokinga portretas
O, Antarktidoje nereikia atstovybės? Kiek Vašingtone lietuviu, kurie gal ir noretu studijuoti Lietuvoje, na, nebutinai VDU? Pinigelio plovykla... Jei bent vieną privilios, pasakykit man, tada zinosiu, kad klydau... :)

kaunietis

kaunietis portretas
jau matosi is nuotraukos,kad i amerikosu pensininko adamkieviciaus kupra grabas baladojasi
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių