Istorinėje prezidentūroje vaikai sveikino mamą, tėtį ir D.Grybauskaitę

Vasario 16-osios minėjimo proga Istorinės prezidentūros Kaune surengtoje šventinėje akcijoje „Pasveikinkim vieni kitus!“ dalyvavo apie 1000 darbų.

Per dvi savaites į prezidentūrą Kaune plūdo laiškai su sveikinimais iš įvairių Lietuvos kampelių: ne tik Kauno, bet ir Vilniaus, Kupiškio, Panevėžio, Telšių, Seredžiaus, Klaipėdos, Trakų ir kitų mūsų šalies miestų bei miestelių.

Vaikai nuo 5 metų amžiaus iki moksleivių, taip pat ir kai kurie suaugusieji sveikino Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę, antrąjį Lietuvos Aleksandrą Stulginskį, krepšininką Liną Kleizą, tėvus, kaimynus, krikšto tėvus, draugus, pradinukus, Sibirą iškentėjusius bendraamžius.

„Gerbiamoji prezidente, sveikiname jus su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Tegul ši šventė pasibeldžia į jūsų langą ir atneša jums gerą Lietuvos valdymą, džiaugsmą, meilę, gėrį“; „Gerbiamas Stasy Povilaiti, Sveikinu Jus su Vasario 16 diena. Linkiu sveikatos, kūrybinės sėkmės, kad ilgai ir laimingai gyventumėte“, – rašė savo sveikinimuose vaikai.

Vaikų sveikinimai, kuriuose dominavo trys – geltona, žalia, raudona – spalvos buvo piešti, rašyti, karpyti, siuvinėti, lipdyti, lankstyti kaip japonų origami.

Tai buvo ir tortas, ir atsiųstos trys spalvotos (geltona, žalia, raudona) knygos su sveikinimais, ir mažos gėlytės, ir atskirai nufotografuotos raidės, kurios padarytos iš skirtingų daiktų, o pats užrašas skelbė – „Vasario 16“.

„Lietuva tu gimta,  tėvyne Lietuva“, – rašoma paprastuose, bet nuoširdžiai mažamečių surimuotuose dvieiliuose.

Papildyta 20.30 val.: Lankytojams teko kaip reikiant padirbėti renkant patį geriausią sveikinimą trijose kategorijose: teksto, teksto su apipavidalinimu ir vaizdo.  Gausiausiai sveikinta teksto su apipavidalinimu kategorijoje – gauta per 1000 sveikinimų. Vaizdo sveikinimų gauta 32, o tekstinių sveikinimų – 61. Ketvirtojoje, garso kategorijoje, gautas tik vienas sveikinimas, todėl jo autorius, Petras iš Panevėžio, ir tapo nugalėtoju.

Tekstinių sveikinimų kategorijoje lankytojai daugiausia balsų atidavė už Kauno „Ryto“ pradinės mokyklos trumpąsias žinutes. Antroji vieta atiteko Gerdai Šiurytei iš Juragių žemės ūkio mokyklos. Mergina sveikino emigrantą, kartu išreikšdama viltį, kad kitais metais jis/ji grįš į Tėvynę ir kartu švęs Vasario 16-ąją. Trečioji vieta atiteko Auksės Petruševičienės, Kauno M. Mažvydo vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotojos ugdymui, sveikinimui.

Vaizdo sveikinimų kategorijoje pirmą vietą laimėjo Mažeikių rajono Pikelių pagrindinės mokyklos sveikinimas, antrąją – Giedraičių Antano Jaroševičiaus vidurinė mokykla, o trečiąją vietą pasidalino Joniškio žemės ūkio mokykla ir Mažeikių Senamiesčio vidurinė mokykla.

Pačioje gausiausioje, teksto su apipavidalinimu kategorijoje didele balsų persvara nugalėjo Panevėžio „Vilties“ pagrindinės mokyklos 7e klasės moksleivių sveikinimas-knyga. Antroje vietoje lankytojų sprendimų atsidūrė Kauno Panemunės pradinės mokyklos 3b klasės sveikinimas-plakatas. Trečiąją vietą laimėjo Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos trispalvė vėliava iš karpinių.

Daugiausia sveikinimų sulaukta iš moksleivių. Nepaprastai aktyvūs buvo ir lopšelių-darželių auklėtiniai. Organizatorius ypatingai nustebino profesinių mokyklų bei rengimo centrų aktyvumas, kurių įsitraukimas buvo netikėtas ir optimistiškai nuteikiantis. Sveikino ir vyresni žmonės, tačiau jie rinkosi labiau tradicinius atviruko formato sveikinimus.

„Per dvi savaites gavome daugiau nei 1000 sveikinimų. Sveikinimai labai gražūs, nuoširdūs, originalūs, – teigė Istorinės prezidentūros muziejininkė Justina Minelgaitė. – Turbūt mieliausi – pačių mažiausiųjų, dar penkiamečių vaikų. Arba kai sveikinimus Lietuvos prezidentei pasirašo Lietuvos respublikos pilietis. O jam – dar tik šešeri".

Visi vaikų sveikinimai Istorinėje prezidentūroje, kuriuos Vasario 16 dieną pamatė jau šimtai žmonių, kabos iki kovo 1-osios, o geriausieji – iki kovo 11-osios.NAUJAUSI KOMENTARAI

Keista

Keista portretas
Nei ji tetis, nei ji motina. Ka sveikino?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių