Įkūrę „Girstutį“ valdysiančią įstaigą, politikai šoko į vandenį

Kaune pradės veikti moderniausias Lietuvoje „Girstučio“ baseinas: penktadienį per neeilinį Kauno miesto tarybos posėdį pritarta sprendimui įsteigti baseiną valdysiančią įstaigą – Kauno plaukimo centrą. Įstaiga buvo reikalinga tam, kad baseinas galėtų vykdyti veiklą. Tikimasi, kad šią vasarą baseine pavyks surengti Lietuvos plaukimo čempionatą.

Laikinai vadovaus M. Špokas

Šios įstaigos direktoriumi patvirtintas Lietuvos plaukimo federacijos vykdomojo komiteto generalinis sekretorius Mindaugas Špokas – jis įstaigai vadovaus, kol vyks konkursas direktoriaus pareigoms užimti.

„Tikslas – kad šis objektas neneštų didelių nuostolių, o atneštų naudą miestui“, – sakė M.Špokas.

Jo teigimu, baseine dirbtų per trisdešimt darbuotojų, o metams jo išlaikymas kainuotų beveik milijoną litų. Tačiau tikimasi, kad išlaidas pavyks sumažinti gaunamu už baseino nuomą pelnu.

„Šiam baseinui dar labai daug ko trūksta – treniruoklių, gimnastikos salės, sunkumų kilnojamo salės, nėra švieslentės“, – vardijo M. Špokas.

Praėjusiame tarybos posėdyje tarpusavyje nesusitarę politikai iš darbotvarkės išbraukė klausimą dėl šios biudžetinės įstaigos įsteigimo. Po tokio sprendimo M. Špokas buvo pareiškęs, kad birželio pabaigoje vyksiantis plaukimo čempionatas dėl to greičiausiai bus perkeltas į Alytų.

Argumentai – neturint baseiną aptarnaujančio personalo, laiko fiksavimo sistemos, čempionato Kaune nebus įmanoma surengti.

Vėl sulaukė kritikos

Noras neprarasti čempionato šiandien miesto politikus paskatino sušaukti neeilinį tarybos posėdį – centro steigimas buvo vienintelis darbotvarkės klausimas.

„Posėdį čia surengėme, kad parodytume, kaip baseinas sutvarkytas. Manau, mūsų bendras nusiteikimas turėtų būti kuo greičiau atidaryti baseiną“, – sakė miesto meras Andrius Kupčinskas.

Opozicijoje dirbantys miesto tarybos nariai kaip ir anksčiau tokiam valdančiųjų žingsniui negailėjo kritikos. Daugelis abejojo, ar verta steigti iš savivaldybės kišenės išlaikomą biudžetinę įstaigą. Jie siūlė steigti iš projektų sau duoną užsidirbančią viešąją įstaigą.

„Greitai mes vykdysime ir teiksime tokias paslaugas kaip vestuvių organizavimas – baseiną administruoti turi verslininkai “, – sakė „Dirbam Kaunui“ frakcijos seniūnas Gintautas Labanauskas.

Mero teigimu, kitos galimybės kaip tik steigti biudžetinę įstaigą, nebuvo: viešoji įstaiga, kaip buvo siūloma, valdyti baseino negalėtų dėl projektą finansavusių ES struktūrinių fondų reikalavimų.

Toliau ieškos operatoriaus

Administracijos direktorius Dainius Ratkelis patvirtino, kad naujai įsteigta biudžetinė įstaiga valdys tik sportinę komplekso dalį. Jo teigimu, Lietuvos verslo paramos agentūra leido laikinai, kol bus surastas operatorius, biudžetinei įstaigai prižiūrėti ir pramoginę rūmų dalį.

Jis užtikrino, kad investuotų 5 mln. litų ES lėšų miestas nepraras, nes operatoriui rasti skirtas dar trejų metų laikotarpis.

Valdyti pramoginę baseino dalį buvo siūloma koncesininkui. Tačiau vienintelis potencialus koncesininkas – Birštono mineraliniai vandenys – atsirado tik paskelbus konkursą trečiąjį kartą. Sutarties su šia įstaiga nuspręsta nesudaryti – mero teigimu, jie kėlė itin aukštus reikalavimus, esą šis objektas nepelningas.

Savivaldybės duomenimis, 50 m ilgio „Girstučio“ baseinas su 8 plaukimo takeliais atitinka visus tarptautinius reikalavimus. Greta sportinio baseino, pramoginėje zonoje, įrengtas 25 m ilgio apšilimo baseinas, sūkurinės vonios, pirtys, baras.

„Girstučio“ kultūros ir sporto rūmų rekonstrukcija kainavo 21 mln. litų. Ją atliko bendrovės „Sienojus“ ir „Kamesta“.

Išbandė vandens malonumus

Po balsavimo prasidėjo linksmoji posėdžio dalis – politikai išbandė vandens pramogas. Pirmasis į vandenį įlipo Stasys Buškevičius, o vėliau į baseiną įšoko ir jo tėvas vicemeras Stanislovas Buškevičius. Jo pavyzdžiu pasekė meras A. Kupčinskas, baseino statybas prižiūrėjęs Statybų skyriaus vedėjas Vigimantas Abramavičius bei miesto tarybos narys Gediminas Budnikas.

Baseiną apžiūrinėjusios „Tvarkos ir teisingumo“ narės Aušra Ručienė ir Loreta Kekienė maudytis atsisakė.

„Mums užteks ir pažiūrėti“, – sakė jos.

„Vanduo liuks, šiltas“, – noriai fotografams pozuodamas sakė vicemeras S.Buškevičius.Komentarai 25 Rašyti komentarą

nuomonė

nuomonė portretas
''baseino vandenį išbandė visi , labiausiai korumpuoti Kauno m. savivaldybės valdininkai ir visi - du [ tėvas ir sūnus ] ''Jaunoji Lietuva '' partijos nariai ?

k

k portretas
nu Buškevičius atrodo pid...., sūnus tai boba su kiau....

blin

blin portretas
tai jau dabar vel savu pridarbins

2-am

2-am portretas
tu jam gal i akis taip pasakyk?
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Šilainių poliklinikos vadovas donkichotu būti nenori
  Šilainių poliklinikos vadovas donkichotu būti nenori

  Šilainių poliklinikai keturiolika metų vadovavęs mokslų daktaras Vidmantas Obelienius direktoriaus kėdę palieka be jokio gailesčio. Truputį apgailestauja tik dėl nebaigtų projektų. "Postų niekada nesureikšminau. Buvau paprastu po...

  8
 • Ant palūžusių mašinų – nelegalios reklamos
  Ant palūžusių mašinų – nelegalios reklamos

  Apsukrūs kauniečiai surado būdą, kaip apeiti įstatymus ir nemokamai reklamuoti savo paslaugas. Pastebima, kad nenaudojamų reklaminių automobilių mieste daugėja, tačiau bausti pažeidėjus trukdo netinkami įstatymai. ...

  5
 • Knygyno jubiliejų paskelbs Šerlokas Holmsas ir Haris Poteris
  Knygyno jubiliejų paskelbs Šerlokas Holmsas ir Haris Poteris

  Kauniečiai, šį trečiadienį Laisvės alėjoje sutikę klaidžiojanti seklį Šerloką Holmsą ar paauglį burtininką Harį Poterį, neturėtų nustebti. Šių visame pasaulyje žinomų literatūros personažų pasirodymas susijęs su Kau...

  1
 • Lietuvos zoologijos sodo žirafa gyvens geriau
  Lietuvos zoologijos sodo žirafa gyvens geriau

  Lietuvos zoologijos sode žirafos visuomet buvo vienos iš lankomiausių gyvūnų. Šie aukščiausi pasaulyje egzotiški gyvūnai yra bandos gyvūnai, tačiau žirafos patinas Griaustinis jau kurį laiką gyvena vienas, o specialistai ...

 • Kauno kolegijos Medicinos fakultetas – tarptautiniuose vandenyse
  Kauno kolegijos Medicinos fakultetas – tarptautiniuose vandenyse

  Kauno kolegijos Medicinos fakulteto ištakos siekia 1920 m. profesoriaus Prano Mažylio įkurtos gailestingųjų seserų mokyklos laikus, o studijų procesas – šiuolaikiškas, toks kaip ir pažangiausiose pasaulio šalyse. ...

 • Žinios apie saulės laikrodį moksleiviams padėjo laimėti prizus
  Žinios apie saulės laikrodį moksleiviams padėjo laimėti prizus

  „Visada buvo įdomu, ką saulės laikrodis veikia ant Kauno technologijos universiteto (KTU) sienos, todėl pasidomėjau išsamiau“, – sakė Laurynas Raudonis, Kauno technologijos universiteto gimnazijos (KTUG) vienuoliktokas. Pirmadien...

 • Savivaldybė virto širdies patikrinimo stotele
  Savivaldybė virto širdies patikrinimo stotele

  Vakar savivaldybės mažojoje salėje įsitaisė gydytojai ir kvietė nemokamai pasitikrinti širdį bei sužinoti, ar negresia rimtos vidinio laikrodžio ligos. ...

  1
 • Į Kulautuvą – nauju keliu
  Į Kulautuvą – nauju keliu

  Pirmadienį ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius ir susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius su Automobilių direkcijos bei Kauno rajono vadovais apžiūrėjo baigtą rekonstruoti kelią nuo Kauno-Šilutės plento iki Kulautuvos centro. ...

  2
 • Į Konstitucijos egzaminą atginė ir smalsumas
  Į Konstitucijos egzaminą atginė ir smalsumas

  Jau dešimtą kartą kauniečiai ir visos šalies gyventojai buvo kviečiami pasitikrinti, kaip gerai išmano šalies Konstituciją. Vieni į šį egzaminą atėjo iš smalsumo, kiti – vedami azarto. ...

  3
 • Kulautuvoje – atnaujinta erdvė vaikams ir jaunimui
  Kulautuvoje – atnaujinta erdvė vaikams ir jaunimui

  Kulautuvos pagrindinė mokykla kartu su Kulautuvos jaunimo centru baigė įgyvendinti projektą, kuris įgalino atnaujinti dalį mokyklos patalpų ir jose įkurti vaikų dienos centrą su atvira erdve jaunimui. Praėjusį pirmadienį įvyko šio cen...

Daugiau straipsnių