I.Degutienės patarėjas iš pareigų pasitraukė dėl įvykių Garliavoje

Nuo penktadienio Seimo pirmininkės Irenos Degutienės komandą palikęs patarėjas Dalius Stancikas teigia, kad šį žingsnį žengti jį privertė įvykiai Garliavoje.

Jo teigimu, Seimo pirmininkė prieš rinkimus turi laikytis drausmės, žaisti komandinį žaidimą, o patarėjas teigia norėjęs realiai veikti.

„Todėl ir nemačiau savo, kaip nepartinio patarėjo, galimybių kažką realiai veikti. O “stovėjimas po medžiu„, vykstant pakankamai svarbiems įvykiams mūsų visuomenėje, man yra nepriimtinas“, – interviu naujienų portalui alfa.lt sakė D.Stancikas.

Jo teigimu, gegužės 17 dieną Garliavoje perduodant mergaitę motinai, valstybės struktūros elgėsi „pakankamai nusikalstamai“.

„Politinis ir teisinis elitas džiūgauja, kad teisingumas triumfavo, buvo įvykdytas teismo sprendimas, o man taip ir liko neaišku – kas konkrečiai nutarė, kad reikia įvykdyti pirmąją teismo sprendimo dalį – vaiką grąžinti nedelsiant, ir nusispjovė į antrąją – nenaudojant prievartos?“, – kalbėjo buvęs patarėjas.

I.Degutienės pozicijos šioje situacijoje jis nekomentavo, tvirtindamas, kad jam būtų neetiška ir nekorektiška vertinti Seimo pirmininkę.

„Būnant patarėju negali viešai reikšti savo asmeninės pozicijos svarbiais klausimais. O dabartinėje situacijoje tą daryti norisi, todėl ir nutariau pasitraukti“, – teigė D.Stancikas.

Jis prisipažino apie pasitraukimą pradėjęs galvoti jau po Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) skandalo.

„Taip ir negrąžinti į pareigas gerai dirbę, stuburą turėję ir su sisteminėmis valstybės ydomis pradėję kovoti buvę FNTT vadovai. Būta daug skambių pareiškimų, bandant juos apginti, tačiau viskas baigėsi niekuo. Užteko kai kam pagąsdinti, kad grius koalicija ar kad kažkas neteks kažkokio posto, ir visas principingumas išgaravo, kova su sisteminėmis ydomis, esmine korupcija baigėsi. Nugalėjo prisitaikėliškumas – kaip visada. Ir tokių “principingumo„ atvejų būta ne vieno – VSD kontržvalgybos vadovų Vytauto Damušio ir Kastyčio Braziulio, energetikos viceministro Romo Švedo atvejai, kai kompetentingi, valstybei atsidavę pareigūnai be rimtų įrodymų atleidžiami arba išeina “savo noru", – valdančiąją Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus, kurios pirmoji vicepirmininkė yra I.Degutienė, kritikavo D.Stancikas.

Pasak jo, kai kuriose situacijose parlamento vadovė laikėsi pakankamai gerai, „bet yra bendra sistema, kuri visus surikiuoja į vieną partinę eilutę: vienas ar keli nusprendžia, kaip partijai geriau, o kiti aklai vykdo“.

Apie pasitraukimą iš Seimo pirmininkės patarėjo pareigų D.Stancikas pranešė pirmadienį. Pasitraukimo motyvų jis tuomet viešai nekomentavo. Pranešta, kad toks sprendimas priimtas „šalių susitarimu“.

Nuo 2009 metų rugsėjo mėnesio I.Degutienės patarėju buvęs žurnalistas D.Stancikas prieš užimdamas šias pareigas buvo pasitraukęs iš Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partijos, protestuodamas prieš partijos vadovo Andriaus Kubiliaus veiksmus bei partijos sprendimą prezidento rinkimuose paremti Dalią Grybauskaitę.

Pagal išsilavinimą D.Stancikas yra geologas, yra dirbęs interneto portalo bernardinai.lt politikos redaktoriumi.NAUJAUSI KOMENTARAI

dabar aisku

dabar aisku portretas
kodel degutiene taip blaskesi,nes patarejas violetine spalva mylintis,ir zmogzudzio veiksmus pateisinantis.as dziaugiuosi valstybe ,kuri ,kad ir sunkiai apgyne ,zalojama vaika ir motina.

Valickas

Valickas portretas
Jeigu Lietuvoje būtų normali politinė sistema, ir normalūs lyderiai, tai trivialus buitinis provincijos bobų kivirčas nepurtytų visuomenės. Kauno Dienos bobinčius taip pat eskaluoja tą psichozę "Garliavos įvykių" pavadinimu. Atominės elektrinės ir energetikos problemos jau darosi nebesvarbios. Dominuoja Garliavos Venckienė ir josios Drąsius.

malonu

malonu portretas
sužinoti,kad dar Lietuvoje yra sąžiningų žmonių ,ne vien prisitaikėliai.
VISI KOMENTARAI 52
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių