Į Raudondvario dvarą švęsti Valstybės dienos suplūdo minios žmonių

Istorija, kultūra, menas ir pramogos - visa tai apjungusi Valstybės dienos šventė Raudondvario dvare Kauno rajone sutraukė tūkstančius žmonių ne tik iš rajono, bet ir miesto.

Pavakare į Pakaunėje esantį Raudondvarį pradėję plūsti žmonės sunkiai rado vietą automobiliui, jais apstatytos visos link dvaro vedančios gatvelės. Gamtos oazėje  įsikūręs dvaro pastatų ansamblis, aplink jį besidriekiančios žalios erdvės, gėlynai ir takai masinei šventei padovanojo kamerinę atmosferą.

Užsiėmimų rado ir maži, ir dideli. Kas klausėsi iš scenos  su vėjeliu atskriejančių melodijų, kas stebėjo riterių kovas, kas grožėjosi dvariška rūmų aplinka, kas mėgino taiklumą šaudydami iš lanko ar svaidydami kirvukus į taikinį, kas mokėsi žongliruoti. Būrys žmonių turėjo kantrybės stovėti kone 50 metrų nutįsusioje eilėje prie čia kepamų bulvinių blynų.

Nemokamame renginyje lankytojai buvo vaišinami raganiška arbata, o dalis žmonių, neketindami ragauti parduodamų patiekalų, atsivežė savo vaišes ir ant patiesalų surengė sau individualias puotas.

Gausaus lankytojų srauto sulaukė dvaro menėje atidaryta Lietuvos fotografijos patriarcho Antano Sutkaus paroda, daugelis džiaugėsi galimybe apžiūrėti neseniai restauruotus rūmus.

Minioje išsiskyrė senoviniais puošniais rūbais pasidabinę šventės dalyviai, tarp jų - žinomi Lietuvos istorijos personažai: Vytautas Didysis, Barbora Radvilaitė ir Žygimantas Augustas bei Antanas Smetona. Renginio kulminacija, priminsianti apie kunigaikščio Mindaugo karūnavimą ir Lietuvos valstybingumo pradžią - 21 valandą bendrai giedama Tautiška giesmė.

Šventės šeimininkas Kauno rajono meras Valerijus Makūnas dieną surengtame iškilmingame rajono tarybos posėdyje kalbėjo apie liepos 6-osios prasmę : šią dieną 1253 m. buvo karūnuotas lietuvių žemių vienytojas Mindaugas ir tai buvo milžiniškas postūmis Lietuvos valstybei.Mindaugo karūnavimo diena, pasak mero, leidžia pajusti valstybės išlikimo svarbą. Jis ragino žmones semtis stiprybės iš praeities, būti vienytojais ir kūrėjais, koks buvo Mindaugas.

Iškilmingame posėdyje buvo apdovanoti nusipelniusieji rajono labui žmonės. Vienas jų - rašytojas Robertas Keturakis. „Mano Tėvynė yra didinga, ji grūmėsi už savo vietą po saule, o kai kurios didingos valstybės liko tik archeologinuose pėdsakuose“, - patriotinius jausmus žadino poetas.

Valstybės gimtadienio šventė Kauno mieste paminėta tradiciniu Vyčio kryžiaus ordino vėliavos pakėlimu Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje, gėlių padėjimu, varpų koncertų bei studentų pasirodymu. Festivalis „Operetės Kauno pilyje“ - dar viena vieta, kurią kauniečiai galėjo pasirinkti Valstybės gimtadieniui švęsti bei kartu su visais giedoti Lietuvos himną.NAUJAUSI KOMENTARAI

info LIETUVOS ŽEMĖ

info LIETUVOS ŽEMĖ portretas
Visiems visiems visiems Vengrijos įstatymų leidėjai gruodžio 17 dieną didele persvara nubalsavo už konstitucijos pataisą, uždrausiančią užsieniečiams pirkti Vengrijos žemės ūkio sklypus. Tačiau Lietuvos įstatymų leidėjams vengriškas pavyzdys yra nereikalingas. Todėl mes patys išsaugokim protėvių palikimą Lietuvą savo vaikams. Burkimės ir organizuokim referendumą. Nes Lietuvos žemių išpardavinėjimas užsieniečiams yra sukčių sumanytas Lietuvos naikinimas. Lietuvos žemės referendumo savanorių grupė didėja, bet nėra pakankamai didelė pradėti parašų rinkimą. Labai trūksta žmonių, kurie galėtų padėti organizuotis ir platinti žinią. Reikalinga suburti bent 3000 žmonių savanorių grupę daugiau nei 300000 parašų surinkimui. **************************************************** Registracija: tel. 8 698 02118 pranciskus.sliuzas@kaisiadorys.lt **************************************************** Šie metai yra lemtingi Lietuvai. Aktyviai dalyvaukim v i s i. S a v a n o r i ų paieškai liko 56 dienos.

va

va portretas
Makunas galetu but Kauno meru,tai gal miestas bent butu kazkiek atgaivintas

2-am

2-am portretas
Apsaugok viešpatie Kauną nuo tokio mero. Tik ar čia visi tie piarai Kauno dienoje nereiškia, kad būtent norima įsodinti Kaunui, kažin už kokius nuopelnus, gal už Garliavos mergaitės " paėmimą"?
VISI KOMENTARAI 50
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių