Gyvūnų prieglaudoje meilės ilgisi beširdžių žmonių aukos

Gyvūnų globos organizacijos „Lesė“ Kauno skyrius šeštadienį kviečia į metų sukaktį pažyminčią gyvūnų prieglaudą Sausinėje. Čia gausu trokštančiųjų tapti jūsų įnamiais.

Globojanti ranka

„Lesė“ buvo įkurta 2007 m., kai benamių gyvūnų populiaciją Lietuvoje kontroliavo savivaldybių išlaikomos prieglaudos ir karantinai, kuriuose iki 90 proc. gyvūnų buvo užmigdomi, neieškant jiems naujų šeimininkų.
„Lesės“ savanoriai beglobių gyvūnų nežudo. Atvirkščiai: sterilizuoja ir globoja savo namuose ar prieglaudose tol, kol surandami nauji šeimininkai.

„Kai prieš metus Užliedžių seniūnijos Sausinės kaime pasirašėme nenaudojamų patalpų nuomos sutartį, iš karto pradėjome remonto darbus. Per metus, padedant rėmėjams ir savanoriams, apleistas pastatas buvo iš esmės sutvarkytas, nors įvairūs darbai tebevyksta iki šiol. Vidaus ir lauko voljeruose šiuo metu prižiūrime daugiau nei 50 likimo skriaustų gyvūnų, dauguma jų – šunys ir katės", – pasakojo „Lesės“ Kauno skyriui nuo 2008 m. vadovaujanti diplomuota gyvūnų priežiūros specialistė Eglė Baležentienė.

"Visus atvykstančiuosius amsėjimu pasitinkanti mišrūnė Aira – pirmoji įstaigos gyventoja. Ją, svirduliuojančią iš bado, pernai žiemą paėmėme iš vienos sodų bendrijos pakaunėje“, – prisiminė E.Baležentienė.

Šventinių fejerverkų aukos

Kai nuo šampano apsvaigę vestuvininkai krykštauja pamatę į dangų šaunančius baltus balandžius, nesusimąsto, kad šie paprasti (ne sportiniai) balandžiai pasmerkti žūčiai – jie nugaiš iš bado nemokėdami susirasti maisto žiemą.

Didelė nelaimė laukiniams miesto paukščiams – fejerverkai. Daugybė sparnuočių žūva išgąsdinti kurtinamo trenksmo arba nuskrenda nuo triukšmo taip toli, kad kitą dieną nebesugeba grįžti prie jiems jau įprastų lesyklų ir, nesusiradę maisto, nugaišta.

Savanoriškoje gyvūnų globos organizacijoje „Lesė“ šiuo metu žiemoja vestuvininkų į nebūtį pasiųstas balandis, surastas per speigus. Šalia jo narvelio įsitaisęs kažkieno iš namų išmestas dekoratyvinis triušis.
„Tokio meilumo ir ramumo padarėlio nesu mačiusi", – tvirtino savanorė Laurita, imdama iš narvelio triušį Tutį.

Kuriasi pensionatas

Prieglaudos lauko voljeruose net ir per speigus puikiai jautėsi dideli šunys, nes galėjo nuo šalčio slėptis tvirtose būdose, priklotose šieno.

Vidiniuose voljeruose – švaru ir šilta. „Kasdien plauname indus, skirtus gyvūnams šerti. Ne vienam kasdien keičiame „patalynę“, nes turime tikrų senolių, kurie, nesulaukę išvedimo į lauką valandos, prišlapina guolį.
Mūsų ir kačių pats mylimiausias yra brandaus amžiaus šuo Klevukas, iškankintas buvusio šeimininko ir dėl nepriežiūros nuplikęs.

Klevukas prastai mato ir girdi, bet puikiai sutaria su jį iš visų pusių apgulusiomis katėmis. Žodžiu, jau formuojasi pensionato kontingentas", – pastebėjo E.Baležentienė.

„Ypatingu meilumu išsiskiria katytė, po sunkios kryžkaulio traumos netekusi šeimininkų, nes jie atsisakė sužaloto gyvūno. Šią nelaimėlę mes išgydėme“, – pasakojo liūdnas prieglaudos gyventojų istorijas Eglė.

Jie kantriai laukia

Šioje buvusių beglobių gyvūnų buveinėje atkuto kelias savaites prie savo mirusios šeimininkės gulėjęs šunelis Dumpis, iš Lietuvos gyvūnų globos draugijos Gyvybės vagonėlių Vilniuje paimtas šuo Šansas, už nepriežiūrą ir kankinimą badu iš šeimininkų atimta kalytė Lelė ir daugybė kitų nelaimėlių. Jie nepraranda vilties surasti naujus, juos mylėsiančius šeimininkus.

Aira, atidžiai prižiūrinti suverstą prie įeigos į prieglaudą dovanotų malkų krūvą, garsiu lojimu pasitinka ne tik ateinančius, bet ir išeinančius iš prieglaudos žmones – tarsi dėkotų už atneštas labai reikalingas dovanas (įvairius valiklius, skalbiklius, patiesalus, maistą gyvūnams) ar paimtą iš prieglaudos likimo brolį.

Atvirų durų diena

Prieglaudos, pažyminčios metų sukaktį, gyventojai laukia jūsų šį šeštadienį, vasario 18 d., nuo 12 iki 17 val., o 13 val. ši gyvūnų globos įstaiga bus pašventinta.

Maršrutas: automagistralėje Kaunas–Klaipėda, pavažiavus apie 5 km už IX forto, sukti į dešinę, pamačius ženklą „Sausinė, naujieji Muniškiai“. Pasukus iš autostrados reikia vėl tuoj pat sukti į dešinį keliuką, kuris ir atves į prieglaudą.


Šiame straipsnyje: LesėGyvūnai

NAUJAUSI KOMENTARAI

misa kaluginas

misa kaluginas portretas
zmogaus ziaurumui,nera rybu.tai tikrai baisiausias pasaulio sutverimas...aciu dievui,kad dar yra tikrojo ta zodzio prasme zmoniu,kurie pasirupina siais niekuom nenusikaltusiais gyviais.

dėkingas

dėkingas portretas
"Lesėje" mūsų šeima rado draugą, Balandžio 13d, bus lygiai metai, kaip mūsų namuose gyvena Trolis ir kasdien mus džiugina. Ačiū jums ir labai tikiuosi, rasime laiko atvykti pas jus pasimatyti.

jakubonis

jakubonis portretas
siais laikais,moralines vertybes-niekas.retas issaugojo kaz ka,sawo viduje.
VISI KOMENTARAI 22
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių