Gyvūnų prieglaudoje meilės ilgisi beširdžių žmonių aukos

Gyvūnų globos organizacijos „Lesė“ Kauno skyrius šeštadienį kviečia į metų sukaktį pažyminčią gyvūnų prieglaudą Sausinėje. Čia gausu trokštančiųjų tapti jūsų įnamiais.

Globojanti ranka

„Lesė“ buvo įkurta 2007 m., kai benamių gyvūnų populiaciją Lietuvoje kontroliavo savivaldybių išlaikomos prieglaudos ir karantinai, kuriuose iki 90 proc. gyvūnų buvo užmigdomi, neieškant jiems naujų šeimininkų.
„Lesės“ savanoriai beglobių gyvūnų nežudo. Atvirkščiai: sterilizuoja ir globoja savo namuose ar prieglaudose tol, kol surandami nauji šeimininkai.

„Kai prieš metus Užliedžių seniūnijos Sausinės kaime pasirašėme nenaudojamų patalpų nuomos sutartį, iš karto pradėjome remonto darbus. Per metus, padedant rėmėjams ir savanoriams, apleistas pastatas buvo iš esmės sutvarkytas, nors įvairūs darbai tebevyksta iki šiol. Vidaus ir lauko voljeruose šiuo metu prižiūrime daugiau nei 50 likimo skriaustų gyvūnų, dauguma jų – šunys ir katės", – pasakojo „Lesės“ Kauno skyriui nuo 2008 m. vadovaujanti diplomuota gyvūnų priežiūros specialistė Eglė Baležentienė.

"Visus atvykstančiuosius amsėjimu pasitinkanti mišrūnė Aira – pirmoji įstaigos gyventoja. Ją, svirduliuojančią iš bado, pernai žiemą paėmėme iš vienos sodų bendrijos pakaunėje“, – prisiminė E.Baležentienė.

Šventinių fejerverkų aukos

Kai nuo šampano apsvaigę vestuvininkai krykštauja pamatę į dangų šaunančius baltus balandžius, nesusimąsto, kad šie paprasti (ne sportiniai) balandžiai pasmerkti žūčiai – jie nugaiš iš bado nemokėdami susirasti maisto žiemą.

Didelė nelaimė laukiniams miesto paukščiams – fejerverkai. Daugybė sparnuočių žūva išgąsdinti kurtinamo trenksmo arba nuskrenda nuo triukšmo taip toli, kad kitą dieną nebesugeba grįžti prie jiems jau įprastų lesyklų ir, nesusiradę maisto, nugaišta.

Savanoriškoje gyvūnų globos organizacijoje „Lesė“ šiuo metu žiemoja vestuvininkų į nebūtį pasiųstas balandis, surastas per speigus. Šalia jo narvelio įsitaisęs kažkieno iš namų išmestas dekoratyvinis triušis.
„Tokio meilumo ir ramumo padarėlio nesu mačiusi", – tvirtino savanorė Laurita, imdama iš narvelio triušį Tutį.

Kuriasi pensionatas

Prieglaudos lauko voljeruose net ir per speigus puikiai jautėsi dideli šunys, nes galėjo nuo šalčio slėptis tvirtose būdose, priklotose šieno.

Vidiniuose voljeruose – švaru ir šilta. „Kasdien plauname indus, skirtus gyvūnams šerti. Ne vienam kasdien keičiame „patalynę“, nes turime tikrų senolių, kurie, nesulaukę išvedimo į lauką valandos, prišlapina guolį.
Mūsų ir kačių pats mylimiausias yra brandaus amžiaus šuo Klevukas, iškankintas buvusio šeimininko ir dėl nepriežiūros nuplikęs.

Klevukas prastai mato ir girdi, bet puikiai sutaria su jį iš visų pusių apgulusiomis katėmis. Žodžiu, jau formuojasi pensionato kontingentas", – pastebėjo E.Baležentienė.

„Ypatingu meilumu išsiskiria katytė, po sunkios kryžkaulio traumos netekusi šeimininkų, nes jie atsisakė sužaloto gyvūno. Šią nelaimėlę mes išgydėme“, – pasakojo liūdnas prieglaudos gyventojų istorijas Eglė.

Jie kantriai laukia

Šioje buvusių beglobių gyvūnų buveinėje atkuto kelias savaites prie savo mirusios šeimininkės gulėjęs šunelis Dumpis, iš Lietuvos gyvūnų globos draugijos Gyvybės vagonėlių Vilniuje paimtas šuo Šansas, už nepriežiūrą ir kankinimą badu iš šeimininkų atimta kalytė Lelė ir daugybė kitų nelaimėlių. Jie nepraranda vilties surasti naujus, juos mylėsiančius šeimininkus.

Aira, atidžiai prižiūrinti suverstą prie įeigos į prieglaudą dovanotų malkų krūvą, garsiu lojimu pasitinka ne tik ateinančius, bet ir išeinančius iš prieglaudos žmones – tarsi dėkotų už atneštas labai reikalingas dovanas (įvairius valiklius, skalbiklius, patiesalus, maistą gyvūnams) ar paimtą iš prieglaudos likimo brolį.

Atvirų durų diena

Prieglaudos, pažyminčios metų sukaktį, gyventojai laukia jūsų šį šeštadienį, vasario 18 d., nuo 12 iki 17 val., o 13 val. ši gyvūnų globos įstaiga bus pašventinta.

Maršrutas: automagistralėje Kaunas–Klaipėda, pavažiavus apie 5 km už IX forto, sukti į dešinę, pamačius ženklą „Sausinė, naujieji Muniškiai“. Pasukus iš autostrados reikia vėl tuoj pat sukti į dešinį keliuką, kuris ir atves į prieglaudą.


Šiame straipsnyje: LesėGyvūnai

NAUJAUSI KOMENTARAI

misa kaluginas

misa kaluginas portretas
zmogaus ziaurumui,nera rybu.tai tikrai baisiausias pasaulio sutverimas...aciu dievui,kad dar yra tikrojo ta zodzio prasme zmoniu,kurie pasirupina siais niekuom nenusikaltusiais gyviais.

dėkingas

dėkingas portretas
"Lesėje" mūsų šeima rado draugą, Balandžio 13d, bus lygiai metai, kaip mūsų namuose gyvena Trolis ir kasdien mus džiugina. Ačiū jums ir labai tikiuosi, rasime laiko atvykti pas jus pasimatyti.

jakubonis

jakubonis portretas
siais laikais,moralines vertybes-niekas.retas issaugojo kaz ka,sawo viduje.
VISI KOMENTARAI 22
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • III forte – mirties spąstai šikšnosparniams
  III forte – mirties spąstai šikšnosparniams

  Sekmadienį kilusi panika dėl III forte išsiliejusių neaiškių teršalų ir jame skęstančių šikšnosparnių rimsta. Situacija kontroliuojama, teritorija aptverta, tiršta mase virtę išsilieję teršalai...

 • Būsto administratoriui moka už neaiškius renovacijos projektus?
  Būsto administratoriui moka už neaiškius renovacijos projektus?

  Daugiabučio namo renovacija baigta prieš kelis mėnesius, bet gyventojai tik dabar gauna sąskaitas už projekto tikslinimą. Kauniečiai sako, kad taip namą administruojanti "Būsto valda" nori pasipelnyti iš gyventojų. ...

  1
 • Gripo epidemija Kauno rajone dar neatšaukiama
  Gripo epidemija Kauno rajone dar neatšaukiama

  Septintąją šių metų savaitę - vasario 12-18 dienomis - Kauno rajono savivaldybės teritorijoje iš viso užregistruota 916 susirgimų ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI), iš jų - 213 atvejų nustatytas g...

 • Kviečia paminėti Kijevo Maidano metines
  Kviečia paminėti Kijevo Maidano metines

  Antradienį kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami į Kauno įgulos karininkų ramovę paminėti Ukrainos „Dangaus šimtinės“ atminimo dieną. Renginys skirtas 4-osioms skaudžiųjų 2014 m. įvykių Kijevo Maidane metinėms atminti....

  1
 • Senjoras Džekis – nuolankusis šeimininkės gerbėjas
  Senjoras Džekis – nuolankusis šeimininkės gerbėjas

  Į prieglaudą "Penkta koja" patekęs Džekis greit gavo Šerniuko pravardę dėl atsikišusių apatinių iltinių dantų ir meškino kailio. Prieglaudoje į jį atkreipė dėmesį jo šeimininke panorusi tapti moteris. Po kie...

 • Paaiškėjo „Metų kaunietė 2017” rinkimų finalo dalyvės
  Paaiškėjo „Metų kaunietė 2017” rinkimų finalo dalyvės

  Džiugu, kad ir šiemet kauniečiai aktyviai naudojosi proga viešai padėkoti, palaikyti iniciatyvias, veiklias, visuomeniškas moteris, besidarbuojančias Kauno ir visų jo gyventojų labui, garsina miestą ir toliau padeda puoselėti pasid...

  7
 • „Laukinės Lesės“ senbuvių ir naujakurių istorijos
  „Laukinės Lesės“ senbuvių ir naujakurių istorijos

  Laukinių gyvūnų prieglauda "Laukinė Lesė" jau seniai garsėja jautriu atsaku į visuomenės prašymus padėti bejėgiams, į bėdą patekusiems laukiniams gyvūnams. ...

  1
 • Jei gali purplelis Kęstas – gali ir tu
  Jei gali purplelis Kęstas – gali ir tu

  Iš pražūties išplėštas purplelis Kęstas drauge su savo geradare Ramune pernai vasarą apkeliavo daugybę Lietuvos piliakalnių ir tapo vienu iš motyvų tautiečiams keliauti po savo laisvą šalį. ...

  2
 • Po šventinio savaitgalio – kritikos strėlės Kauno merui
  Po šventinio savaitgalio – kritikos strėlės Kauno merui

  Vasario 16-ąją vykusiuose renginiuose skubėjo įsiamžinti ne vienas tautietis. Tarp jų – ir Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, kuris dalyvavo iškilmingoje šventėje Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. Interneti...

  66
 • Planuojami pakeitimai – ne į naudą vartotojams
  Planuojami pakeitimai – ne į naudą vartotojams

  Vasario 28 d. Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) svarstys, ar pakeisti dabar galiojančią šilumos supirkimo tvarką. Specialistai įspėja, kad dėl šių pokyčių vartotojams gali kilti šilumos kaina. ...

  3
Daugiau straipsnių