Gyvūnų globėjams šuniukus tenka gelbėti ir iš sąvartyno

Kauno rajone esančiame Lapių sąvartyne rasti devyni maždaug trijų mėnesių amžiaus išsekę šuniukai. Ar tai tik klaidžiojantys beglobiai, ar negailestingų žmonių išmesti augintiniai – nežinia.

Išgydys ir ieškos šeimininkų

Apie radinį gyvūnų globos organizacijai „Penkta koja“ pranešė sąvartyno darbuotojai. Šuneliai glaudėsi vamzdyje, esančiame sąvartyno teritorijoje. Jie buvo apleisti ir ligoti. Dar vienas jauniklis pagalbos nebesulaukė.

Į sąvartyną nuvykę organizacijos savanoriai ten pastebėjo ir daugiau lakstančių šunų, kurie neprisileido artyn. Spėjama, kad kai kurie keturkojai turi šeimininkus, tačiau čia atbėga paieškoti maisto atliekų.

Į prieglaudą pargabenti mažyliai šiuo metu gydomi nuo niežų. Kai jie atsigaus ir sutvirtės, jiems bus ieškoma šeimininkų.

Norėdami atsikratyti, griebiasi melo

„Kiekvienam šuniukui lemta turėti šeimininką. Kartais jo reikia laukti ilgokai, bet jis vis vien atsiranda“, – įsitikinusi „Penktos kojos“ savanorė Sandra Štabokaitė.

Ji pasakojo, kad gyvūnams, kurie jau kelerius metus gyvena prieglaudoje, yra duodami vardai, tačiau paprastai ši privilegija paliekama būsimiems šeimininkams.

S.Štabokaitė ragina žmones elgtis humaniškai – nepalikti buvusių augintinių mirti pamiškėje ar sąvartyne, o atnešti į prieglaudą. Nors geriausia tiesiog juos mylėti ir saugoti.

„Pasitaiko ir tokių, kurie atneša savo augintinį, tačiau apsimeta jį radę. Juk tai juokinga – iš šuns elgesio nesunku suprasti, kad jį atvedė šeimininkas“, – stebėjosi gyvūnų globėja.

Jos teigimu, dažniausiai žmonės, kurie atiduoda į prieglaudą savo globotinius, teisinasi išvyka į užsienį ar alergišku vaiku.

Daugiausia prieglaudoje – šunų

Šiuo metu „Penktos kojos“ prieglaudoje Kaune, Aleksote, daugiausia glaudžiasi šunų – apie 100-120.

„Dabar jauniklių metas, todėl šuniukų padaugėjo“, – sakė gyvūnų likimui neabejinga mergina.

Čia taip pat gyvena nemažai kačių, egzotiškų gyvūnų kol kas prieglaudoje nėra.

„Esame gavę prašymų priglausti ir laukinių gyvūnų, bet kol kas tokių sąlygų neturime. Egzotiškiausias mūsų globotinis buvo šeškas“, – prisiminė S.Štabotaitė.

Gyvūnų globėjai tikisi, kad geraširdžiai žmonės išties pagalbos ranką. Norint išmaitinti ir pagydyti tokį didelį būrį augintinių, prieglaudai reikia finansinės paramos.NAUJAUSI KOMENTARAI

PIRMIAUSIA

PIRMIAUSIA portretas
gelbėkit žmones, kiek Laisvės al. jaunuolių benamių šlaistosi, prie SAVO jaunuoplis valgyt prašo, sakosi namų neturintis, o ne šunpalaikius ir nusususius katinus, kurie laksto apie namus ir dvokia, ligas nešioja. Sugaudyt reikia, bet jau toks dėmesys perdaug perdėtas, kvailumo įsikūnijimas. Vėlgi -maitinami balandžiai, kurie teršia aplinką, tas jų kurkimas nemaloniai veikia, viską apdergia ir veisiasi šeriami kaip žiurkės. Reikia skirti gėrį nuo šlamšto.

Pirmiausiam

Pirmiausiam portretas
Pirmiausia pusk is ekrano neskleides cia ereziju, arba eik padek tiems buriams jaunuoliu gatvese, nors LT galybe instituciju kurios tokiems padeda, o paciam turbut jau sunkiai kas bepadeti gali, kad pavydi net siukslyno sunims, vargeta dvasios.

Anonimas

Anonimas portretas
Ka ten tie tavo benamiai kazkokie girtuokliai kurie tik pila lempa, o be to jei ir nudves tokie tai nera dideles zalos, tik gal but mums dirbantiems zmonems palengvins nasta, nes nereikes ju islaikyti.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių