Gyventojų skundai buvo išgirsti – ištrupėję laiptai sulaukė remonto

Po gausybės kauniečių skundų ir ne vieno „Kauno dienos“ straipsnio apie tragišką miesto laiptų būklę, valdininkai atvėrė savo kišenes ir rado 50 tūkst. litų avarinės būklės laiptams suremontuoti.

Remontuos avarinius laiptus

„Laiptų remonto darbams pavyko gauti 50 tūkst. litų, bet bus tvarkomi tik pavojingiausi, avarinės būklės laiptai. Šių lėšų užteks tik šešiems miesto laiptams sutvarkyti“, – informavo Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis

Kaune iš viso yra apie 70 laiptų. Per šią vasarą bus sutvarkyti šeši mieste įrengti laiptai: iš V. Putvinskio į Aušros gatvę vedantys laiptai, tarp Studentų g. ir Purienų g., tarp Dzūkų g. ir Tunelio g., tarp Perkūno al. ir Tunelio g. bei tarp Eivenių g. ir Jonavos g.

Pirminiame savivaldybės biudžeto projekte politikai laiptų remontui neskyrė nė vieno lito, bet praėjus pusmečiui lėšų vis dėlto pavyko surasti.

„Po biudžeto perskirstymo buvo nuspręsta skirti bent šiek tiek pinigų. Prastos būklės laiptai yra rimta miesto problema, ypač kai reikia rūpintis gyventojų saugumu“, – sakė A.Pakalniškis.

Šių pinigų užteks tik avarinių situacijų likvidavimui: bus atstatytos kai kurios pavogtos ir  nutrupėjusios laiptų pakopos, įrengti arba suremontuoti seni turėklai, darbininkai taip pat pagilins vandens griovelius.

Visus šiuos remonto darbus atliks bendrovė „Autokausta“. Įmonės darbininkai į darbus kibo antradienį, o visus suplanuotus patvarkymus privalės atlikti iki rugsėjo 7-os dienos.

Atsižvelgė į seniūnijų prašymus

„Parinkome pačias pavojingiausias vietas mieste, kur didžiausias pavojus kyla miestiečiams. Žinoma, atsižvelgėme ir į seniūnijų prašymus. Gaila, kad ne visi laiptai, kuriems būtinas remontas, pateko į sąrašą“, –  apgailestavo Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas A.Pakalniškis.

Vieni avaringiausių šiuo metu yra Aušros ir V. Putvinskio gatves jungiantys laiptai. Be to, kiekvieną dieną šie laiptai sulaukia didelio gyventojų srauto, todėl darbininkai darbus pradėjo nuo jų.

Prie Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčios ir funikulieriaus esantys laiptai buvo įrengti tarpukariu. Statant laiptus buvo panaudota brangi bazalto medžiaga. Šiuo metu dalis bazalto plokščių yra dingusios, keletas jų sudėtos netoli laiptų. Tačiau šias plokštes dar  ketinama panaudoti.

Pasak Miesto tvarkymo skyriaus specialistų, šiuo metu nėra finansinių galimybių atstatyti visus laiptus naudojant bazaltą, todėl šiai medžiagai buvo rastas pakaitalas – paprastesnis granitinis akmuo.

Kaltina vandalus

Anot Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo Aloyzo Pakalniškio, didžiausią žalą laiptams daro ne laikas, o vandalų išpuoliai.

„Ne kartą teko sulaukti pranešimų apie tai, kad vandalai nupjaustė metalinius laiptų turėklus, išlupo plyteles. Įsisiautėjęs jaunimėlis viską išdaužo ir pabėga“, – kaltinimus žarstė A.Pakalniškis.

Skyriaus vedėjui A.Pakalniškiui tenka tik apgailestauti, kad kitų padaromą žalą turi kompensuoti visi kauniečiai.

„Visko sutvarkyti gal ir nepavyks, bet patvarkius bent jau avarinės būklės laiptus, situacija mieste tikrai pagerės“, –  vylėsi vedėjas.


Šiame straipsnyje: laiptaiKauno laiptairemontas

NAUJAUSI KOMENTARAI

kameros

kameros portretas
kameras ir pravartu yrengt butu, nes ant vienu is tokiu laiptu nuzude motery , jau pries daugiau nei 5ta metu ir zmogzudzio nenustate , tik rado kuna , cia tie laiptai nuo kliniku link bendrabuciu y apacia vedantys

L

L portretas
Juk niokoja ne žaibiškai. Vis tiek kažkas mato. O šiaip tai vagių tautai reiktų pagalvoti ir apie apsaugą- nematomas kameras, kad nesudaužytų. Šiaip tai laiptai labai patogūs, bet aš asmeniškai geriau eisiu per aplinkui gatve, nei būsiu užpulta nuošaliuose laiptuose.

n

n portretas
TIAP LIAP DIRBA, IKI RUDENS GAL PRATEMPS
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių