Gyvenimą prie prekybos centro prilygina košmarui

Prekybos centrai miesto širdyje – puikus patogumas skubantiems žmonėms. Vis dėlto gyventojai, įsikūrę jų kaimynystėje, susiduria su sunkiai išsprendžiamomis problemomis, kurių kiti miestiečiai nė nepastebi.

Vargina nuolatinis triukšmas

Į „Kauno dienos“ redakciją kreipėsi Savanorių prospekto gyventoja Romualda Krutkevičienė. Moteris teigia, kad jai įgriso gyvenimas šalia prekybos centro „Iki“.

„Tai yra kažkas baisaus. Nuo ryto iki vakaro vežamos prekės, dieną ir naktį burzgia šaldymo-vėdinimo aparatai. Visą tą laiką, kai tik pradėjo veikti prekybos centras, bandau rasti dialogą su jos šeimininkais. Teko kviestis higienos centro darbuotojus, kad išmatuotų triukšmo lygį. Jie tris kartus matavo ir visą laiką buvo randamas normų pažeidimas. Na ir kas iš to? Nieko!“ – piktinosi gyventoja.

Moteris skundėsi, kad vykstant prekybos centro rekonstrukcijai nė vienas iš vadovų neatėjo ir neatsiprašė dėl galimų nepatogumų. Maža to, pasak kaunietės, darbininkai visą laiką taikėsi, kaip įsibrauti į mūsų privačią teritoriją, kad jiems būtų patogiau dirbti.

Ji teigė nežinanti, kas gali Lietuvoje pažaboti prekybos centrų statybas gyvenamuosiuose rajonuose ir kas gali įpareigoti padengti nuostolius dėl nepatogumų, sveikatos gadinimo, triukšmo, nešvaros.

R.Krutkevičienės teigimu, dėl tokios kaimynystės su prekybos centrais labai nuvertėja gyventojų nekilnojamasis turtas.

Bijo gaisro

„Dabar jie įsirengė iškrovimo duris, tai, ko gero, pravažiavimo kelias bus visai užstatytas. Detaliajame plane nurodyti abiejų šalia stovinčių namų privažiavimo keliai – buvo nubrėžta geltona juosta, kuri drausdavo sustoti. Dabar šios juostos nebėra“, – sakė moters sutuoktinis Ričardas.

Aplinkinių namų gyventojai neseniai sušaukė susirinkimą, kuriame piktinosi ir visai šalia jų namų išdygusia alude, prie kurios paliekamos mašinos užstoja privažiavimo kelią.

Gyventojai teigė besibaiminantys gaisro, mat gyvena mediniame name, o privažiavimo kelias esą būna visada užstatytas.

Įsiveisė žiurkės

„Kai išsikrauna prekes, visa Žemaičių gatvė būna užstatyta, visa sankryža – beveik neišvažiuojama. Prekybos centro samdyta firma valo šalia stovinčią aikštelę, o šalia namo prišiukšlina mėgstantieji išgerti – čia niekada nevaloma, nors tai – parduotuvės teritorija. Žolę taip pat pjauname mes. Buvo atvejis, kai senukas, atsisėdęs toje vietoje, gėrė alų ir įkrito į griovį“, – piktinosi R.Krutkevičius.

Vyras kreipėsi į parduotuvės administraciją, o pastaroji vėliau užtvėrė šalia esantį pusantro metro griovį tvora.

„Dėl nuolat girtaujančių asmenų tas griovys nuolat pilnas butelių, šiukšlių, baisi smarvė, žiurkės – va tokios“, – rodydami graužikų dydį vienas per kitą skundėsi kaimynai.

R.Krutkevičienė sakė, kad su žiurkėmis tenka susidurti ir nuosavo namo kieme – čia jos ieško šuns maisto likučių. Žiurkėms naikinti ji teigė išleidusi ne vieną šimtą litų.

Statybą teko nutraukti

„Kažkada buvo tekę kalbėti su vienu iš “Iki„ tinklo savininkų – dar tada jie planavo pirkti mūsų namą. Jiems lyg ir reikėjo mūsų privažiavimo kelio, norėjo prekybos centrą plėsti, tačiau tada mums buvo pasiūlyta perpus mažesnė kaina, nei tuo metu rinkoje buvo įkainoti analogiški namai“, – pasakojo Krutkevičiai.

Praėjus kiek laiko, sutuoktiniai nusprendė plėsti savo namą – planavo gyventi su sūnaus šeima, tačiau dėl nuolat sklindančio triukšmo įpusėtas statybą teko nutraukti, mat pamatė, kad antrame aukšte gyventi būtų tiesiog neįmanoma.

Gyventojų teigimu, prekybos centras visus savo „vamzdynus“ sukėlė ant stogo – nuo pastarųjų ir sklinda triukšmas.

Dar vienas kaimynus kankinantis nepatogumas – iš prekybos centro sklindantys kvapai. Viena kaimynių teigė, kad labiausiai erzina nuolat kepamos mėsos kvapas. Kaimynai išsiaiškino, kad čia jie bejėgiai – jei tai ne benzino, acetono kvapas, atsakingos institucijos net neatlieka pirminio tyrimo.

Nustatė pažeidimų

Krutkevičių kaimynė Greta (pavardė redakcijai žinoma) sakė, kad jos vaiko kambario langai išeina į Savanorių prospektą, tačiau jis mato vamzdžius, vėdinimo sistemas, geriančius vyrus.

Moteris nervinasi dėl naujai atsiradusių didelių durų – pasak jos, jei ten bus iškrovimo rampa, vasarą lango dėl triukšmo bus neįmanoma atsidaryti. Ji taip pat teigė bijanti išleisti vaiką į lauką, kad pastarasis nepakliūtų po sunkiasvorės mašinos ratais.

Gyventojai teigė ne kartą kvietę Visuomenės sveikatos centro specialistus. Birželio pabaigoje pastarieji pranešė, kad bendrovė „Baltishes Haus“ „įpareigota imtis prieštriukšminių priemonių, kad nebūtų viršijami higienos nustatyti garso lygiai“. Jie buvo viršyti miegamajame kambaryje ir gyvenamojo namo aplinkoje.

R.Krutkevičienė pripažino: paskutiniais matavimais, kurie buvo atlikti po parduotuvės rekonstrukcijos, garso norma jau nebuvo viršyta, tačiau jos tai labai nepradžiugino – esą kitų nepatogumų šis faktas nepanaikino.

Verslininkų argumentai

Kaip teigė bendrovės „Baltishes Haus“, valdančios šį prekybos centrą, direktorius plėtrai Ignas Grigaras, situacija, dėl kurios į „Kauno dienos“ redakciją kreipėsi R.Krutkevičienė, jam gerai žinoma.

„Taip, žinau, kad ta gyventoja nepatenkinta, – tarė direktorius plėtrai. – Didžiausia problema ta, kad mes nenuperkame jos namo.“

„Yra mūsų psamdyta valymo firma, jai buvo duotas raštiškas nurodymas ir ji valo. Pretenziją, kad užstatomi privažiavimo keliai, girdžiu pirmą kartą nuo 2003 m. Jei penkioms minutėms sustojus krovininei mašinai susidaro spūstis, tai, manau, natūralu. Žinote transporto problemas, susidarančias pas mus. Iki šiol pretenzijų šiuo klausimu nebuvo“, – kalbėjo I.Grigaras.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gerda

Gerda portretas
Aišku, užuojauta tikrai gyvent prekybos centro kaimynystei, bet kita vertus šalia Savanorių prospektas, visada sausakimšas mašinų tai triukšmo ir išmetamųjų dujų irgi sočiai.

gaila

gaila portretas
bet norėčiau patarti dėl žiurkių,taigi porą katinų kovingų paimkite iš gyvūnų prieglaudos,problema bus išspręsta

Ieva

Ieva portretas
Gyvenu daugiabutyje šalia prekybos centro ir labai džiaugiuosi,kad mano buto tik vienas langas prekybcentrio pusėje. Visos tos pačios problemos, tik žiurkių dar nepastebėjau. Vakarais ar naktį ištuštėjusioje automobilių aikštelėje vyksta jaunimo susibūrimai su trankia muzika. Lietuviai tikriausiai vieni tokie išradingi kišdami didžiulius centrus šalia gyvenamų namų.
VISI KOMENTARAI 37
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių