Grumtynių Garliavoje atomazga: pareigūnai tarnybinių nuobaudų išvengė

Per dukters perdavimo Laimutei Stankūnaitei operaciją už kliūčių teismo sprendimo vykdymui šalinimą atsakingas pareigūnas nebus baudžiamas, nors tarnybinio patikrinimo metu konstatuota, kad jis pareigas atliko netinkamai.

Tarnybinio patikrinimo išvadoje teigiama, kad kovo 23-ąją Garliavoje bandant perduoti teisėjos Neringos Venckienės globojamą mergaitę motinai Laimutei Stankūnaitei, už kliūčių šalinimą tiesiogiai atsakingas buvo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnas Tauris Stauskis.

Išvadose nurodoma, kad jis nesiėmė reikiamų priemonių kliūtims šalinti – tai yra neužtikrino, kad su teismo sprendimo vykdymu nesusiję asmenys savo įsiveržimu į kambarį nesutrukdytų jo įvykdyti.

„Konstatuota, kad pareigūnas T.Stauskis savo pareigas atliko netinkamai, tačiau nuspręsta tarnybinės nuobaudos jam neskirti būtent dėl patirties kaip veikti analogiškose situacijose trūkumo ir kilusios situacijos specifikos“, – per spaudos konferenciją penktadienį sakė Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininkas Donatas Malaškevičius.

Jis taip pat aiškino, kad per incidentą už rankos mergaitės močiutę Laimą Kedienę paėmęs kaukėtas pareigūnas, kuris vykdė mergaitės apsaugą, pagrįstai panaudojo prievartą.

„Ši fizinė prievarta buvo panaudota teisėtai bei pagrįstai (...). L.Kedienei stipriai spaudžiant anūkę, pastarajai buvo kilęs pavojus, todėl pareigūnas pareikalavo netrukdyti, o vėliau patraukė L.Kedienės ranką“, – spaudos konferencijoje sakė D.Malaškevičius.

D.Malaškevičiaus teigimu, tarnybinio patikrinimo metu T.Stauskis aiškino, kad kliūtis perduodant mergaitę šalinti nematė prasmės, nes vykdyti teismo nutartį esą atsisakė vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovė.

„Jo paaiškinimas – jis iš karto suprato, kad tas sprendimas nebus įvykdytas, todėl šalinti klūtis nebeteko prasmės“, – sakė D.Malaškevičius.

Jis taip pat pažymėjo, kad „teismo sprendimo neįvykdymą galėjo sąlygoti tarpinstitucinio bendradarbiavimo stoka ir bendrų veiksmų “nesuderinamumas".

„Patikrinimo išvadose irgi atkreipiamas dėmesys į policijos pareigūnų rengimo ir mokymo procedūras – kad mūsų policijos mokykla pasiruoštų naujiems pareigūnams atitinkamus mokymus, kaip elgtis neordinarinėse situacijose“, – teigė Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininkas.

Pasak D.Malaškevičiaus, tarnybinis patikrinimas dėl galbūt neteisėtai pareigūno panaudotos prievartos prieš mergaitės tetą Audronę Skučienę sustabdytas, kadangi tuo pačiu klausimu vyksta ikiteisminis tyrimas.

Tarnybinis patikrinimas sustabdytas ir dar keliose dalyse – laukiama, kol bus baigti atitinkami ikiteisminiai tyrimai. Sustabdytas tarnybinis patikrinimas dėl to, kad Kedžių namo viduje buvęs Kauno policijos pareigūnas T.Stauskis, nereaguodamas į galbūt mažametės atžvilgiu naudojamą smurtą bei mažametės pagalbos šauksmą, galimai neatliko savo pareigų ar jas atliko netinkamai. Taip pat sustabdytas patikrinimas T.Stauskio veiksmų, galbūt grasinant vaiko teisių apsaugos atstovei dėl jos patraukimo atsakomybėn.

Anot Policijos departamento, nei iš vaizdo įrašų, nei iš asmenų paaiškinimų negauta duomenų apie tai, kad priverstiniame vaiko perdavime dalyvavę policijos pareigūnai prieš mergaitę būtų panaudoję prievartą ar smurtą. Tačiau į klausimus, ar mažametė patyrė smurtą ir jei taip, kas smurtą prieš ją panaudojo, atsakys atliekamas ikiteisminis tyrimas.

Penktadienį Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Imuniteto valdyba pranešė baigusi tarnybinį patikrinimą dėl kovo 23 d. bandymo Garliavoje įvykdyti teismo sprendimą perduoti dukrą L.Stankūnaitei.

Tarnybinis patikrinimas buvo atliekamas dėl Kauno pareigūnų veiksmų, užtikrinant viešąją tvarką bei šalinant kliūtis, antstolei vykdant teismo sprendimą dėl priverstinio vaiko perdavimo, taip pat dėl Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnų, vykdžiusių L.Stankūnaitės ir jos dukters apsaugą nuo nusikalstamo poveikio.

Policijos departamentas paskelbė, kad tarnybinio patikrinimo metu įvertinus surinktą medžiagą, konstatuota, kad Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Kauno pareigūnai Kedžių name ir namo kieme, buvo esant teisėtam pagrindui, t. y., saugant asmenis, kuriems paskirta apsauga nuo nusikalstamo poveikio ir užtikrinant viešąją tvarką bei šalinant kliūtis teismo sprendimui įvykdyti.

Taip pat nuspręsta, kad pareigūnai priverstiniam vaiko perdavimui pasiruošė tinkamai, išskyrus iš anksto priimtą sprendimą leisti užeiti į Kedžių namo vidų tik vienam Kauno policijos pareigūnui.



NAUJAUSI KOMENTARAI

romantiska

romantiska portretas
kokia romantiska nuotrauka... kokie grazus tie ponai...

Būtų juokinga

Būtų juokinga portretas
jei nebūtų graudu. Maladci rebiata, vsio po zakonam. Tik nepamirškite pasodinti į cypę pačio didžiausio nusikaltėlio senuko,kuris ''sunkiai sužalojo''jūsų nekaltąją mergelę.

Valio

Valio portretas
Štai, kur tikrasis ''teisingumas''. Įdomu, kokį paskatinimą jiems paskirs, juk taip stengėsi.
VISI KOMENTARAI 124

Galerijos

Daugiau straipsnių