Globojamų vaikų neprižiūrėjęs šeimynos direktorius stos prieš teismą

Kauno rajono apylinkės prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu globėjo teisėmis pateikti Kauno rajone veikiančios Vaiko tėviškės namų šeimynos direktoriui Vladui Prėnui.

Per ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad V.Prėnas, būdamas globėju ir turėdamas pareigą rūpintis globojamais nepilnamečiais vaikais, fiziškai ir psichiškai gniuždė septynis jo globojamus nepilnamečius vaikus, pranešė prokuratūra.

Tyrimo duomenimis, šeimynos vadovas neužtikrino vaikų fizinio ir psichinio saugumo – dažnai be priežiūros palikdavo vienus namuose, jiems pakliuvus į policiją naktį jų nepasiimdavo, nepakankamai rūpinosi vaikų sveikata ir mokymusi, nesudarė sąlygų jiems užsiimti mėgiama popamokine veikla, nereagavo į vaikų poreikius.

Per ikiteisminį tyrimą tirta ir V.Prėno ūkinė finansinė veikla, nustatyti nusikalstamų veikų finansų sistemai požymiai.

Anot prokurorų, yra pagrindo manyti, kad šeimynos vadovas apgaulingai ir aplaidžiai tvarkė apskaitą. Dėl šių galimų nusikalstamų veikų paskirtos ekspertizės. Nuspręsta dėl šių veikų pradėti atskirą ikiteisminį tyrimą.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas piktnaudžiavo globėjo teisėmis, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų. Įstatymas už apgaulingos apskaitos tvarkymą numato maksimalią ketverių metų laisvės atėmimo bausmę, o už aplaidų apskaitos tvarkymą – iki dvejų metų.

V.Prėnas kategoriškai neigė padaręs prokurorų išvardytus galimus prasižengimus. „Visa ši afera suorganizuota Kauno rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus. Viskas nėra taip paprasta, kaip atrodo. Esame apšmeižti ir apdergti, bet tikiu, kad tiesa dar paaiškės“, – kalbėjo V.Prėnas.

Jis nenorėjo detaliau paaiškinti, kodėl tapęs, kaip pats minėjo, šmeižto auka.  „Vienas dalykas yra žinoti, kitas – turėti įrodymų, todėl kol kas susilaikysiui nuo komentarų", – aiškino jis.

V.Prėnas sakė, kad po pradėto ikiteisminio tyrimo Domeikavoje esančios Vaiko tėviškės namų šeimynos patalpos laikinai buvo suteiktos Marijampolės vaiko tėviškės namų auklėtiniams, bet jis tebeeina direktoriaus pareigas. Kauno rajone ir Marijampolėje įsteigtus vaikų namus valdo tas pats labdaros ir paramos fondas.

Portalas kaunodiena.lt dar pernai rašė, kad teisėsaugininkai Domeikavoje esančiais globos namais susidomėjo tuomet, kai vienoje Kauno parduotuvėje buvo nutverta vagiant viena šių namų globotinė. Pareigūnams ji aiškino, kad vogti skatino alkis, nes globos namuose gaudavo nepakankamai maisto.

Kauno rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Janina Dabašinskienė tada patvirtino, kad ši istorija buvo viena priežasčių, paskatinusių imtis globos namuose radikalių permainų.

Globotiniai iš Domeikavos buvo nuvežti į Pagynės vaikų globos namus. Jų personalas tada teigė, kad vaikai buvo labai apleisti: nešvarūs, alkani, apdriskę.

Tuo tarpu globos namų valdančio labdaros ir paramos fondo narys kunigas kanauninkas Donatas Jasulaitis tvirtino, kad vaikais buvo normaliai rūpinamasi, o skandalas kilęs dėl pasauliečių intrigų. „Pagynės vaikų namuose daug tuščių vietų. Kai jiems atvežė septynis mūsų vaikus ir dar keturis iš kitų namų, jie užpildė trečdalį vietų“, –  dienraščiui „Kauno diena“ yra sakęs D. Jasulaitis.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių