Garliavos poliklinikose – tikras pragaras: eilėse tenka kęsti ir 30 laipsnių karštį

Negaluojantys garliaviečiai, užsukę į Garliavos Roko Šliūpo polikliniką, eilės pas gydytoją priversti laukti alinančiame karštyje. Labai panaši situacija ir šalia įsikūrusioje Respublikinės Kauno ligoninės Konsultacijų poliklinikoje. Abiejose įstaigose ketvirtadienį užfiksuotas 30 laipsnių karštis.

Į „Kauno dienos“ redakciją kreipėsi garliavietė Nijolė S.

„Siūlau apsilankyti Garliavos PSPC Garliavos poliklinikoje ir pasėdėti laukiamajame nors pusvalandį tarp negaluojančių pacientų. Suprasite, kas yra tikrasis pragaras, kai ligoniai alpsta nuo karščio ir tvankumo, kai nėra galimybės be tualete esančio krano čiaupo net vandens išgerti“, – laiške redakcijai rašė moteris ir užsiminė, kad gydytojų kabinetuose situacija nė kiek ne geresnė.

Garliavos PSPC, kuriam priklauso R.Šliūpo poliklinika, direktorė Nijolė Kliučienė problemos neneigė. „Pas mus kiekvienais metais žmonės alpsta. Poliklinikos pastatas statytas seniai ir gydymo įstaigai nepritaikytas. Saulė greitai prikaitina ir per plokščią stogą, ir per langus. Ventiliatoriai, nedideli mobilūs kondicionieriai, kurių esame nupirkę ir kilnojame juos iš kabineto į kabinetą, nepaveža. Poliklinikos holas – didžiulis, langus vis atidarome, bet tai mažai padeda. Vienintelė išeitis – įrengti kondicionavimo sistemą“, – įsitikinusi gydymo įstaigos vadovė.

R.Šliūpo poliklinika/Vilmanto Raupelio nuotr.

Pasak jos, kondicionavimo sistemos projektas parengtas jau prieš penkerius metus, tačiau vis nepavyksta gauti finansavimo. Šiemet projektas per savivaldybę buvo pateiktas ES finansinei paramai gauti. „Tikimės, kad finansavimą gausime ir ateinančiais metais šią sistemą įsirengsime. Projekto sąmata – 70 tūkst. eurų. Pagal šį projektą, ant poliklinikos turėtų būti statomi didžiuliai kondicionieriai, kurių atvėsintas oras ortakiais per lubas būtų pučiamas į kabinetus, holą“, – pasakojo N.Kliučienė.

Siūlau apsilankyti Garliavos PSPC Garliavos poliklinikoje ir pasėdėti laukiamajame nors pusvalandį tarp negaluojančių pacientų. Suprasite, kas yra tikrasis pragaras.

Jos žodžiais, netiesa, kad vandens poliklinikoje galima atsigerti tik tualete. „Jei tik žmogus paprašo, vandens atsigerti paduoda registratūros darbuotojos, atneša ir iš gydytojų kabinetų. Artimiausiu metu pastatysime aparatą, iš kurio bus galima atsigerti vandens nemokamai“, – žadėjo Garliavos PSPC direktorė ir apgailestavo, kad daug laiko užima prikimo procedūros, privalomos įstaigoms, kurių steigėja – savivaldybė.

Gretimame R.Šliūpo poliklinikai Respublikinės Kauno ligoninės Konsultacijų poliklinikos pastate (Vytauto g. 63) ketvirtadienio popietę taip pat tvyrojo 30 laipsnių karštis.

Respublikinė Kauno ligoninė/Vilmanto Raupelio nuotr.

„Šioje mūsų įstaigoje, kur įmanoma, yra kondicionieriai, ventiliatoriai statomi, tačiau greičiausiai ne visose patalpose. Minėtame pastate bandysime šią vasarą iškęsti. Metų pabaigoje poliklinika turėtų išsikraustyti į Kauno rajono savivaldybei priklausančias Garliavos PSPC patalpas, kurios iki to laiko turėtų būti rekonstruotos“, – sakė Respublikinės Kauno ligoninės vyresnioji specialistė ryšiams su visuomene Sandra Preišegalavičienė.


Šiame straipsnyje: Garliavos poliklinikosR.Šliūpo poliklinikaRespublikinė Kauno ligoninėkarštiskarštis poliklinikojeskaitytojo naujiena

NAUJAUSI KOMENTARAI

H

H portretas
Tačiau surandama lėšų keisti ir taip geros kokybės apšvietimo stulpus naujais Vien "pakazucha"

gima

gima portretas
nesimato nei viene paciento...Ives kondicionierius bus skundai del temperaturu skirtumo

Nesijaudinkit, mieloji Irena

Nesijaudinkit, mieloji Irena portretas
Kaunas galų gale pasiglemš rajoną su visa Garliava, kaip jau ne kartą buvusius priemiesčius pasiglemžė. O medžiai naikinami ne vien Kaune. Ir kai nelieka pavėsio gatvėse, patalpose taip pat darosi karščiau. Džiaukitės, kad Veryga kol kas dar tos poliklinikos neuždarė...
VISI KOMENTARAI 24
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių