G. Labanauskas merui mojuoja interpeliacijos vėzdu

Ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje miesto tarybos frakcijos „Dirbam Kaunui” seniūnas Gintautas Labanauskas ne tik pažėrė kaltinimų merui Andriui Kupčinskui dėl neūkiškumo, bet ir pagrasino jį nuversti.

Konferencijoje, pavadintoje „Kaunui – tik žaidimai be duonos“, dalyvavo ir šios frakcijos narė Antanina Medviedevienė.

„Ko šiandien gali tikėtis kauniečiai iš miesto valdžios? Žaidimų užteks visiems, tačiau duonos – nelabai. Kalbame apie prioritetus – miesto gatvių, pastatų tvarkymą, pigią šilumą, o dabar daromi tokie dalykai: per piką išjungiami šviesoforai ir apšvietimas, norint sutaupyti elektros“, – vardijo G.Labanauskas.

Jis teigė, kad šiandien miesto valdžia prioritetus dėlioja kitaip nei reikėtų – į pirmą planą stumiama iš skolintų pinigų planuojama Kongresų rūmų statyba, 2016 metais tikimasi surengti pasaulio studentų žaidynes.

Pastarosioms, G.Labanausko teigimu, jei Kaunas taps kandidatu organizuoti žaidynes, iš pradžių bus privaloma sumokėti 100 tūkst. eurų. Analogiškos 2014 metais Roterdame, Olandijoje, organizuojamos žaidynės preliminariai kainuos 3,5 mln. litų. Kalbama, kad panašią sumą tektų pakloti ir Kaunui, jei būtų laimėta galimybė organizuoti šį renginį.

A.Kupčinskui mesti kaltinimai, kad dėl šių planų net nesitariama su opozicijoje esančiais miesto tarybos nariais.

Vis dėlto, kaip pripažino G.Labanauskas, bene didžiasia bėda – A.Kupčinsko ir jo bendražygių inicijuotas projektas, siūlantis kitaip sudarinėti savivaldybės įmonių valdybas. Jo teigimu, miesto valdžią bandoma koncentruoti ne koalicijos, net ne konservatorių partijos, o dviejų žmonių rankose – mero ir administracijos direktoriaus.

Jis konservatorių partiją palygino su praeityje Lietuvą valdžiausia „niekada neklysdavusia partija“, tačiau pabrėžė, kad ir tarp konservatorių yra „sąžiningų, pasiryžusių dirbti žmonių“.

„Atsižvelgdamas į tai, kad viešai apie šias problemas jau kalba „Jaunosios Lietuvos“ bei kai kurie pačių konservatorių frakcijos atstovai, drįstu teigti, kad tas planas (valdybų atrankos pakeitimai – red. past.) nebus įgyvendintas. Tačiau ar miesto valdovas neišsikas sau interpeliacijos duobės tokiais veiksmais, tai jau kitas klausimas“, – sakė G.Labanauskas.

Paklaustas, kas gi palaikytų interpeliaciją A.Kupčinskui, G.Labanauskas konkrečių pavardžių vengė, tačiau atsakė, kad yra pakankamai nepatenkintųjų tiek opozicijoje, tiek valdančiojoje daugumoje, tiek pačioje konservatorių frakcijoje.

Jis pripažino abejojantis, ar pavyktų merą nuversti, tačiau surinkti 14 reikiamų balsų interpeliacijai inicijuoti – tikrai taip.

Šiuo metu Briuselyje viešintis miesto meras atmetė G.Labanausko kaltinimus. Jo teigimu, keistas G. Labanausko nenoras, kad pretendentams į įmonių valdybas būtų taikomas privalomas aukštojo išsilavinimo kriterijus.

„Naujoji tvarka būtent tai ir siūlo. Vertinčiau tokį žingsnį kaip G.Labanausko bandymą atkeršyti po to, kai jis čia pralaimėjo Seimo rinkimus“, – A. Kupčinskas.

„Jaunosios Lietuvos“ lyderis vicemeras Stanislovas Buškevičius pripažino pirmą kartą iš žurnalistų girdintis apie grasinimą merui interpeliacija.

Paklaustas, ar su jo partija naujasis įmonių valdybų formavimo projektas buvo derintas, vicemeras atsakė, kad nedalyvavo jį rengiant, tačiau pridūrė, kad viskas bus sutarta koalicijoje, kuri rinksis, kai meras grįš iš Briuselio kitą savaitę.

„Galiu tiesiai šviesiai pasakyti, kad susitarsime (geruoju – red. past)“, – abejodamas interpeliacijos galimybe sakė S.Buškevičius.NAUJAUSI KOMENTARAI

CHA

CHA portretas
Geriau ponas Labanauskas pasidometu kodel Rynairas pabego i Vilniu. Islindo Pylipas is kanapiu.

Zippo

Zippo portretas
"Šiuo metu Briuselyje viešintis miesto meras..." Gal kas galėtų suskaičiuot, kiek kartų sėdęs į mero kėdę Kupčinskas apsilankė Briuselyje? Jau velniai žino kelintą kartą skaitau. Gal jis, kauniečiams nežinant, jau tapo europarlamentaru?

jo

jo portretas
Tik Kupcinskas gali sugalvoti kongreso rumus neturint pinigu,o kada gyventojams uz liftus atiduosite ,guma savivaldybe taip istempe kad ner kur tempti,o liftai giuva,zmones vargsta,kada baigsis ta valdzios savivale
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių