Festivalis „Kino pavasaris“ atkeliauja į Kauną

Ketvirtadienį iškilmingai uždarytas ir pažėręs gausybę apdovanojimų, tarptautinis Vilniaus kino festivalis „Kino pavasaris“ pradeda savo kelionę po Lietuvą. Šį vakarą kino šventė persikelia į laikinąją sostinę. Visą savaitę kauniečius džiugins net 27 kino juostos, kurios jau užkariavo didžiausias žiūrovų simpatijas Vilniuje.

„Galima drąsiai sakyti, kad kauniečiams atvežame gardžiausius „Kino pavasario“ „kąsnelius“. Tai juostos, kurios sostinėje sulaukė tikro anšlago. Apie jas žiūrovai nuolat kalbėjo, diskutavo, siūlė primygtinai vieni kitiems pamatyti. Tikimės, kad ir Kaune šie filmai sulauks tokio dėmesio bei dovanos kino mylėtojams įsimintinų akimirkų ir ypatingų emocijų,” – prieš „Kino pavasario“ atidarymą Kaune kalbėjo festivalio direktorė Vida Ramaškienė.

Anot rengėjų, kauniečiai turės galimybę išvysti daugiausiai žiūrovų sostinėje sulaukusius filmus, kurie varžėsi dėl šių metų „Kino pavasario“ žiūrovų simpatijų prizo. Tai juosta „Cafe de Flore“ su Vanessa Paradis, sujungianti iš pirmo žvilgsnio niekuo nesusijusias meilės, sielų draugystės, prisirišimo ir išsiskyrimo istorijas; lietuviams puikiai pažįstamo britų aktoriaus Dexterio Fletcherio režisūrinis debiutas „Pašėlęs Bilas“ apie tai, jog niekada nevėlu ką nors keisti ir keistis pačiam; sukrečiantis filmas „Pasikalbėkime apie Keviną“ su įstabiąja Tilda Swinton, vaidinančia motiną, kuriai ypatingai sunku pamilti ir rasti ryšį su „monstru“ virtusiu vaiku.

Kauno kino gurmanai galės įvertinti ir daugiausiai žiūrovų sulaukusią bei jų simpatijų prizą pelniusią prancūzų komediją „Neliečiamieji“, kuri Prancūzijoje sumušė visus populiarumo rekordus ir aktoriui Omarui Sy pelnė pracūziškąjį “Oskarą” – Cezario statulėlę.

Humoro mėgėjus turėtų pradžiuginti ir kiti filmai. Už režisūrinį debiutą kine „Cezario“ statulėle apdovanoto režisieriaus Sylvain Estibal juosta „Gazos paršiukas“ pasakoja komišką istoriją apie palestinietį musulmoną Džafarą, vargstantį su netyčia Gazos regione rastu vietnamietišku paršeliu. Juoko dozę pasiūlys ir pašėlusios paauglystės, jaunatviškų geismų kupinas norvegų režisierės Jannicke Systad Jacobsen filmas „Užvesk mane“.

„Kino pavasaris“ pradžiugins ir dviejų dokumentinių juostų seansais. Šveicarų režisieriaus Urlich Grossenbacher „Daiktų apsėsti“ kvies susipažinti su žmonėmis, kurie maniakiškai kaupia daiktus, atvers jų lobių saugyklas. Tarptautiniame Lokarno festivalyje šis filmas buvo išrinktas geriausiu programoje „Kino kritikų savaitė“. Tie, kas pamena „Kino pavasaryje“ rodytą muzikinę dramą „Kartą“ (Once), turėtų nepraleisti dokumentinio filmo „Jausmų atoslūgis“, pasakojančio apie pagrindinių filmo aktorių airio Gleno Hansardo ir čekės Marketos Irglovos meilės santykių dramą šlovės akivaizdoje, po to kai jiedu buvo apdovanoti „Oskaru“.

Žiūrovai Kaune susipažins ir su Amerikos nepriklausomo kino programa, įrodysiančia, jog čia gimsta ne tik holivudinė produkcija. Sandanso kino festivalyje specialiuoju žiuri prizu apdovanotas filmas „Antroji žemė“ pasakoja apie naujai atrastą, identišką Žemei planetą bei viltis, kad Žemėje padarytos neištaisomos klaidos dar gali būti ištaisytos kitame pasaulyje. Filmo „Manipuliatoriai“ kūrėjai žiūrovus pakvies į avantiūrų kupiną ir intriguojančią kelionę paskui Gerry ir Joan, vidutinio amžiaus porą. Jie keliauja apsimesdami vis kitais žmonėmis ir iš nesuvokiamų paskatų griauna sutiktų žmonių likimus. Filme „Marta Marsė Mei Merlina“ žiūrovai galės įvertinti garsiųjų dvynukių Olsen jaunesniosios sesers Elizabeth Olsen debiutą kine. „Marta Marsė Mei Merlina“ – mergina, atsiliepianti į daug vardų, tačiau pati sunkiai suvokianti, kas ji yra iš tiesų.

Į Kauną atkeliauja ir trys lietuviškų filmų premjeros: Lino Augučio juosta apie Maestro Arūną Žebriūną „Vienintelis, nepakartojamas ir paskutinis“, Gintarės Valevičiūtės ir Miko Žukausko filmas „Dievas sukūrė viską, išskyrus kilimą“ – apie itin retą genetinį sindromą turinčias, tačiau optimizmu spinduliuojančias merginas bei Olgos Šusteriovės filmas „Jei ne tu“, kuris leis pažvelgti į pensione gyvenančių neįgalių žmonių įvairiaspalvę kasdienybę.

Šį vakarą festivalis „Kino pavasaris“ atidaromas kino teatre „Forum Cinemas“ ir kasdien lauks kauniečių įspūdinguose kino seansuose kovo 30-balandžio 5 dienomis.

Daugiau informacijos apie filmus ir repertuarą Kaune galima rasti apsilankius festivalio interneto svetainėje.


Šiame straipsnyje: Kino pavasariskinas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių