Elektroninės „Google“ akys savaitgalį pasiekė Kauną

Savaitgalį Kauno rajono ir miesto gatvėse buvo galima išvysti kompanijos „Google“ automobilius, kuriančius virtualų žemėlapį „Street View“.

Užsuko ir į Kulautuvą

Šeštadienio popietę šios specialiomis kameromis ginkluotos mašinos pasirodė Kulautuvoje, kur vyko dainų šventė. Vėliau automobilius buvo galima išvysti ir mieste – Savanorių prospekte, Vilijampolėje, o sekmadienį jie jau suko ratus miesto centre.

Šiam projektui Lietuvoje atstovaujantis viešųjų ryšių specialistas Šarūnas Pundzius teigė, kad Kaune turėtų važinėti keletas „Google“ mašinų, kurios gali užsibūti ir visą vasarą.

„Galutinio rezultato galima tikėtis po pusės metų. Paprastai duomenys renkami apie tris mėnesius, o vėliau apdorojami, tikrinami pagal GPS žemėlapius. Automatiškai šalinami žmonių veidai, mašinų numeriai. Latvijoje visas procesas užtruko apie pusmetį, o Estijoje net apie metus, nes ten tankesnis teritorijos užstatymas. Kiek mašinos bus Kaune, sunku pasakyti, mat jos gali išvažiuoti ir vėl sugrįžti“, – sakė specialistas.

Ragina nebijoti

Š.Pundziaus teigimu, žmonės turėtų nesibaiminti „Google“ automobilių, nes ant jų įtaisytos kameros fotografuoja, o ne filmuoja. Beje, jau patalpinus Lietuvos vaizdus, kiekvienas, radęs asmeninę informaciją ar nuotrauką, galės tame pačiame „Google“ puslapyje parašyti pareiškimą, ir vaizdai bus ištrinami. Pasak Š.Pundziaus, visas redagavimo darbas vyksta automatiškai.

Dėl šios kompanijos vykdomo projekto Lietuvoje buvo kilęs teisinis šurmulys. Baimintasi, kad bus pažeidžiama asmens duomenų apsauga. Vėliau, tarpininkaujant Teisingumo ministerijai, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija ir bendrovė „Google“ rado bendrą sprendimą.

Užstojo ministras

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius BNS teigė, kad fotografuojama bus tik viešosiose vietose, o visi į vaizdą pakliuvę žmonių veidai, automobilių numeriai bus suliejami specialiai tam taikoma technologija ir visa informacija viešam naudojimui bus pateikiama tik nuasmeninta.

Projektas bus vykdomas laikantis visų asmens duomenų apsaugos reikalavimų, kuriuos nustato ES ir Lietuvos teisė. Nuspręsta, kad „Google“ mūsų šalyje veiks per Airijoje įsteigtą savo padalinį, kuris bus atsakingas už tinkamą mūsų šalyje surinktų duomenų tvarkymą ir viešinimą.

„Google“ automobiliai planuoja aplankyti Šiaulius, Klaipėdą, Kauną, Alytų, Panevėžį, Marijampolę, Mažeikius, Jonavą, Uteną, Kėdainius, Telšius, Visaginą, Tauragę, Ukmergę, Plungę, Kretingą, Šilutę, Radviliškį, Palangą, Gargždus, Druskininkus, Rokiškį, Biržus, Elektrėnus, Garliavą, Kuršėnus, Jurbarką, Vilkaviškį, Raseinius, Anykščius, Lentvarį, Grigiškes, Naująją Akmenę, Prienus, Joniškį. Bus fotografuojami ir pagrindiniai miestus jungiantys keliai bei pakeliui esantys miesteliai.

„Google“ teigia, kad ši paslauga labai svarbi turizmui. Ji leidžia tyrinėti vietas visame pasaulyje, žvalgantis 360 laipsnių kampu. Galima „pakeliauti“ po miestus, žymiausius pasaulio stebuklus ar gamtos ir poilsio vietas, taip pat „įeiti“ į kai kurias patikusias užeigas ar pastatus.


Šiame straipsnyje: google

NAUJAUSI KOMENTARAI

5675

5675 portretas
gerulis googlemobilis

as

as portretas
jau penktadienį aš juos mačiau Šilainiuose o poto ir Vilijampolėje

eziukas

eziukas portretas
o vat as matiau,matiau pris savo sartiro,vat....durakai...
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių