Dukra perduota, bet Strasbūras vis tiek vertins Lietuvos veiksmus

Lietuvos atstovė Europos Žmogaus Teisių Teisme (EŽTT) Elvyra Baltutytė ketvirtadienį šiam teismui išsiuntė atsakymus dėl Laimutės Stankūnaitės ir Drąsiaus Kedžio dukters laikinosios globos ir užtrukusio mergaitės perdavimo motinai.

Teismas šioje byloje sprendžia, ar dėl to, kad Lietuvos institucijos nustatė L.Stankūnaitės dukrai laikinąją globą, buvo apribota moters teisė į šeimos gyvenimo gerbimą, o jeigu buvo, ar toks ribojimas atitiko įstatymus ir buvo būtinas. Be to, teismas vertina, ar nebuvo pažeista Europos žmogaus teisių konvencija, kai pareiškėjai nebuvo grąžinta jos dukra. EŽTT taip pat sprendžia, ar nagrinėjant civilinę bylą dėl L.Stankūnaitės teisių nebuvo pažeista teisė į teisingą bylos nagrinėjimą.

Pasak E.Baltutytės, net ir perdavus dukrą mamai, gali būti pripažinta, kad Lietuva padarė pažeidimą.

„Valstybė gali būti vis tiek atsakinga už tai, kodėl čia taip užsitęsė“, – sakė ji.

Lietuvai gali tekti atsakyti ir dėl motinos bei vaiko ryšio.

„Už prarastą ryšį valstybės atsako kitose bylose, tai mes rašėme ir apie tai, kaip vyko pasimatymai, kaip tas kontaktas buvo palaikomas, mes ir tai turėjome aiškinti, kadangi EŽTT teismo praktika yra tokia, kad ir į tai kreipia dėmesį“, – sakė Lietuvos atstovė EŽTT.

Jos teigimu, teismo sprendimo perduoti vaiką motinai įvykdymas „kardinaliai pakeitė situaciją“.

„Šiaip šiuo požiūriu, kad įvykdytas sprendimas, tai, aišku, yra žymiai geriau, nes pagal teismo praktiką buvo akivaizdu, kad jeigu būtų neįvykdytas sprendimas, tai tikrai būtų konstatuotas pažeidimas“, – aiškino ji.

Civilinė byla, kurioje buvo sprendžiami L.Stankūnaitės bendravimo su dukra, o vėliau – jos gyvenamosios vietos nustatymo klausimai, nagrinėjama nuo 2008 metų pabaigos, kai mergaitės tėvas D.Kedys pareiškė civilinį ieškinį dėl motinos valdžios apribojimo ir kreipėsi į policiją, prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo dukros tvirkinimo. Jis teigė, esą prieš šio nusikaltimo prisidėjo ir mergaitės motina.

Ikiteisminis tyrimas dėl galimo moters dalyvavimo tvirkinant dukrą nutrauktas nenustačius, kad ji padarė nusikalstamą veiką.

Kurį laiką L.Stankūnaitei drausta matytis su dukra, tačiau vėliau draudimas panaikintas ir nustatyta jos bendravimo su dukra tvarka. Iš pradžių mažametės globa, dingus jos tėvui, buvo paskirta jos tetai, D.Kedžio seseriai Neringai Venckienei, o praėjusių metų gruodžio 16 dieną Kėdainių rajono apylinkės teismas nurodė, kad mergaitė turi gyventi su motina. Mergaitė L.Stankūnaitei perduota šių metų gegužės 17 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

aisku

aisku portretas
valstybe turi atsakyti,kodel tai ivyko,kodel tiek metu netyre pedofilijos bylos ir atidave vaika neistyrus iki galo..(aisku,kad istirs savo naudai)

stebetoja

stebetoja portretas
nerasinekit nes niekas nieko dar nenusprende,nesvarbu kad gavo jau pareiskimus.kur dar pareiskimai del mergaites atidavimo teisiu pazeidimo,nepazeidimo o baisus nusikaltimas

ANA

ANA portretas
Jei Strasbūras ir vertins ir priteis L. Stankūnaitei didžiules lėšas iš mūsų mokėtojų pinigų atlyginti,žmonės reikalaus grąžinti tas lėšas, kuriomis dabar L. Stankūnaitė naudojasi. Kiek dar bus išlaikytinių?( antstolė irgi saugoma už mūsų mokėtojų pinigus). Kokia "turtinga" " turtinga" Lietuvėlė...
VISI KOMENTARAI 95
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių