D.Grybauskaitė: dėl įvykių Garliavoje kaltos abi pusės

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, jog Lietuva yra teisinė valstybė ir ji negali raginti nevykdyti teismo sprendimų. Šalies vadovė taip pat pabrėžia, kad dėl Garliavoje susiklosčiusios situacijos yra kaltos abi konflikto pusės.

Tokią poziciją Jungtinėse Amerikos Valstijose viešinti Lietuvos vadovė išsakė penktadienį šalia Čikagos vykusiame susitikime su vietos lietuvių organizacijų ir bendruomenės atstovais. Atvykusią į susitikimą prezidentę pasitiko ir vėliau išlydėjo ketvirtadienį Garliavoje įvykdytu teismo sprendimu perduoti Laimutės Stankūnaitės dukrą motinai nepatenkinti protestuotojai.

„Tai, kad abi pusės pradėjo dalinti mergaitę kaip daiktą, abi pusės neleido nei vienai, nei kitai džiaugtis mergaite, manau, kad kaltos yra abi pusės, t.y. giminės, kurie mergaitę pradėjo naudoti, kaip būsimų rinkimų atributą. Taip tai dabar atrodo Lietuvoje. Žmonės susiskaldę, vieni - įsitikinę, kiti - įsitikinę. Čia - ne įsitikinimo klausimas. Aš tiesos neturiu, jeigu ją žinočiau, taip ir elgčiausi. Aš tiesos neturiu, bet kviesti nevykdyti teismo sprendimo aš negaliu“, - susirinkusiems kalbėjo D.Grybauskaitė.

„Jeigu aš galėčiau pasakyti, kur yra teisybė ir kas teisus, būčiau seniai sutvarkiusi. Deja, nuo pat pradžių visa istorija buvo labai sudėtinga ir sugadinta teisėsaugos tyrėjų. Lietuva (yra) kaip ir bet kuri demokratinė valstybė ir Lietuvoje pagrindinė sąlyga tapti NATO ir Europos Sąjungos nare buvo teisinė reforma. Mūsų teismai, prokuratūra turėjo tapti nepriklausoma nuo politinio kišimosi, tokia ir tapo. Kai dabar mėginama prašyti, kad aš nurodinėčiau, pavyzdžiui, teismui arba atšaukčiau teismo sprendimą, aš tokių konstitucinių galių neturiu. Sakyti, geras ar blogas teismas, kad galima nevykdyti teismo sprendimų aš negaliu, to man neleidžia Konstitucija“, - dėstė ji.

Prezidentė pabrėžė, kad bando išvalyti teismų sistemą. D.Grybauskaitė pasakojo, jog jos kadencijos metu buvo pakeista 140 iš 800 teisėjų korpuso narių, o prokuratūroje įvesta rotacija.

„Labai griežtai žiūrime į atranką, asmeniškai susitinku su visais naujai skiriamais teisėjais, darome, ką galime. Rotacijas įvedėme į prokuratūrą, penki metai, dar penki ir - viso gero. Radau žmones, kurie dirba po 15 ir 20 metų vienoje vietoje. Darome, ką galime, bet negalime išvalyti per 20 metų sistemos, kuri atėjo ir teisėsaugos institucijose turime daug žmonių, kurie paruošti senais laikais“, - kalbėjo šalies vadovė.

Ji pabrėžė, kad įstatymus galima keisti ir stengtis, kad jie būtų geresni, tačiau jų negalima ignoruoti.

„Bet Lietuva yra teisinė valstybė ir negalima, kad žmonės verstų pačią valstybę atsisakinėti savo įstatymų, įstatymus galima keisti. Inicijuokime, kovokime, kad jie būtų geresni, bet jų negalima ignoruoti. Įsivaizduokit jūs kuris nors: pasiūlysite nevykdyti įstatymo - nemokėti mokesčių. Kas bus su jumis? Arba kaip nors nevykdyti Jungtinių Valstijų įstatymų? Tas pats yra ir su Lietuva, Lietuva yra teisinė valstybė“, - teigė D.Grybauskaitė.

„Ir jūs gyvenate demokratinėje valstybėje, ir Lietuva taip pat. Visi turi teisę į visokią nuomonę, priimkime tai kaip mūsų demokratinę realiją“, - jai pasitikti surengtą protestą pakomentavo prezidentė.

Ketvirtadienio rytą Kauno rajone, Garliavoje, Drąsiaus Kedžio ir L.Stankūnaitės dukra, kurią pastaruoju metu globojo teta Neringa Venckienė, vykdant teismo sprendimą buvo perduota motinai.

Policija po perdavimo pranešė, kad vaiko atžvilgiu prievartinių veiksmų neatliko, bet sulaikė 36 žmones, kurie nevykdė pareigūnų reikalavimų.

Penktadienį su motinai perduota mergaite susitikusios parlamenarės Seimo vicepirmininkė „darbietė“ Virginija Baltraitienė ir konservatorė Vilija Aleknaitė teigė nerimą keliančių ženklų nepastebėjusios, mergaitė jautėsi gerai, buvo žaisminga ir noriai bendraujanti.NAUJAUSI KOMENTARAI

X

X portretas
Geriausias pavyzdys,kaip yra išvalomas teisėjų korpusas,yra,kai prokuroras Valantinas perkeliamas į apylinkės teismą,o netrukus ir paaukštinamas dirbti Apygardos Teismo teisėju.Tai jis yra vienas iš pedofilijos bylų žlugdytojas,neišgelbėjęs kolegos Furmanavičiaus.Tokiam teisėjui tik visuomenės panieka.O Prezidentė ar nepasinaudojo telefonine teise per Palaitį atleidžiant FNTT vadus?Ir dar drįsta ginti savo mundurą.Labiausiai jai užkliuvo artėjantys rinkimai.Tikrai dabar balsuosiu už Venckienę.

tai va

tai va portretas
Pabaisa mūsų valstybės.

jo

jo portretas
polikarpovna tiesiog uzeme patogia ir nieko nereiskiancia bet sau naudinga pozicija
VISI KOMENTARAI 150
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių