Dešimt margučių – už 25 litus

Kokios Velykos be margučių? Prekybos centruose pakilus kiaušinių kainoms, ne vienas kaunietis kiaušinių pigiau tikisi rasti turguje.

Kainos – kaip parduotuvėje

Pasidairę po kelias turgavietes įsitikinome, kad kainos panašios, kaip ir prekybos centruose. Už dešimt nemargintų kiaušinių prašoma 5-7 litų.

“Turime reaguoti į rinką. Kitur pabrango, mes irgi kainas pakėlėme. Jeigu kitur atpigtų, kainas nuleistume ir mes”, –  dėstė Stoties turguje kiaušiniais ir saldumynais prekiavusi Audra.

Pasak jos, daugiausiai – 6,8 lito – prašoma už itin geros kokybės kiaušinius. Reklaminiame lapelyje teigiama, kad juos padėjusios vištos yra laikomos labai geromis sąlygomis. Kainos taip pat priklauso ir nuo kiaušinio dydžio bei lukšto spalvos. Rudi – brangesni.

Apyvarta padidėjo trigubai

Nepaisant padidėjusių kainų, pirkėjų antplūdžiu Audra nesiskundė. “Šią savaitę, palyginti su praėjusia, pardaviau triskart daugiau kiaušinių”, – džiaugėsi jaunutė pardavėja.

Jos kolegė Irena vos spėjo suktis ir praėjusią savaitę. “Velykinė prekyba prasidėjo dar aną savaitę. Apyvarta padidėjo tris kartus. Turime tik rudų kiaušinių. Populiariausi –  vidutinio dydžio. Jų lukštas yra tvirtesnis, o tai svarbu per Velykas. Didesnių kiaušinių lukštas silpnesnis“, – aiškino turguje esančiame kioske dirbanti moteris.

Pasak jos, dauguma žmonių perka po 20-30 kiaušinių.

Ne ką pigiau kiaušinius pardavinėjo ir nenuolatiniai prekybininkai. Vieno turgaus prieigose pirkėjų laukianti senyva moterėlė net krūptelėjo, kai paklausėme, kodėl tokie brangūs jos parduodami vištų kiaušiniai. „Parduotuvėse irgi po 7 litus pardavinėja, o mes, matai, negalim!" – pasipiktino pensininkė.

Vėliau ji paaiškino, kad kainą pakėlė dėl to, kad grūdai pabrango ir daugiau tenka mokėti už kelionę iš namų iki turgaus ir atgal.

Kaunietė augina 15 vištų, o kiaušinius pardavinėja ne kasdien. Laukia, kol jų daugiau susikaupia.

Pardavinėja ir vienetais

Tuo metu kai kurie prekeiviai margučius pardavinėjo ne dešimtimis, o vienetais. „Vienas – 2,5 lito”, – atsakė kita pensininkė, kai pasiteiravome kainos. 10 margintų gražuolių kišenė paplonintų 25 litais.

Ji guodėsi, kad pirkėjų sulaukia nedaug, nors margučiai tikrai gražūs. „Dieve, šildymas kiek kainuoja. Žmonės pensijas tik po švenčių gaus – neturi už ką pirkti“, – skundėsi moteris.

Tokia pačia suma buvo įvertinti ir paprasčiau išgražinti margučiai, kuriuos turguje siūlė dar viena kaunietė. „Čia visai nebrangu! Pigiau atiduodu, nes šį kartą raštas nelabai pasisekė. Būna margučių ir po 4 litus“, – aiškino prekeivė.

Jos teigimu, žmonės perka ir maistinius kiaušinių dažus. Penkios spalvos įvertintos 3 litais. Taip pat populiarūs į kiaušinio formą supresuoti medvilniniai rankšluostėliai po 2,5 litus.

Pamokslavo prasižengėliui

Nemažai pirkėjų turguje sulaukė pataisų šakelės – Velykų stalo puošmena. Jomis po 1 litą prekiavęs pagyvenęs vyras buvo apniktas moterų. Skinti ir prekiauti šiais augalais draudžiama, todėl jis vis baugiai dairėsi ir ne kartą keitė prekybos vietą.

„Ko čia prirovei? Ką, nežinai, kad šie augalai įtraukti į Raudonąją knygą? Tuoj atvažiuos policija!” –  įstatymo nepaisantį vyrą sudraudė praeivis.

Prasižengėlis bandė gintis: “O kaip žibutes visi skina, nors irgi negalima?”. Tačiau pamatęs žurnalistų fotoaparatą jis spruko šalin.

Prekiautojams, pažeidusiems draudimą prekiauti nykstančiais augalais, gresia administracinė atsakomybė – įspėjimas arba piniginė bauda nuo šimto iki tūkstančio litų.


Šiame straipsnyje: Velykoskiaušiniaiturgus

NAUJAUSI KOMENTARAI

pirkeja

pirkeja portretas
man atrodo,kad 10 kiausiniu galetu kainuoti ir 250 lt.,koks skirtumas, juk vistu gyvenimo salygos svarbiau,nei Lietuvos pensininku,dar galima kainas kelti,juk pensininkai nevaziuos del 2 kiausiniu i Lenkija ,o pirks LIETUVOJE.,Ogal yra koks kiausiniu pakaitalas,pvz, is kruopu?

ŽURNALIŪGOMS

ŽURNALIŪGOMS portretas
Neblogą prieššventinį reportažą sugadinote gąsdinimais su POLICIJA. Kad tik visi darytų tokius "nusikaltimus"....

nemegejas

nemegejas portretas
nesiparinkit -po velyku atpigs ir vel rusit ta cholesteroli
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių