Dėl „Tiesos“ autorių sulaikymo – prašymas įvertinti policijos veiksmus

Kreidelėmis Nemuno krantinėje rašiusių žodį „Tiesos“ ir dėl to sulaikytų šešių jaunuolių šalininkai apskundė Kauno policijos veiksmus generaliniam komisarui ir generaliniam prokurorui.

Kauniečiai, tarp kurių buvo ir trys nepilnamečiai, sulaikyti antradienį, tą pačią dieną ir paleisti. Policijos teigimu, jie sulaikyti dėl nusižengimo miesto savivaldybės patvirtintoms tvarkos taisyklėms. Už jį gresia bauda iki 2000 litų.

Šiandien 10 val. ryto jaunuoliai buvo kviečiami pakartotinei apklausai į Kauno apskrities VPK Centro policijos nuovadą.  Šaukime nurodytu laiku į nuovadą prisistatė ne patys jaunuoliai, o jų atstovai – advokatas Saulius Dambrauskas ir advokato padėjėjas Eimantas Dambrauskas. Jiems buvo leista susipažinti su administracinės teisenos medžiaga. Policijoje jie užtruko kiek daugiau nei valandą.

„Centro nuovados viršininkas paaiškino, kad yra renkama galimai padaryto administracinio teisės pažeidimo medžiaga, o asmenys buvo kviesti siekiant juos apklausti ir surinkti papildomų įrodymų. Pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą, asmuo turi teisę duoti paaiškinimus. Pažymėtina, kad tokie paaiškinimai jau buvo duoti, tuo tarpu jokia apklausa administracinėje teisenoje negalima“, – pabrėžė Saulius Dambrauskas.

Advokatas įsitikinęs, kad jaunuolių veiksmai buvo visiškai teisėti. Jis siekia ne tik to, kad nereikėtų mokėti jokių baudų, bet ir prašo įvertinti policijos veiksmus.

„Pateikėme skundą generaliniam komisarui ir generaliniam prokurorui dėl policijos veiksmų sulaikant nepilnamečius ir prašome atlikti tarnybinį patikrinimą. Teisė savo esme pirmiausia yra teisingumo įrankis. Tuo tarpu tiesmukas ir bukas teisės raidės taikymas pažeidžia teisinės valstybės esmę“, – kalbėjo S.Dambrauskas, pabrėžęs, kad jo iniciatyva yra nepriklausoma, skirta ne kairiems ir ne dešiniems, ne Kedžių-Venckų šalininkams ar jų priešininkams, ir net ne Kaunui ar Vilniui. Jis mano, kad „Lietuvoje teisė ir teisingumas yra gilioje krizėje, o viešai nuskambėjusios bylos tik pabrėžia šį teisės bankrotą”.

Kol advokatas kalbėjosi su pareigūnais, Kaune atsirado dar vienas užrašas „Tiesos“. Šį kartą – priešais nuovadą Gedimino gatvėje.

Laikinai einantis Kauno apskrities VPK Centro policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus vedėjo pareigas Raimondas Zinkevičius teigė, kad rašyti skundus yra advokato duona, todėl toks žingsnis jo nenustebino.

„Kaltė yra tik iš vienos pusės. Nereikėjo piešti, nieko nebūtų buvę“, – įsitikinęs pareigūnas. Jis pridūrė, kad prieš sulaikant jaunuolius jie buvo perspėti viską mesti, tačiau nepakluso.

„Kiek šnekėjau su nuovados vadovu, jaunuolių veiksmų jų atstovai neginčija“, – sakė R.Zinkevičius. Laikinąjį skyriaus vadovą nustebino tai, kad skundai dėl policijos veiksmų, anot jo, buvo parašyti tik „pasiklausius savo ginamųjų argumentų“, dar prieš tai, kai advokatas susipažino su policijos turima medžiaga.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gėda

Gėda portretas
tokiems pareigūnams.Dar jie teisinasi, kad trūksta benzino, aprangos.Vaikščiokite pėsčiomis ir pliki basi, nes tik bobutes, vaikus ir gebate gaudyti.TIESOS TIESOS TIESOS.

savas

savas portretas
seniai tokius rasytojus reikia kist i cype ir duot bananu aisku visiems kad jie raso uz pinigus garliaviniu labui ir stengiasi kirsint zmones

saunuoliai

saunuoliai portretas
stai koks protingas jaunimas,negazdinkite parazitai su savo baudom.
VISI KOMENTARAI 67
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių