Dėl N.Venckienės imuniteto sprendžianti komisija prašys daugiau laiko

Seimo laikinoji komisija, sprendžianti dėl Kauno apygardos teismo teisėjos Neringos Venckienės neliečiamybės, nespėja laiku pateikti išvadų, todėl ketina prašyti parlamento pratęsti jos darbo laiką. Tai penktadienį pranešė komisijos pirmininkas konservatorius Evaldas Jurkevičius.

Pagal Seimo nutarimą, komisiją savo išvadas turėtų parengti iki birželio 20 dienos, tačiau ji to padaryti negali, nės nėra gavusi prašytų vaizdo įrašų, susijusių su N.Venckienei metamais įtarimais.

Komisija pageidauja gauti vaizdo įrašą, kaip motinai Laimutei Stankūnaitei teismo sprendimu buvo perduodama jos mažametė dukra.

Penktadienį komisijos posėdyje dalyvavusi Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja N.Venckienė tvirtino, kad šis įrašas parodytų, „kas iš tiesų daro nusikaltimus“.

„Jeigu jūs pamatytumėte tą vaizdo įrašą, suprastumėte, kas daro nusikaltimus. Man jau ašarų ir nervų nėra. Jie padarė pačius šlykščiausius nusikaltimus“, – apie mergaitės paėmimo operaciją kalbėjo teisėja.

Jos teigimu, mergaitės paėmimo operaciją filmavo trys civiliai apsirengę asmenys. Tuo metu visos vaizdo kameros, buvusios Kedžių name, buvo nuimtos.

Anot teisėjos, šiuo metu ikiteisminio tyrimo dalimi tapęs vaizdo įrašas paneigtų jai norimus pateikti įtarimus dėl trukdymo antstolio veiklai, pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui dėl piktnaudžiavimo globėjo teisėmis.

N.Venckienė tvirtino, kad kitus jai metamus įtarimus – dėl nepagarbos teismui – paneigtų gautas visas jos interviu įrašas Panevėžio miesto apylinkės teisme, kai šis paskelbė sprendimą nutraukti baudžiamąją pedofilijos bylą. Tuomet teisėja pareiškė: „Čia ne pabaiga, aš netylėsiu ir tuo niekas nesibaigs. Jūs pamatysit, praeis du, penki metais ir viskas išlįs. Tegu jie negalvoja, kad jie dabar užgesino viską, būdami korumpuoti, kyšininkai, ir iškrypėlių klaną gindami, čia taip nebus.“

„Kodėl nepateikiamas vaizdo įrašas, į kokį klausimą aš atsakiau? Dėl to, kad tai, ką rašo generalinis prokuroras Darius Valys, apsisuktų kitų kampu“, – penktadienį Seime teigė teisėja.

Dalis komisijos narių tvirtino, kad nepamatę šių įrašų jie negali nuspręsti, kokią išvadą teikti Seimui.

N.Venckienė per komisijos posėdį pripažino nevykdžiusi Civilinio kodekso reikalavimo globotinę rengti gyventi šeimoje.

„Manau, nėra jokių abejonių, kadangi prokuratūra surinko pakankamai duomenų, jog baudžiamąją bylą perdavė teismui, pedofilijos bylos kaltinamajame akte nurodyta, kad mergaitė buvo tvirkinama L.Stankūnaitės bute. Aš iš tiesų neruošiau, kad ji grįžtų į tą aplinką, kurioje buvo seksualiai išnaudojama“, – aiškino teisėja, ketverius metus globojusi savo mirusio brolio ir L.Stankūnaitės dukterį.

Pasak N.Venckienės, minėta Civilinio kodekso nuostata prieštarauja kitai nuostatai, kuri reglamentuoja, jog globėjas turi teisę kreiptis dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo su juo. Būtent šia teise ir pasinaudojo.

„Nėra logikos, kad prašydama nustatyti vaiko gyvenamąją vietą tuo pačiu ruoščiau jį grąžinti į A.Ūso (kaltinamojo pedofilija –  BNS) aplinką“, – dėstė teisėja.

Penktadienį kalbėdama su žurnalistais ji neatmetė galimybės, kad pateiks sąskaitą pareigūnams dėl jai ir jos turtui padarytos žalos paimant mergaitę.

„Jeigu jie man pateiks tą sąskaitą, tai ir aš pateiksiu, – kalbėjo N.Venckienė. – Ar jums atrodo sveiku protu suvokiama, kad atsivarė 240 pareigūnų, išmetė iš kiemo žmones, kurie absoliučiai nieko nedarė, išvežė į policiją mano gimines, išdaužė visus namus, sulaužė kiemo vartus. Galėjo lėktuvus ir tankus tuo pačiu atsivaryti. Gal ir milijoninės sąskaitos būtų.“

Paklausta, kodėl geranoriškai į namą neįleido pareigūnų ir teismo sprendimą vykdančios antstolės, teisėja atsakė, kad jos globotinė nenorėjo matyti motinos.

„Buvo mergaitės valia ir toks jos noras – neįleisti raganos į namą“, – sakė N.Venckienė. Jos teigimu, mažametė ragana vadino savo motiną L.Stankūnaitę.

Laikinoji Seimo komisija nagrinėja generalinio prokuroro D.Valio kreipimąsi dėl teisėjos N.Venckienės teisinės neliečiamybės panaikinimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tiesos

Tiesos portretas
Saunuole komisija.Kol nepateiks irasu jie atsakymo ir negali duoti.Tuos irasus pamate komisijos nariai nustatytu tikruosius nusikaltelius kuriems butu pareiksti kaltinimai.

Kaunas

Kaunas portretas
Laikykites Venckiene, mes su Jumis.

tai va

tai va portretas
Skelbiame visą, birželio 11 d. D. Valio atsakymą. "Atsakydami į Jūsų paklausimą informuojame, kad ikiteisminis tyrimas pil. L. Stankūnaites atžvilgiu buvo nutrauktas dar prieš perduodant vadinamąją Pedolilijos bylą nagrinėti į teismą. Apie šį sprendimą nustatyta tvarka buvo pranešta baudžiamojo proceso įstatyme numatytiems proceso dalyviams. Šio sprendinio teisėtumą ir pagrįstumą nustatyta tvarka pagal gautus skundus patikrino tiek aukštesnysis prokuroras, tiek ikiteisminio tyrimo teisėjas ir aukštesnysis teismas. Skundai buvo atmesti, o priimtas sprendimas paliktas galioti. Pažymėtina, kad Vilniaus m. 2 apylinkes teisme šiuo metu yra nagrinėjama vadinamoji Pedofilijos byla. Baudžiamojo proceso kodekso nuostatos (BPK 241 str. 2 d.) įpareigoja baudžiamąją bylą nagrinėjantį teismą imtis visų įstatymų numatytų priemonių, kad būtų išsamiai ir nešališkai ištirtos bylos aplinkybės. Jeigu nagrinėjimo teisme metu paaiškėja, kad nusikalstamą veiką gali būti padaręs kitas asmuo, teismas motyvuota nutartimi tai praneša prokurorui", - tokį atsakymą pateikė Generalinis prokuroras.
VISI KOMENTARAI 61
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių