Dėl neasfaltuotų gatvių Kaunui limpa kaimo etiketė

Nors gyvename XXI amžiuje, tačiau Kaune dar yra gatvių, kurios iki šiol neasfaltuotos. Mažai tikėtina, kad per ateinančius kelerius metus padėtis pasikeis.

Gatvė – lyg ežeras

„Dar niekada Kauno pakraščiuose nebuvo taip apleistos gatvės. Vaišvydavoje atsirado ežerų, gražių nerijų“, – ironizavo kaunietis Vytautas Ribikauskas.

Vaišvydavą prijungus prie miesto valdininkai tarsi užmiršo šį kampelį. Čia gatvės primena gūdų kaimą, kur važinėjama arklių kinkomais vežimais.

Viena tokių – Medynėlių gatvė, kurią vietiniai gyventojai jau seniai vadina mažąja Venecija.

„Medynėlių gatve antžeminėmis transporto priemonėmis, taip pat ir kojomis, prasibrauti jau seniai neįmanoma. Gyventojams teks įsigyti gondolas kaip Venecijoje“, – pykčio neslėpė V. Ribikauskas.

Šioje tragikomiškoje situacijoje kaunietis bandė įžvelgti ir šviesiąją pusę, siūlydamas politikams šalia gatvės, virtusios ežeru, įrengti paplūdimį.

300 kilometrų – be asfalto

Kauno miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis nerado paguodos žodžių šios gatvės gyventojams.

„Mieste yra apie 300 kilometrų gatvių, kurios neturi asfalto dangos. Nenoriu meluoti, bet vargu ar artimiausią dešimtmetį tos gatvės sulauks asfalto“, – teigė A. Pakalniškis.

Neasfaltuotų gatvių gausu ir Šilainiuose, Panemunėje, Aleksote.

„Prioritetas teikiamas toms gatvėms, kuriomis važiuoja viešasis transportas. Didžiają dalį pinigų suryja magistralinių kelių tiesimas, jų tvarkymas bei duobių lopymas“, – pasakojo valdininkas.

Anot A. Pakalniškio, mieste lėšų dažniausiai užtenka tik vieno kito žvyrkelio asfaltavimui.

„Per trejus metus Kaune buvo išasfaltuotos tik penkios iki tol negrįstos gatvės“, – tvirtino pašnekovas.

Ieško naujų sprendimų

Vis dėlto, mažų prošvaisčių gal ir galima tikėtis, mat kitąmet Miesto tvarkymo skyrius žada imtis naujovių.

„Rudenį buvo remontuojamos Partizanų ir Nuokalnės gatvės. Po remonto likusį išfrezuotą asfaltą vežėme saugoti į S. Dariaus ir S. Girėno aerodromą. Šį asfaltą panaudosime naujų gatvių tiesimui“, – planus atskleidė A. Pakalniškis.

Jis įsitikinęs, kad išfrezuotas asfaltas – nemokama statybinė medžiaga, kuri galėtų pagelbėti kvartalams, neturintiems asfaltuotų gatvių.

„Norime įsitikinti, ar tai efektyvus būdas, todėl pavasarį važiuosime į Panevėžį, kur šiemet išbandyta tokia kelio danga“, – pasakojo vedėjas.NAUJAUSI KOMENTARAI

pp

pp portretas
pala-pala, ar tik nepaaiškės, kad geriau žvyras su balom, kurios išdžiūsta bent vasarą, negu asfaltas su duobėm kiaurus metus?

laima

laima portretas
jo is tikruju blyn jau kauno gatves tai siaubas kur eina visos lesos nieks nedaroma baisu tiesiog per visa laisves al nera jokio sikano kaip sitaip ne miestas bet deriovniu deriovnia darosi geda tiesiog gal valdziai maziau reikia vogti tai liks pinigu naudingiem darbam,cia dar isvardinciau milijonus minusu ,tik pries rinkimus zada visokiu nesamoniu

Viltis

Viltis portretas
Jokie klijuojami pavadinimai atsakingųjų nejaudina, jiems ne gėda nei prieš miestiečius nei prieš užsieniečius. O eiliniam kauniečiui labai skaudu, kai jo miestui klijuojamos ne pačios gražiausios etiketės. O kaimo keliukai irgi būna išasfaltuoti (pvz. Slovėnijoje). Bet ten gyvena savo namus mylintys, nors ir ne itin turtingi žmonės. Bet nėra to blogo, kas neišeitų į gerą: kuo klaikesnės Kauno gatvės ir šaligatviai, tuo labiau tai bado miestiečių ir svečių akis, tuo garsiau apie tai kalbama ir dažniau rašoma. Bet tikėtis, kad gal pagaliau atsakingieji prasiplaus akis ir prasikrapštys ausis - naivu. Nebent po gruodžio 21 d.
VISI KOMENTARAI 34
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių