Dauguma Kauno valdininkų ilgojo savaitgalio neturės

Pernai šalies valdžiai atsisakius praktikos kilnoti darbo dienas, įsiterpiančias tarp savaitgalio ir šventinės dienos, žmonės patys įsigudrina, kaip apeiti šią kliūtį.

Pernai šalies valdžiai atsisakius praktikos kilnoti darbo dienas, įsiterpiančias tarp savaitgalio ir šventinės dienos, žmonės patys įsigudrina, kaip apeiti šią kliūtį. Darbuotojai pasiima vieną laisvą dieną ir taip patys susikuria ilgąjį savaitgalį.

Nė vieno prašymo

Šiųmetis kalendorius lėmė, kad rugpjūčio 15 d., kai minima Žolinė, bus ketvirtadienis. Dienraštis "Kauno diena" pasidomėjo, ar galimybe pasiilginti savaitgalį nesusidomėjo Kauno valdininkai.

Kaune veikia nemažai valstybinių įstaigų, tačiau mums labiausiai rūpėjo tos, kurios kiekvieną dieną aptarnauja šimtus kauniečių.

Tik vienintelės Kauno teritorinės darbo biržos nė vienas darbuotojas nesusigundė galimybe ilgiau pailsėti. "Yra darbuotojų, kurie išėję kasmečių atostogų, tačiau biržos vadovai nesulaukė nė vieno darbuotojo prašymo dėl laisvadienio. Valstybinė įstaiga, nesvarbu, koks metų mėnuo, privalo užtikrinti savo veiklą, todėl dirbsime įprastai, kaip kiekvieną dieną", – aiškino Kauno teritorinės darbo biržos Darbo išteklių skyriaus vedėja Inga Balnanosienė.

Susiplanavo iš anksto

Registrų centro darbuotojų dauguma apie galimybę susikurti ilgąjį savaitgalį irgi nepagalvojo. "Rugpjūčio 16 d., penktadienį, vienos dienos atostogas pasiėmė trys Registrų centro Kauno filialo darbuotojai", – teigė Registrų centro atstovas žiniasklaidai Aidas Petrošius.

Valstybinė mokesčių inspekcija vadovaujasi institucijos viduje nustatyta tvarka, pagal kurią darbuotojų atostogos planuojamos iš anksto. Tad kiekvienų metų pradžioje yra sudaromi darbuotojų atostogų grafikai. "Taip užtikrinama, kad išeinantis atostogauti darbuotojas nepaliks neužbaigtų darbų ir institucijoje nesutriks mokesčių mokėtojų aptarnavimas, kontrolės funkcijų įgyvendinimas ir kiti darbai, – aiškino Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento direktorė Judita Stankienė ir vis dėlto pridūrė: – Penki Kauno inspekcijos darbuotojai pasiėmė vienos dienos atostogas rugpjūčio 16 d."

Pasiėmė nemokamų atostogų

Daugiausia valdininkų penktadienį nedirbs Kauno miesto savivaldybėje ir "Sodros" Kauno skyriuje.

"Iš daugiau nei 500 darbuotojų ilgąjį savaitgalį turės vos 18 darbuotojų. Dalis darbuotojų eis nemokamų atostogų, o mamos, auginančios vaikus iki 12 metų, nusprendė papildomą poilsio dieną perkelti būtent į šį penktadienį", – pabrėžė "Sodros" Kauno skyriaus direktorė Jurgita Bumbulienė.

Anot Kauno miesto savivaldybės Viešosios vadybos ir personalo skyriaus vedėjos Dovilės Šimukonytės-Kaušienės, atostogauti vieną dieną panoro 18 valdininkų.

"Vieną laisvą dieną turės aštuonių savivaldybės skyrių darbuotojai. Priklausomai nuo skyrių dydžio, nedirbs arba po du, arba po keturis valdininkus. Visų kitų darbuotojų atostogos buvo suplanuotos iš anksto", – sakė vedėja.

Keturių dienų poilsiu mėgausis Teisės, Investicijų ir strateginio planavimo, Kultūros ir turizmo plėtros, Sveikatos apsaugos, Energetikos, Informacinių technologijų, Apskaitos ir Dokumentų valdymo skyrių darbuotojai.NAUJAUSI KOMENTARAI

p.morkunas@meganet.lt

p.morkunas@meganet.lt portretas
labai gaila..juk jie sunkiai dirbo visą žiemą ..visi 700 valdininkų....gavau UAB ,,Būsto valda" sąskaitą už birželį ir...administravimo išlaidos padidėjo kaip manote kiek?...3 kartus ...Rašoma, kad tai padaryta pagal Kauno miesto tarybos nutarimą.ir nesvarbu, kad viešuose konkursuose administravimo bendrovės laimėjo mažomis kainomis. KIEK VALDININKAMS REIKĖJO PLUŠĖTI, KAD KAINAS UŽ PASLAUGAS PADIDINTI TRIS KARTUS
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių