„Darom“ misija – nuo Kauno iki San Francisko

Balandžio 21 d., šeštadienį, jau tradicine tapusi pavasarinė aplinkos švarinimo akcija „Darom“ kauniečius vėl pakvies kartu iškuopti miestą ir jo apylinkes. Penktąjį kartą vyksiančios akcijos metu bus tvarkomos 23 viešosios miesto vietos.

„Šiais metais „Darom“ vyks tarptautiniu mastu. Tą pačią dieną šiukšlės bus renkamos Latvijoje, Austrijoje, Kaliningrade, Kroatijoje bei San Franciske (JAV). Estija švaros akciją rengs gegužės mėnesį“, – portalui 1kaunodiena.lt pasakojo akcijos „Darom’12“ organizatorius Karolis Sargūnas.

Pasak jo, didžioji dalis surenkamų atliekų yra tinkamos antriniam panaudojimui arba galėtų būti perdirbamos, todėl šiemet dalyviai bus skatinami jas iš karto rūšiuoti ir dėti į skirtingos spalvos šiukšlių maišus.

Miesto tvarkymo ir Aplinkos apsaugos skyrių specialistai bei „Darom“ organizatoriai, apžiūrėję visas Kauno seniūnijas, išrinko 23 teritorijas, kurios akcijos metu bus tvarkomos. Šiose teritorijoje yra susiformavę nelegalūs padangų, buitinių, statybinių medžiagų ir stambiagabaričių atliekų sąvartynai.

Kaip ir kasmet, kiekvienas tvarkymo taškas turės savo vadovą, kuris akcijos dalyviams išdalys reikiamas priemones: šiukšlių maišus ir pirštines. Organizatoriai taip pat ragina visus gyventojus, dalyvausiančius akcijoje, atsinešti papildomų šiukšlių maišų, pirštinių bei kitų įrankių, padėsiančių tvarkyti aplinką.

K.Sargūnas ir kiti akcijos organizatoriai, žmones šiemet ragina burtis tvarkant ne tik mieste esančias vietas, tačiau ir už gyvenviečių ribų esančias apleistas teritorijas: vandens telkinių pakrantes, pakeles, pamiškes.

Maišai, palikti ne išvežimo taškuose (prie kelių, kiemų ar atokiau nuo išvežimo taško), išvežti nebus. Todėl kauniečiai raginami nepiktnaudžiauti akcija ir prie gatvių ar konteinerių nesukrauti kiemuose surinktų ar iš nuosavų sandėlių išneštų atliekų.

Norintieji dalyvauti akcijoje „Darom 2012“ turi užsiregistruoti internetinėje svetainėje www.mesdarom.lt.

Anot organizatorių, kitaip nei ankstesniais metais, šiemet bus siekiama ne surinkti kuo daugiau šiukšlių, o išvalyti kuo daugiau teritorijų.

Šiemet Kaune bus tvarkomos šios vietos: Lakūnų g. 59, Kalkinės g. 27, teritorija aplink Kauno apskrities viešąją biblioteką, Vaižganto parko šlaitai, teritorija prie V. Krėvės 117, teritorija prie Islandijos pl. 75, teritorija prie Islandijos pl. 173, teritorija prie Gričiupio parko, teritorija prie garažų bendrijos „Sėmena" (Upelio g.), teritorija prie Perlojos g. 45, Energetikų g. 25A, laukymė tarp Taikos pr. 116 A ir Ateities pl. 35, teritorija aplink VI fortą, Prancūzų g. galas (prie autobusų žiedo), L.Ivinskio g. šlaitas, Linkuvos dvaras, teritorija priešais Kalnų g. 1, teritorija prie Tilžės g. 85, teritorija prie Vienožinskio g. 66, teritorija Ežero g. gale, Neries krantinė, Limos tako šlaitai, Biržų g. šlaitas prie 39 namo.


Šiame straipsnyje: Daromšiukšlės

NAUJAUSI KOMENTARAI

P.Morkūnas

P.Morkūnas portretas
jau planavau šį šeštadienį surinkti šiukles, popierius, plastikinius butelius apie daugiabutį..tai bučiau apsikvailinęs..pasirodo reikia laukti balandžio 21 dienos..matyt organizatoriai praplaus gražaus valdiško pinigėlio .....

Vidas

Vidas portretas
Tai, kad dar p[ernykščias šiukšles iš mūsų kiemo neišvežė po to "DAROM"

Dainius

Dainius portretas
Taip pradėkite nuo klono gatvės garl;iavoje tenaislabai reikia tos darom akcijos nes labai jau daug šiukšlių
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių