„Čia visa Lietuva": šventė ir vaikams, ir seneliams

Kad sekmadienį minima Motinos diena netaptų vienkartine šeimos susibūrimo akcija, Rumšiškių liaudies buities muziejus kviečia į didžiausią šalyje festivalį šeimai „Čia visa Lietuva“.

Nuo keturkojų iki istorijos

Jau tradicinis įspūdingiausiame šalies muziejuje po atviru dangumi vykstantis festivalis visai šeimai šiemet rengiamas gegužės 12–13 d., Tarptautinės šeimos dienos, minimos gegužės 15-ąją, išvakarėse.

Festivalio programoje – parodos, koncertai, tradiciniai ir modernūs žaidimai, galimybė išbandyti atrakcionus, aplankyti amatininkų muges ir ūkininkų turgų su gausybe unikalių lietuviškų gaminių, sveikų lietuviškų produktų.

Apsilankiusiųjų dėmesį patrauks gražuoliai žirgai, azartiškuosius svečius pakviesiantys stebėti konkūro varžybas. Nuotaiką kels dažasvydžio šauliai, šaudymo iš lankų, pirties ir aitvarų mėgėjai, senovinės technikos paradas patenkins senienų mylėtojų smalsumą, o kinologų pasirodymai su šunimis pamalonins keturkojų bičiulius.

Rokas su folkloro prieskoniu

Vienas festivalio muzikinės dalies akcentų – KTU tautinio meno ansamblis „Nemunas“ dainuos su Lietuvos sunkiosios muzikos scenos atstovais – grupe „Thundertale“.

„Apie šį bendrą projektą galvojome jau seniai, tačiau pirmas viešas mūsų pasirodymas scenoje vyks festivalyje šeimai “Čia visa Lietuva„. Esame jau groję studentams – labai palaikė, plojo, dainavo kartu. Manau, kad ir šio festivalio svečiams projektas patiks“, – sakė KTU tautinio meno ansamblio pirmininkas Tautvydas Baltramonaitis.

Tiek „nemuniečiai“, tiek „Thundertale“ nariai skirtingų žanrų jungtį vertina labai teigiamai. „Idėja sukurti tokį projektą kilo siekiant puoselėti vienybę. Mes stengiamės parodyti, kad žmonės, kad ir kokie skirtingi jie būtų, turi jungtis. Esame stiprūs tik tada, kai esame kartu“, – teigė „Thundertale“ vokalistas Laurynas Baškys.

Šeštadienį Miestelio scenoje 16 val. prasidėsiančiame koncerte grupės žada atlikti penkis bendrus kūrinius, kuriuose bus derinami liaudies ir roko muzikos stiliai.

Jungs muziką su komedija

Festivalyje skambės pamėgtos Gyčio Paškevičiaus, Ovidijaus Vyšniausko, Ramūno Difarto, grupės „Tabasco“ dainos. Lietuvos liaudies buities muziejaus didžiojoje scenoje kūrinius pristatys ir nesijuokti neleis keturi žinomi humoristai.

„Tai nebus paprastas koncertas, kuriame vienas po kito scenoje pasirodo dalyviai. Muzikantai atstovaus Lietuvos regionams – Dzūkijai, Žemaitijai, Suvalkijai, Aukštaitijai – ir lauks savo kraštiečių palaikymo. Žinoma, kad jiems padės, o gal kaip tik sieks pakišti koją puikiai savo darbą išmanantys humoristai: Raimondas Šilanskas, Artūras Orlauskas-Zakarauskas, Raimondas Bingelis ir Vilija Mičiulienė“, – pasakojo festivalį organizuojančios VšĮ „Combo Concert“ direktorius Arūnas Eitutis.

Koncerte Suvalkijai atstovausiantis O.Vyšniauskas su grupe teigė, kad būtent toks muzikantų ir komikų derinys bus įdomus ne tik žiūrovams, bet ir patiems dalyviams – juk tikri draugai moka ir gali vieni iš kitų pasijuokti.

„Esame kartu koncertavę, vieni kitus mokę, patarimų davę, o lipti į sceną, kai viskas dar bus komentuojama humoristų? Bus įdomu. Tų komentarų aš nebijau“, – juokėsi iš Marijampolės kilęs O.Vyšniauskas, kuris atliks ir senas, ir naujas dainas.

Festivalyje „Čia visa Lietuva“ vyksiančiame koncerte Dzūkijai atstovaus R.Difartas su grupe, Aukštaitijai – G.Paškevičius su grupe „Crazy Crow“, Žemaitijai – grupė „Tabasco“. Koncerto pradžia Miestelio scenoje – 16 val.

Kieno raumenys tvirčiausi?

Festivalyje jėgas išmėgins ir Lietuvos galiūnai, dalyvausiantys „Tauro“ Lietuvos galiūnų čempionato I etape bei „Lietuvos mėgėjų galiūnų taurėje 2012“.

Čia bus galima pamatyti stipriausius Lietuvos vyrus: keturis kartus Lietuvos galiūnų vicečempioną, prestižiškiausio jėgos sporto turnyro „Arnold‘s Strongest Man 2009“ 4 vietos laimėtoją, Pasaulio komandinio galiūnų čempionato nugalėtoją Vidą Blekaitį, Pasaulio komandinio galiūnų ir kitų čempionatų prizininką Saulių Brusoką, 2011 m. vicečempioną Vytautą Lalą.

Profesionalai kels 140 kg rąstą, užsimes ant peties 105 kg hantelį, atkels 300 kg burbulus, neš 360 kg naščius, 10 kartų vers padangą ir rungsis estafetėje (130 kg ir statinių sukėlimas).

Greta tituluočiausių galiūnų jėgas galės išmėginti ir visi norintieji pilnamečiai šalies vyrai. Be kitų užduočių, jiems teks pakelti 90 kg rąstą, panešti 100 kg sveriančius lagaminus, atkelti 260 kg svorį.

Čia linksminsis vaikai

Nuo 12 val. vaikams ir tiems, kurie su džiaugsmu prisimena savo vaikystę, bus siūlomi cirko pasirodymai, koncertai, kūrybiškos pramogos ir atrakcijos.

Vaikams bus sukurta speciali erdvė Suvalkijos zonoje. Čia vyks Ąžuolyno meškučių cirko artistų, energingosios ir sveiką gyvenseną propaguojančios močiutės Albinutės pasirodymai, koncertuos „Linksmasis DO“, grupės CACA, M.E.S, „Saulės vaikai“, „ROXY5“, vyks ledų valgymo, piešinių ir ketureilių konkursai.

Į Suvalkijos sceną lips „2 minutės šlovės“ dalyviai – Aušrinė Niauraitė su savo šuneliais Lordi ir Mobiu, bus pristatoma iniciatyva „Visa Lietuva skaito vaikams“, kurios ambasadorė – gerai visiems žinoma Lietuvos televizijos laidos „Duokim garo!“ vedėja Loreta Sungailienė kvies skaityti garsiai. „Šiais laikais tėvai per mažai skaito vaikams, o skaitymas garsiai lavina, gerina vaizduotę. Pati atsimenu kiekvieną pasaką, kurią man skaitydavo“, – sakė vaikų erdvės kuratorė, „Kaukių akademijos“ aktorė Jekaterina Zibireva.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių