Chorų konkurse „Juventus 2013“ varžysis septyni studentų kolektyvai

Gegužės 10–12 d. Kauno technologijos universiteto akademinis choras „Jaunystė“, vadovaujamas žinomos chorvedės Danguolės Beinarytės, rengia tarptautinį aukštųjų mokyklų mišrių chorų konkursą „Juventus 2013“.

Konkurse dėl aukščiausių apdovanojimų šiemet varžysis septyni studentiški chorai. Tai „Juventus“ (Ryga, Latvija); „Gaudeamus“ (Vilnius, Lietuva); „Daina“ (Kauno r., Lietuva); „Veni gaudere“ (Kaunas, Lietuva); „Gabija“ (Vilnius, Lietuva); „Neris“ (Kaunas, Lietuva); „Jaunystė“ (Kaunas, Lietuva).

Visą šio gilias tradicijas turinčio konkurso mecenavimą prisiėmė Kauno technologijos universitetas, kurio ištakose 1926 m. gimęs studentų choras „Jaunystė“ jo nariams suteikia ne tik chorinės muzikos pajautą, bet ir kultūrinį išprusimą, kitą žvilgsnį į kasdienybę ir profesinę karjerą.

„Nėra taip lengva atlikti chorinę muziką, – teigė D. Beinarytė. – Tai reikalauja ir įgūdžių, ir nuolatinio darbo. Aukštųjų mokyklų chorų specifika yra ta, kad kasmet keičiasi chorų sudėtis, ateina vis nauji nariai ir juos reikia įtraukti į jau pažengusiųjų gretas, o su naujos sudėties choru parengti tinkamą programą užtrunka.“

Šių metų tarptautiniame aukštųjų mokyklų mišrių chorų konkurse „Juventus 2013“ komisijoje dirbs žymūs muzikai, tarp jų – Lietuvos kompozitorių sąjungos Kauno skyriaus pirmininkė Zita Bružaitė, kurios sukurtas kūrinys yra konkursinės programos dalis.

Be to, komisijoje bus ir Duke universiteto (Šiaurės Karolina, JAV) muzikos kompozicijos profesorius, kompozitorius Stephen Jaffe. Jo muzika atliekama visame pasaulyje.

Tarptautinis aukštųjų mokyklų mišrių chorų konkursas „Juventus“ – tai akademinio jaunimo šventė. Daugiau nei prieš 40 metų šis konkursas nutiesė tiltus tarptautiniam akademiniam bendravimui. Muzikiniai renginiai subūrė įvairių šalių dainos mylėtojus, leido pažinti kaimyninių kraštų kultūrą, skatino domėjimąsi chorine muzika.

Pirmasis „Juventus“ konkursas, choro „Jaunystė“ vadovo R. Varno pastangomis, buvo surengtas 1968 m. Pirmajame konkurse dalyvavo svečiai iš Latvijos, Estijos, Rusijos, Lenkijos, Ukrainos, Gruzijos, Vokietijos ir Čekijos. Buvo surengti dar septyni konkursai, iš kurių paskutinis įvyko 1997-aisiais.

Ir štai 2013 m. nuspręsta konkursą atgaivinti ir vėl suburti draugėn akademinės chorinės tradicijos puoselėtojus.

 


 

„Juventus 2013“ programa

Gegužės 10 d.

12.00 val. – atvira JAV kompozitoriaus Stefeno Jafės (Stephen Jaffe) paskaita „Naujųjų medijų, orkestro ir dokumentuoto impulso refleksija“ KTU Humanitarinių mokslų fakultete (Gedimino g. 43, 102 aud, anglų kalba).

19.00 val. – atidarymo koncertas Kauno arkivyskupijos kurijos konferencijų salėje (Papilio g. 5). Visi chorai atliks po laisvai pasirinktą (ne konkursinį) kūrinį a cappella.

Gegužės 11 d.

14.00 – 17.00 val. – konkursas Kauno valstybinėje filharmonijoje (L. Sapiegos g. 5).

17.30 – 19.30 val. – sakralinės muzikos koncertas Paminklinėje Kristaus prisikėlimo bažnyčioje (Žemaičių g. 31A).

Gegužės 12 d.

11.00 – 12.00 val. – sakralinės muzikos koncertas Paminklinėje Kristaus prisikėlimo bažnyčioje (Žemaičių g. 31A).

14.00 val. – konkurso „Juventus 2013“ rezultatų paskelbimas, apdovanojimai ir laureatų koncertas Kauno karininkų ramovėje (A. Mickevičiaus g. 19).NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių