Buvęs vicemeras K.Kriščiūnas bando nušalinti jo bylą tyrusią prokurorę

Kauno apygardos teismui pirmadienį nepavyko išnagrinėti prokuratūros prašymo pratęsti nušalinimą nuo tarybos nario pareigų piktnaudžiavimu įtariamą Kęstutį Kriščiūną.

Buvęs vicemeras pareiškė nušalinimą prokurorei Nomedai Urbonavičienei. Nutartis dėl nušalinimo turėtų būti paskelbta antradienį, pranešė teismo atstovė spaudai Skirmantė Zelenkienė.

Spalį Kauno teisėsaugos pareigūnai baigė tirti ir teismui perdavė narystę Socialdemokratų partijoje sustabdžiusio K.Kriščiūno ir kitų savivaldybės tarnautojų bylą. Ši byla dar nėra pradėta nagrinėti teisme. Jos tyrimui vadovavo N.Urbonavičienė, kurią kaltinamasis dabar bando nušalinti.

Buvęs Kauno miesto savivaldybės mero pavaduotojas įtariamas padėjęs partijos bendražygei už savivaldybės pinigus suremontuoti butą.

Kauno apygardos prokuratūra skelbė, kad K.Kriščiūnas siekė, jog jo gera draugė, partijos bendražygė, visuomeninė padėjėja Zita Zalagėnaitė išvengtų asmeninių išlaidų, nurodė bendrovės Panemunės butų ūkio generaliniam direktoriui Tomui Pilviniui iš bendrovės biudžeto nupirkti Z.Zalagėnaitės buto remontui reikalingų statybinių medžiagų ir kitų priemonių.

Be to, K.Kriščiūnas esą neteisėtai nurodė T.Pilviniui nupirkti jo asmeniniam automobiliui keturias naujas žiemines padangas, akumuliatorių, suremontuoti jo asmeninį automobilį, o išlaidas apmokėti iš bendrovės sąskaitos.

Taip pat per ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad K.Kriščiūnas nurodė viešosios įstaigos Automobilių stovėjimo aikštelių direktoriui Algimantui Puidokui suremontuoti K.Kriščiūno automobilio priekinių durelių spyneles, o po kurio laiko paprašė dar ir suremontuoti ratus - atlikti automobilio ratų geometrinę patikrą. A.Puidokas, suklastodamas dokumentus, už šias paslaugas sumokėjo iš bendrovės lėšų.

„Dėl neteisėtų K.K. veiksmų Kauno miesto savivaldybė patyrė didelę žalą. Buvo paminti bendruomenės, tarybos nario, atstovaujamos institucijos ir aukštas pareigas užėmusio valstybės tarnautojo interesai. Tai pakenkė Kauno miesto savivaldybės įvaizdžiui bei tarybos autoritetui“, - yra sakiusi prokurorė N.Urbonavičienė.

Dėl šių nusikalstamų veikų K.Kriščiūnui pateikti kaltinimai piktnaudžiavimu, T.Pilviniui - piktnaudžiavimu, dokumentų klastojimu ir turto iššvaistymu. Z.Zalagėnaitė kaltinama bendrininkavimu, piktnaudžiavimu ir turto iššvaistymu.

Baudžiamojon atsakomybėn taip pat patrauktas ir šiuo metu viešosios įstaigos Automobilių stovėjimo aikštelių direktoriumi dirbantis A.Pilvinis, kuris kaltinamas piktnaudžiavimo organizavimu ir turto iššvaistymu.

Prieš teismą taip pat stos Kauno komunaliniame ir butų ūkyje mechaniku dirbęs J.R., kuris kaltinamas padėjęs minėtiems valstybės tarnautojams piktnaudžiauti tarnybine padėtimi, klastoti dokumentus ir švaistyti jo žinioje buvusį turtą.

Visiems kaltinamiesiems skirti rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Baudžiamasis kodeksas už šiuos nusikaltimus numato maksimalią laisvės atėmimo bausmę iki šešerių metų.

Tuometį vicemerą K.Kriščiūną ir savivaldybės tarnautojus Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) sulaikė šiemet sausį.

Vėliau K.Kriščiūnas pasitraukė iš vicemero pareigų, jo narystė partijoje sustabdyta.NAUJAUSI KOMENTARAI

Lietuvos paštas

Lietuvos paštas portretas
Nauja paslauga - Neregistruotų siuntų pradanginimas. Garantija 100%

ISLANDIJA

ISLANDIJA portretas
DAR VIENAS ISISIEPELIS SALINA!!! CIA KAIP MARAS,PRADEJO NERSA,BAIGE PANELE GRYBAS!!! SMAGU LIETUVOJE,KAIP NORIU,TAIP SOKU!!!

kaunietis

kaunietis portretas
seniai laikas ta balvona i Pravieniskes issiust kokiem 5 meteliam
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių