Būsimasis milijonierius elgetauja Laisvės alėjoje

Išmaldos prašytojų Kaune laukia baudos net iki 2000 litų. Nepaisant to, atsiranda tokių, kurie į praeivių gerą širdį apeliuoja bet kokiu oru. Tuo metu kai kurie bėdos prispirti žmonės geriau per dieną gaus vieną varganą litą, tačiau jį užsidirbs patys.

Gelbėja save ir tautą

„Ponia, palaukit. Nepykit, kad kalbinu iš tolo. Nenoriu išgąsdinti“, – vyras apdaužyta nosimi Laisvės alėjoje bandė užmegzti pokalbį su elegantiška moterimi. Jis prašė paaukoti pinigų. Ji padėti neatsisakė.

Užkalbintas elgeta paramos iš karto paprašė ir žurnalistų. Paskaičiavęs, kiek geradarė jį sušelpė, atsakė: „Man dar lito trūksta“.

Pasiteiravome, kur dės pinigus. „Aš niekada nemeluoju. Noriu išgerti. Ir dar tautai pagelbėti“, – atvirai dėstė dar turbūt 50-ies nesulaukęs Arvydas.

Susidomėjome, kaip jis ketina padėti tautai? „Manęs du žmonės laukia. Parnešiu ir jiems išgerti“, – aiškino gelbėtojas.

Kai kada jis išmaldos sulaukia saujos baltų centų, nors pasitaiko ir riebesnis laimikis. „Per krepšinio čempionatą vieno sirgaliaus paprašiau centų. Sako: „Nori, parodysiu stebuklą?“ Ir padavė 200 litų“, – neeilinį atvejį prisiminė vyras.

Tėvo pėdomis

Rasti, kur gyventi, Arvydui – ne problema, tačiau jis nepanoro atskleisti vietos, kurioje susisuko lizdelį. Ten būna ne tik šilta, bet ir galima nusiprausti. Tačiau aną žiemą jis vis dėlto nušalo kojas ir gydytojams teko nupjauti tris pirštus.

Arvydas pasakojo, kad motinos neteko būdamas 11 metų. „Tėvas buvo visiškas girtuoklis, kaip aš dabar“, – be pagražinimų kalbėjo stikliuko mėgėjas.

Per vargus užaugęs, jis ėmė verstis prekyba – į Rusiją veždavo prekes. Tikina kelis kartus buvęs apvogtas, neteko prekių už 28 tūkstančius JAV dolerių, todėl teko verstis per galvą, kad galėtų grąžinti skolas. Taip pamažu pradėjo gerti.

„Buvau metęs mėnesiui. Atsibodo gerti – kiek galima? Bet pasitaikė draugo gimtadienis ir vėl užsikabinau, dabar neketinu sustoti“, – neslėpė elgeta.

Poetas ir turtuolis

„Padėkit, paaukokit, pirkit vaikiškų knygučių. Neturiu nei tėvo, nei motinos“, – visiškai už dyką pagalbos neprašė kitas kaunietis.

Nusistebėjome, kad gatvėje žmonių malonės prašančiam vyrui – jau seniai ne 10 ar 20 metų, jis galėtų puikiai išsiversti be tėvų.

„Man 65 metai, bet negaliu dirbti – labai skauda galvą, sutrankyta“, – aiškino vyras, prisistatęs Adomu.

Jis gyrėsi esąs poetas. „Bet mano eilėraščiai – nešvankūs. Parašykit, kad esu būsimas milijonierius. Testamentu mama man paliko tris butus. Tačiau jie buvo atimti. Neprašau, kad man grąžintų butus, prašau tik pinigų. Turiu visus dokumentus“, – dėstė Adomas.

 

Vyras atskleidė, kad gyvena su draugais, įjunkusiais į alkoholį, bet pats negeria. Pinigus, gautus už parduotas knygeles ir paaukotus geraširdžių žmonių, jis išleidžia maistui. „Ryte einu į parduotuvę, sau ir kitiems girtuokliams maisto priperku“, – sakė skurdžius.

Iš kur gauna knygelių? „Iš po stalo, iš leidyklos“, – neslapukavo jis.

Išlaiko suaugusią dukrą

Albiną sutikome prie Kauno miesto turgaus. Ji sugrubusia raukšlėta ranka palietė ant staliuko sudėtas pačios megztas kojines. „Pora – penki litai. Būna, kad tik vieną per dieną parduodu, kartais ir visai nieko nenuperka. Šiandien pasisekė – per pusvalandį jau tris nupirko. Bet jau tuoj eisiu namo. Labai šiandien šalta“, – susigūžė jau 77-tus metus einanti moteris.

Kol turėjo sveikatos, ji dirbo avalynės fabrike. Išėjusi į pensiją griebėsi rankdarbių.

„Per dieną poros numegzti nespėju. Jau nebe ta sveikata. Greitai pavargstu. Kai nusibosta, mezginį padedu. Paskui vėl pasiimu“, – pasakojo penkis infarktus patyrusi ir beveik visą savo pensiją vaistams išleidžianti senutė.

Albina gyvena bute kartu su viena dukterų. Ši dirba šiltnamiuose, tačiau jau kelis mėnesius vėluoja atlyginimas. Tad megzdama kojines kaunietė šiuo metu išlaiko ir dukrą.

Išgirdusi, kad išmaldos prašytojai uždarbiu nesiskundžia, moteris net nustėro. „Oi, nedrįsčiau! Savigarba neleistų…” – tvirtai tarė Albina.

Pasak jos, eiti elgetauti būtų paskutinis žingsnis, kai pati užsidirbti nebegalėtų. Senutei būna labai apmaudu matyti, kai žmonės dosniai aukoja elgetoms, kurie, matosi, pinigus pragers.

„O aš čia sėdžiu savo rankomis numezgusi, ir niekam tai neįdomu – pro šalį praeina”, – apgailestavo vargo prispausta moteris.

Baudų nebijo

Viešosios tvarkos tarnybos vedėjas Rimas Sidera teigia, kad pagal miesto tvarkymo taisykles, už išmaldos prašymą Kauno mieste gresia įspėjimas arba bauda iki 2000 litų. Mažiausia bauda – 10 litų.

„Bet nelabai jie bijo baudų. Toks gyvenimo būdas. Jeigu vienoje vietoje įspėji, pasakai, kad negalima, nueina elgetauti kitur. Beje, dauguma jų gauna pensijas, ir turi kur gyventi“, – tvirtino R.Sidera.

Vilniuje numatytos baudos iki 2000 litų gresia ne tik egetoms, bet ir juos šelpiantiems praeiviams.


Šiame straipsnyje: skurdaselgetos

NAUJAUSI KOMENTARAI

aldona

aldona portretas
vel kaz kieno idijotiska ismone,del tukstantyniu baudu.nors durnes sawo pasuktu.is ko jie mokes???jei ir taip,ismaldos praso.nu,krw vien nuopisos valdzioje...

gumbas

gumbas portretas
Bet ir genijai tokius istatymus kuria? Uz ka bomzas mokes bauda? O jeigu nemokes tai ka? Anstoliai is jo iseskos? Atims visus tris maximos maisus pilnus skuduru ir deze nuo saldytuvo?

ser

ser portretas
juokinga tos baudos,cia juk miesto valdzios kitaip tarent dykaduoniu ir aferistu kurie konteinerini tualeta pastato uz daugiau kaip puse milijono litu primtas sprendimas,Vilniuje baudos ir tiems kurie duoda,o kur parasyta kad as negaliu paaukoti 1,10 ar 100 litu juk as su savo pinigais darau ka noriu,vienu zodziu bananu salis musu gerb politikai visiskai ispindejo.
VISI KOMENTARAI 24
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių