Brangstant kurui automobilį naudosime tik per šventes?

A98 markės benzinas beveik visose Kauno degalinėse perkopė 5 litų už litrą ribą. Bene populiariausiam A95 markės benzinui iki šios ribos dar trūksta vieno ar kelių centų. Dyzelinio kuro kaina nuo benzino atsilieka vos 30 centų. Kokios nuotaikos šiuo metu vyrauja degalinėse?

Pravažiuodami pro degalines vairuotojai nuolat atkreipia dėmesį į dažnai ne jų naudai besikeičiančius skaičius švieslentėse. Degalų brangimu piktinasi visi be išimties, tačiau automobiliu važinėti rečiau pavyksta ne kiekvienam.

Į vieną Kauno degalinių užsukusi įsipilti benzino Gitana teigė prieš kelionę kruopščiau nei anksčiau apgalvojanti maršrutą, kad vietos, kurias reikia aplankyti, būtų pakeliui. Jeigu benzino kainos pakiltų dar labiau, dabartinį automobilį ji planuoja keisti į varomą dyzelinu.

Atsiskaitęs už degalus kaunietis Vaidas savo požiūrį į benzino kainą išreiškė vienu žodžiu, kuris nuskambėjo itin ironiškai: „Nuostabu!”. Kaip jis bando suktis iš situacijos? „Negaliu mažiau važinėti – toks mano darbas. Stengiuosi daugiau uždirbti“, – sakė jaunas vyras.

Kiti kalbinti vairuotojai irgi toli gražu nedžiūgavo dėl sparčiai kylančių degalų kainų. „Nuotaika vienareikšmiška – įtariu klastą. Kai naftos kainos pasaulinėse rinkose padidėja, jau kitą dieną pakyla ir benzino kainos Lietuvoje. Tačiau kai naftos kainos pasaulyje ima kristi, Lietuvoje degalų kainos visai nepasikeičia“, – stebėjosi degalinėje sutiktas kaunietis Rimas.

Vyras per mėnesį degalams išleidžia 300-500 litų. Jis bando trumpinti savo keliones automobiliu arba dalies jų visai atsisakyti, tačiau tą padaryti jam labai sunku.

O jeigu benzino kainos pakiltų iki 7 litų už litrą? „Tada automobilis būtų tik metinėms šventėms ir mirtiniems atvejams“, – šia vizija pasibaisėjo vairuotojas, kurio šeimos biudžetas ir taip jau kenčia dėl padidėjusių kuro kainų.

21 metų Domas buvo kur kas linksmesnis. „Kai ėjau į darželį, benzinas kainavo litą šešiasdešimt“, – lyg anekdotą pasakojo vaikinas. O kaip jis reaguoja į dabartines kainas? „Žiauriai pykstu, – nė nemanė slėpti. – Tačiau neišeina taupyti – važinėti reikia“.

Per savaitę benzino kainos mažmeninėje prekyboje brango apie 10 ct. Statistikos specialistai prognozuoja, kad šį mėnesį mėnesinė infliacija sudarys 0,4 proc. Kainos daugiausiai kils dėl brangstančių degalų.

Ne paslaptis, kad dalis vairuotojų pilasi kontrabandinius degalus, kurie yra gerokai pigesni. Tačiau pareigūnai suka galvas, kaip sumažinti nelegaliai įvežamo kuro srautus iš Rusijos ir Baltarusijos.

„Dabar pagrindinė problema – kuro įvežimas sunkiuoju transportu. Šiuo metu Lietuva leidžia įsivežti pilną baką, o jo turinys gali siekti 1200 litrų. Vairuotojas jį įsiveža, nusiurbia ir, tikėtina, parduoda. Taip nelegalaus kuro rinka ir klesti“, – tvirtino Lietuvos naftos produktų prekybos įmonių asociacijos prezidentas Lukas Vosylius.


Šiame straipsnyje: degalaibenzinasdyzelinas

NAUJAUSI KOMENTARAI

h20

h20 portretas
jei ne "kuro įvežimas sunkiuoju transportu" visai butu ragas eiliniam vairuotojui, kad jus kur paspringtumet.

kaunietis

kaunietis portretas
vaziuoju i Kaliningrado sriti per Lenkija ir parsivezu kuro be jokiu apribojimu ir patikrinimu kiek noriu nors ir tona

Lietuvis

Lietuvis portretas
Tegul parazitai ,taip ir toliau brangina , galvoja bus daugiau naudos, ne velnio, kol kotrabandinis bus gyvuosim.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių