Bėgte po miestą su „Kauno galerijų savaitgalio“ žemėlapiu

Antrąją gegužės savaitę tradiciškai žymi „Kauno galerijų savaitgalis“ („Gallery Weekend Kaunas“) - 4 dienų festivalis, į vientisą kultūrinį maršrutą sujungiantis Kauno galerijas, viešąsias miesto erdves ir apleistas ar primirštas lokacijas.

Dvejus metus tyrinėję interjerus trečiajam „Kauno galerijų savaitgaliui“ organizatoriai rinkosi ir daug viešų erdvių. Šiais metais lankytojams pristatyta bene 30 įvairaus formato renginių, kurie vyksta ir miesto galerijose, ir tik vienam savaitgaliui atvertose erdvėse.

M.K.Čiurlionio galerijos prieigose į akis krito veidrodinių sienų dirbtuvėse stiklo lydimo krosnį sukonstravę menininkai. Performatyvus karšto stiklo formavimo procesas nuo pradžios iki pabaigos. Lankytojai stebėjo menininkų kaitinimo krosnyje išlydyto stiklo transformacijos etapus iki vėl šukėmis pažyrančio stiklo.

„Stiklo menininkas, „Mavy“ studijos įkūrėjas Mantas Mikutavičius savo kūrinyje „Laiko mašina“ pristato veidrodžių apipintą siurrealybę. Menininkas aiškino, kad pasitelkęs fizikines veidrodžio ir karšto stiklo medžiagos savybes žiūrovui leidžia studijuoti formą, atspindį, medžiagiškumą.

Labiausiai man patinka tai, kad galiu pabendrauti su autoriais.

„Jei nebūčiau perskaičiusi pristatymo apie šį reginį, tai vargu, ar ką būčiau supratusi, bet čia mano problema“, - susigėdo visą procesą akylai stebėjusi Daiva. Moteris prisipažino aplankiusi jau ne vieną „Kauno galerijų savaitgalio“ pasiūlytą renginį ir likusi sužavėta.

„Labiausiai man patinka tai, kad galiu pabendrauti su autoriais. Į parodos atidarymą ne visada galiu nueiti, o net ir nuėjus būna, kad tą dieną menininkas niekaip neištrūksta iš kritikų ir žurnalistų glėbio. O čia laisvai gali pasikalbėti, paklausti. Man ne gėda pasisakyti, kad kažko nesuprantu“, - įsidrąsino kaunietė. 

M.K.Čiurlionio galerijos kaimynystėje įsikūrusiuose menininkų namuose buvo galima atsikvėpti nuo eiliniam smalsuoliui sunkiau suprantamų performansų. Čia vykusiame zinų piknike kvepėjo kava, skambėjo rami muzika ir ošiančių medžių pavėsyje įsitaisę lankytojai judėjo saulės karščio sulėtintu ritmu.

„Tokia neįpareigojanti atmosfera, kad jaučiuosi kaip namie. Super savaitgalis. Pasiėmiau kultūrinį galerijų žemėlapį ir iš vienos į kitą vietą keliavau. Net nenorėčiau analizuoti, kas patiko ar nepatiko, man įspūdį paliko pats kelias per žemėlapyje pažymėtas kultūrines vietas ir ten vykstančius renginius“, - įspūdžiais dalinosi Rimas.

Visai kitomis nuotaikomis gyveno Kauno paveikslų galerija. Čia esantis baseinas virto „Auros“ šokėjų scena. Prancūzų choreografės spektaklis „Norėčiau būt paparčio žiedu“ atidarė čia startuojantį projektą „Mieste.Gatvėj.Galerija be sienų“.

„Vasaros paviljonas, kuriame prasideda kūrybinių dirbtuvių ir renginių ciklas. Iki pat spalio čia vyks dailės, šokio, teatro, gamtamokslinės dirbtuvės“, - susirinkusiems pristatė organizatorė. „Vos spėju visur lakstyti“, - draugei prisipažino uždususi kolegė ir įsipatogino kėdėje.

Moterys ir toliau kuždėjosi apie savaitgalį, kurį, tikino, leidžiančios prasmingai. Į pokalbį įsikišo šalia sėdėjusi pora. Visi ėmė dalintis įspūdžiais iš aplankytų „Kauno galerijų savaitgalio“ renginių.NAUJAUSI KOMENTARAI

nesuprastas talentas

nesuprastas talentas portretas
ir aš bandydavau taip šokti. Bet mama eidavo ieškoti diržo ir performansas greitai užsibaigdavo.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių