Bardų sostinę Kulautuvą savaitgalį užlies muzikos garsai

Jau šį šeštadienį, liepos 7 dieną, į bardų sostine tituluojamą Kulautuvą vėl grįžta dainuojamosios poezijos festivalis „Akacijų alėja“. Pušų apsuptyje dvyliktąjį kartą skambės bene gražiausios lietuviškos dainos.

Kultūros reiškinys

„Dainuojamosios poezijos festivalis ne šiaip sau renginys, o kultūros reiškinys, kuriame susirenka šimtai atlikėjų, tūkstančiai klausytojų. „Akacijų alėja“ yra Kulautuvos vizitinė kortelė“, – pirmadienį per spaudos konferenciją sakė Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Raminta Popovienė.

Pirmąkart bus sulaužyta seniai gyvuojanti festivalio tradicija – renginys keičia dislokacijos vietą. Vietoj amfiteatro festivalio scena bus įrengta parke, kitapus Akacijų alėjos.

„Tai žymiai didesnė erdvė, todėl daugiau žmonių galės mėgautis bardų atliekama muzika. Be to, nauja vieta leis pasiūlyti daugiau pramogų“, – motyvus įvardijo festivalio direktorius Arūnas Eitutis.

Dalyvaus ir užsienio atlikėjai

Festivalio organizatoriai rengia dar vieną staigmeną. Koncertą šiemet sudarys nebe trys, o keturios dalys.

„Įžanginiame koncerte, kuris prasidės 17 val., dalyvaus „Mažosios akacijos“ atrankos konkurso, respublikinio moksleivių dainuojamosios poezijos konkurso, V.Kernagio konkursų laureatai“, – pasakojo festivalio prodiuseris, atlikėjas Virgis Stakėnas.

Iš viso šioje koncerto dalyje pasirodys devyni jaunieji bardai, atliksiantys po dvi dainas.

„Antroje dalyje išvysite „žmogaus orkestro“ pasirodymą. Atlikėjas ant scenos bus visiškai vienas, be jokio orkestro, pritariamojo vokalo, tarsi nuogas, vien tam, kad žiūrovams atvertų savo dūšią“, – išskirtinį reginį žadėjo V.Stakėnas.

Tradicinėje dalyje – didžiajame koncerte – pasirodys žinomi atlikėjai: Neda Malūnavičiūtė, Olegas Ditkovskis, Vidas Petkevičius, Vidas Bareikis, Andrius Kaniava. Žavingo šarmo festivaliui pridės ir kitų muzikos žanrų atstovai: romansų puoselėtoja Liuba Nazarenko, roko dainininkas Tomas Sinickis, bliuzo melodijų meistras Virgis Jutas.

Čia taip pat dalyvaus svečiai iš užsienio: lūpine armonikėle grojantis Leno Landini iš Italijos ir JAV muzikos grupė „Mustard‘s retreat“.

„Festivalį tradiciškai vainikuos festivalio himnas, tačiau šį kartą jis skambės kiek kitaip. Kauno rajono choras „Božolė“ atliks naują jo versiją. Tikiu, kad liksite sužavėti“, – tvirtino V.Stakėnas.

Organizatoriai pabrėžia, kad renginys nemokamas.

Steigia muziejų

Ilgametes tradicijas turintis festivalis „Akacijų alėja“ nusprendė steigti festivalio šlovės muziejų, kuriame puikuosis įvairiausi eksponatai, susiję su šia muzikos švente.

Pirmąjį eksponatą muziejui padovanojo Vytauto Kernagio fondas.

„Tikriausiai visi man pritars, kad dainuojamoji poezija prasidėjo su Dalios Saukaitytės eilėraščių rinkiniu „Rugpjūčio žemuogės“, išleistu 1972 metais. Mes ilgai galvojome, koks turėtų būti pirmasis muziejaus eksponatas, todėl nusprendėme padovanoti V.Kernagio ne tik parašytą, bet ir iliustruotą dainos rankraščio originalą „Rugpjūčio žemuogės“, – sakė atlikėjo sūnus Vytautas Kernagis jaunesnysis.

V.Kernagis yra dainuojamosios poezijos signataras. Jis – pirmasis žmogus, užlipęs į sceną ir pasakęs, kad tai – dainuojamoji poezija. Todėl labai džiugu, kad pirmasis muziejaus eksponatas ir bus iš jo archyvo", – sakė V.Stakėnas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių