Baleto spektakliams įrangos reikės daugiau nei „Rammstein“ koncertui

Kai „Šimtmečio baletų“ statytojai spektaklius nusprendė parodyti didžiausiuose Maskvos „Olimpysky“ rūmuose, sulaukė atsakymo: „Tai pernelyg sudėtingas ir milžiniškų išlaidų reikalaujantis projektas.“

Tačiau baleto gastroles Lietuvoje rengiantys organizatoriai priėmė iššūkį, nors technikos ir dekoracijų arenoje reikės sumontuoti gerokai daugiau nei per „Prodigy“ ar „Rammstein“ koncertus.

Tarsi Paryžiaus teatre

Jau šį šeštadienį Kaune vyksiantis renginys „Šimtmečio baletai“ žiūrovus nustebins ne tik garsiausiais praėjusio amžiaus baleto pastatymais ir ryškiausių žvaigždžių pasirodymais, bet ir įspūdinga scenografija, kuri pranoksta iki šiol rodytus baleto spektaklius. Renginio techniniu aptarnavimu besirūpinančios įmonės specialistai prisipažįsta dar nematę tiek daug apšvietimo, garso ir kitos sceninės įrangos.

„Šiam baleto pastatymui nei iš tolo neprilygsta iki šiol Lietuvoje viešėję “spragtukai„ ar “gulbių ežerai„. Techninis “Šimtmečio baletų„ išpildymas mažiausiai tris kartus didingesnis ir turiningesnis, - sako už techninį renginio aptarnavimą atsakingos įmonės “Mex pro„ komunikacijos direktorius Vaidotas Motuzas. – Per vieną vakarą bus parodyti net trys spektakliai, scenoje bus įmontuotos techniškai sudėtingos judančios dekoracijos, per renginį pakeisiančios skirtingas veiksmo vietas. Tokia “Šimtmečio baletams„ reikalinga šviesų ir sceninės įrangos gausa negalėjo pasigirti nei “Prodigy„, nei joks kitas “Žalgirio„ arenoje viešėjęs pasaulinio garso kolektyvas. Su daug renginių esu dirbęs, tačiau šis tikrai lenkia daugelį savo kokybe ir mastu.“

V.Motuzas pažymi, kad renginio dieną arena bus pakeista neatpažįstamai. Tiek scena, tiek pati salė bus įrengta pagal aukščiausius teatro reikalavimus.

„Visi prožektoriai ir kita techninė scenos įranga, skirtingai nei per koncertus, bus meistriškai paslėpta. Stebėdami reginį žiūrovai tikrai pamirš, kad sėdi arenoje. Scenografija, dekoracijos, apšvietimas ir garsas sudarys įspūdį, jog esi Londono ar Paryžiaus operos ir baleto teatre“, – patikino skrupulingai Maskvos Didžiojo teatro reikalavimus pildantys meistrai.

Prireiks 40 specialistų

Norint įgyvendinti visus keliamus techninius užmojus, surinkti geriausius savo profesijos žinovus teko netgi iš trijų įmonių. Taip pat reikėjo nuomotis dalį technikos iš užsienio, nes esamos Lietuvoje tiesiog nepakako.

„Jei prie koncerto paprastai darbuojasi apie 12-15 žmonių, mums prireikė 40 specialistų, neskaičiuojant pagalbinių scenos darbininkų. Ilgiau nei paprastas renginys užtruks ir scenos montavimas. Sakykime, “Rammstein„ scenai sumontuoti reikėjo kelių valandų, o “Šimtmečio baletų„ scenografijai, apšvietimui ir dekoracijoms įrengti prireiks net trijų dienų. Todėl iš Maskvos vilkstinė vilkikų su spektaklių dekoracijomis ir kostiumais pajudėjo jau praėjusį savaitgalį“, – pasakoja V.Motuzas.

Įspūdingas kostiumų dizainas

Tris įspūdingiausius praėjusio amžiaus baleto pastatymus – „Šecherezada“, „Fauno popietė“ ir „Poloviečių šokiai“ – atvežančios Maskvos Didžiojo teatro, Sankt Peterburgo Marijos teatro ir Kremliaus valstybinio baleto teatro žvaigždės ypatingą dėmesį skiria ne tik renginio scenografijai, bet ir kostiumams. Juos kūrė daugiau nei pusė šimto profesionalių dizainerių bei stilistų. Kostiumams buvo panaudota keli šimtai metrų šilko, medvilnės, odos, latekso, aksomo, kašmyro.

Įspūdingų kostiumų dizainerė Ana Nežnaja pasakojo, kad šiems spektakliams kurdama sceninius apdarus laikėsi istorinės linijos. Pasitelkdama to meto paveikslus, archyvinę medžiagą ir visos komandos profesionalumą, menininkė stengėsi atkurti prieš šimtmetį gyvavusias baleto madas. Taip buvo sukurti unikalūs kostiumai ir dekoracijos, kurios scenoje padeda sukurti kvapą gniaužiantį įspūdį bei prikelti praėjusio amžiaus baleto dvasią.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vaidas

Vaidas portretas
O benzino/dyzelino irgi daugiau sudegins?

mios

mios portretas
Man regis jau buvo "karališkas" ar pan baletas. Tai žmonės iš puse spektaklio išeidinėjo. Ot laikai, baletas stadione. Taigi čia dėl pinigų, jokio meno nebus, o jei bus, tai visvien nematysite.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių