A.Ūsui pateikti kaltinimai dėl vaiko tvirkinimo, kviečiami liudininkai

Vilniaus miesto 2-ajame apylinkės teisme ketvirtadienį posėdyje viešai paskelbtas kaltinamasis aktas didelio atgarsio sulaukusioje pedofilijos byloje.

Kaltinimai mažamečio vaiko tvirkinimu pateikti mirusiam Andriui Ūsui.

Kaltinamajame akte rašoma, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas 2008 metų lapkritį pagal mergaitės tėvo Drąsiaus Kedžio pareiškimą.

Prokuroras perskaitė mažametės duotus parodymus, taip pat duotus ikiteisminio tyrimo teisėjui. Ikiteisminio tyrimo teisėjai mergaitė teigė, kad A.Ūsas jai nebuvo geras, ji nenorinti apie jį kalbėti.

Mergaitė psichologei pateikus paveikslėlius su mergaitės ir berniuko atvaizdais pieštuku nurodė kūno vietas, kurias esą jai laižė A.Ūsas.

„Kaltės nepripažįstame, kaltinimas nepagrįstas“, - sakė A.Ūso advokatas Adomas Liutvinskas.

„Kaltės nepripažįstam, čia ne vaiko, o suaugusiojo žmogaus žodžiais prikalbėta“, - sakė teismui A.Ūso mama Aldona Ūsienė. Ji pripažinta mirusio kaltinamojo atstove procese.

Kaltinamajame akte taip pat paminėta ekspertizės išvada, kad nukentėjusioji mažametė pagal savo amžių ir išsivystymą gali konkrečiai suvokti faktines reikšmingas aplinkybes, jai nenustatytas padidintas polinkis fantazuoti.

„Ji negalėjo suprasti veiksmų esmės ir jiems priešintis“, - skelbiame ekspertizės išvadoje.

Ekspertai teigia, kad padidintas įtaigumas vaikui nenustatytas, priverstinis atskyrimas nuo motinos veikia neigiamai, o vėliau duodami parodymai apie aplinkybes gali stokoti tikslumo, kadangi atgaminimas prastėjo kuo daugiau laiko praeina po įvykio.

Kaltinamajame akte užfiksuota ir liudytojos Neringos Venckienės bei jos tėvų apklausos. D.Kedžio tėvas Vytautas Andrius Kedys pareigūnams pasakojo, kad vaikas jam sakė nekenčiąs A.Ūso. Kartą išėjusi iš dušo anūkė pasakė, kad jo pilvas mažas ir parodė, koks A.Ūso pilvas.

Per ikiteisminį tyrimą apklausiama N.Venckienė parodė, kad 2008 lapkričio 23 dieną jis sužinojo, jog mergaitę laižė A.Ūsas. Vėliau N.Venckienė išgirdo, kad A.Ūsas ketina nupirkti mergaitei kompiuterį, nuvežti pas mamos seserį Violetą, kur yra šuniukų. Įtarta, kad su tvirkinimu gali būti susijusi L.Stankūnaitė.

Bylos duomenimis, išeidamas A.Ūsas duodavo pinigų mergaitės motinai L.Stankūnaitei, už juos būdavo perkamas maistas.

Kedžių ir Venckų kaimynė Olga Girdauskienė parodė, kad mergaitė ateina į jos namus, pasakoja apie A.Ūsą, kad jis yra negeras, bet neaiškino, kodėl. Vėliau mergaitė esą pasakė, kad ją laižė Andrius. Kaimynė nusistebėjo, kad ji ne saldainis, kaip ją gali laižyti.

„Mama guli per vidurį, kad Andrius jos nelaižytų, bet jis vie tiek laižo. (..) Neša į vonią ir maudo kaip žuvytę“, - vaiko žodžius perpasakojo liudytoja.

Kita šeimų kaimynė Danutė Degutienė per ikiteisminį tyrimą teigė, kad vaikas be priežasties ėmė meilintis, seksualiai rodyti kažkokius vaizdus.

Šiuos ikiteisminio tyrimo metu apklaustus liudytojus teismas kviečia duoti parodymų į kitą teismo posėdį, kuris vyks antradienį.

 

L.Stankūnaitė su D.Kedžiu pragyveno apie trejus metus. 2004 vasarį jiems gimė dukra. Vėlau pora išsiskyrė, vyras neleido bendrauti su dukra. Paskui L.Stankūnaitė susipažino su A.Ūsu, kuris padėjo jai kovoti dėl dukters.

Bylos duomenimis, vaikas tvirkintas bute M.Gimbutienės gatvėje Kaune. L.Stankūnaitė nuomojosi butą iš A.Ūso pažįstamo, vyrai turėjo bendrų verslo reikalų.

Bylos medžiaga rodo, kad pavedimais už buto nuomą be L.Stankūnaitės yra mokėjęs A.Ūsas. Jis taip pat mokėjo už komunalines paslaugas.

Gyvas būdamas A.Ūsas tikino, kad jo santykiai šeimoje buvo pašliję, o pradėjęs bendrauti su L.Stankūnaite jis ėmė rodyti jai dėmesį kaip moteriai, nes ji pasirodė jam graži ir rūpestinga motina.

L.Stankūnaitė ikiteisminio tyrimo metu ir visą pastarąjį laiką atkakliai neigė, kad buvo susijusi su galimu dukters tvirkinimu.

Teismas ketvirtadienį posėdyje pedofilija kaltinamo A.Ūso atstovais pripažino jo tėvus Aldoną Ūsienę, Aleksandrą Ūsą bei našlę Godą Sakalinskaitę-Ūsienę.

Tapę kaltinamojo atstovais šie asmenys įgijo teisę susipažinti su bylos medžiaga, duoti paaiškinimus teismui, klausti ir kt. A.Ūsas norėjo savaitės ar dešimties dienų pertraukos, kad galėtų susipažinti su bylos medžiaga, tačiau teismas šio prašymo netenkino.

Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas nagrinėja beveik prieš dvejus metus žuvusio A.Ūso baudžiamąją bylą, kurioje jam pateikti įtarimai dėl mažametės D.Kedžio ir L.Stankūnaitės dukters tvirkinimo.

Šį teismą byla pasiekė lapkričio mėnesį Lietuvos Aukščiausiajam Teismui nusprendus ją perduoti iš naujo nagrinėti. Aukščiausiasis Teismas tuomet išaiškino, kad baudžiamojo proceso tęsimas tikrinant pateiktų kaltinimų mirusiam asmeniui pagrįstumą savaime nereiškia nekaltumo prezumpcijos principo pažeidimo. Prokuratūra siekė bylą nutraukti mirus kaltinamajam.

Miręs kaunietis Drąsius Kedys A.Ūsą ir dar kelis asmenis viešai kaltino seksualiai išnaudojus jo mažametę dukterį. Kaltinimai tvirkinimu buvo pateikti tik A.Ūsui, kuris žuvo 2010 metų birželį, apvirtus keturračiam motociklui.NAUJAUSI KOMENTARAI

VITIOCHAS

VITIOCHAS portretas
o dėl kaltinamo pedofilija ūso yra kaltas ministras kabutėse šimašius,kuris matė ir nesiėmė jokių priemonių,kad ūso mirties būtu išvengta.Ir kaip jis gali dar TAUTAI aiškinti apie teisingumą.Todėl pagal jį teisingumas prieš VAIKĄ vykdomas KAUKĖTŲ BANDITŲ.

KEISTA

KEISTA portretas
O USO DRAUGEI STANKUNAITEI NEPATEIKTI KALTINIMAI..............................

nesąmonės

nesąmonės portretas
iš kur 6-7 metų vaikas gali turėti supratimą apie tokius dalykus ir iš kur ji tokių žodžių gali žinoti, jei ne suaugusiųjų mokykla
VISI KOMENTARAI 150
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių