Auksines vestuves minintis sveikuolis: „Gaila, kad ši diena sutapo su tomis eitynėmis“

Šeštadienį Kauno Rotušėje savo 50 metų vedybų jubiliejų šventė šeimos vertybes puoselėjantys Kauno jungtinio sveikatos klubo nariai – Petras ir Albina Janina Sventickai. 72 metų P.Sventicką ir metais jaunesnę jo žmoną Albina Janiną sveikino gausus būrys – draugų, giminių, vaikų, anūkų.

Jau 52 metus vienas kitą pažįstantys ir kasmet sausio 21-ąją, savo pažinties dieną minintys "auksiniai" žmonės sulaukė dviejų vaikų: sūnaus, kuris turi du sūnus ir dukters, kuri susilaukė dviejų dukterų. Inžinieriumi dirbęs P.Sventickas su farmacininke Albina Janina susipažino šokiuose Kaune – tai buvo pažintis ir meilė iš pirmo žvilgsnio.

Su tėvais į Sibirą sovietmečiu ištremtas Petras po Josifo Stalino mirties iš ten 1957 metais vienas pabėgo į Lietuvą: "Mama – iš vienuolikos vaikų šeimos, pati pagimdė šešis vaikus, vieną jų – Sibire, todėl juokavome, kad su penkiais vaikais ištremta į Sibirą su penkiais vėliau ir grįžo į tėvynę."

Nuo 1991 metų P.Sventickas ir jo žmona tapo sveikuoliais, yra vieninteliai iki šių dienų dar išlikę 1992 metais įkurto Kauno jungtinio sveikatos klubo nariai, kurio vadovu 20 metų buvo Petras.

"Valgome daug daržovių, rauginto pieno produktų, beveik nevalgome saldumynų, alkoholį vartojame, tačiau saikingai – tam yra valia, protas, – keldamas simbolinę taurę putojančio vyno kalbėjo P.Sventickas. – Taip, dar maudomės ir žiemą. Teko ir prie minus 25 laipsnių šalčio. Praėjusi žiema buvo labai patogi ir normali."

Paprašytas pasakyti auksinę taisyklę, kaip sulaukti auksinių vestuvių, P.Sventickas pripažino, kad tai – Dievo dovana.

"Tačiau pagrindiniai dalykai – šimtmečius puoselėjamos pagrindinės žmonių vertybės – šeima, pagarba vienas kitam, priesaika, meilė ir ištikimybė. Tik juokingai skaudu, kad mums šią brangią dieną Vilniuje vyksta tos eitynės... Jie man juokingi... – nusijuokė P.Sventickas, kuris džiaugėsi, kad jų genties, taip sveikuoliai Petras su Albina Janina vadina savo gimines, šventėse susirenka apie 200 žmonių.

Beje, netoli Kalniškių mūšio vietos, kur Sovietų Sąjungos NKVD kariuomenė, talkinant Simno stribams apsupo partizanus, jie yra įrengę memorialą su sena "Smena" nufotografuota nuotrauka, kurioje įamžinta šeima: seneliai, o jiems iš vienos pusės penki sūnūs su žmonomis, iš kitos – penkios dukros su vyrais.

"Mūsų šeimas simbolizuoja didelis riedulys, o jų vaikus, anūkus – mažesni, – pasakojo auksinių vestuvių kaltininkas. – Pirmą kartą tuokdamasis sakiau, kad daugiau mano gyvenime vestuvių nebus. Tačiau štai, sulaukėme, dar vienerių. Žinoma būtų nuostabu sulaukti ir deimantinių vestuvių."


Šiame straipsnyje: auksinės vestuvėskaunas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Sveikinu

Sveikinu portretas
Saunuoliai, sveikinu, Jus esate pavyzdys jaunimui. Dabar gi reta seima isgyvena 10 metu, o Jus 50.

Alvyda

Alvyda portretas
Dar karta nuosirdziausi sveikinimai ir linkejimai dedei ir dedienei!!! Tik noriu pastebeti, kad staipsnio autorius sumaise vardus. Mano dedes Petro zmonos vardas buvo ir yra, kaip ir mano-Alvyda. Man si varda tevai dave, nes dediene visada maloni, nuosirdi, gera, grazi, pavyzdinga moteris, gera zmona ir mama, puiki asmenybe. Nesuprantu kaip straipsnio autorius galejo ja pavadinti kitu vardu!!! Jis turetu atsiprasyti uz tai!!! Man ji visada buvo ir yra idealas, o stai kazkas paeme ir varda pakeite!!!

Linkejimai dedei ir dedienei!!!

Linkejimai dedei ir dedienei!!! portretas
Sveikinu savo dede su dediene auksiniu vestuviu proga!!! Dziaugiuosi, kad musu gimineje yra tokia puiki ir pavyzdinga seima!!! Ilgiausiu metu jiems!!!
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių