Aukščiausiu balu įvertinti 157 Kauno abiturientų egzaminai

Šiemet Kauno abiturientai surinko didžiausią 100 balų įvertinimų derlių per pastaruosius šešerius metus. Galutinai suskaičiavus rezultatus paaiškėjo, kad aukščiausiu balu įvertinti 157 darbai.

Pernai 100-u balų buvo įvertinti 136, o užpernai - 122 moksleivių darbai. Iš 3572 brandos atestatus šiais metais gavusių bendrojo ugdymo mokyklų auklėtinių 307-iems įteiktas atestatas su pagyrimu. Dar 2102 abiturientai sėkmingai brandos egzaminus išlaikė ir atestatus gavo profesinio rengimo centruose.

Remiantis prieš daugiau nei dvi savaites paskelbtais preliminariais duomenimis, Kauno mokyklose maksimaliai buvo įvertinti 133 valstybiniai brandos egzaminai. Patikslinus šiuos duomenis, rezultatas išaugo iki 157.

Daugiausia norinčiųjų laikyti egzaminą sulaukė lietuvių ir užsienio kalbos (anglų) egzaminuotojai. Gimtosios kalbos žinias šiemet pasitikrino 3196, anglų kalbos - 2436 abiturientai. Taip pat populiarūs buvo matematikos (1726) ir istorijos (1657) egzaminai.

41 moksleivio gimtosios kabos žinios buvo įvertintos šimtu balų. Lietuvoje šiuo balu įvertinti 247 egzaminų darbai. Iš užsienio (anglų) kalbos valstybinio egzamino 100-kus gavo 45 kandidatai (Lietuvoje - 211). Mažiau aukščiausių įvertinimo sulaukė istorijos (20) ir matematikos (16) žinias atėję pasitikrinti abiturientai. Visoje šalyje šimtu balų įvertinti 135 istorijos ir 130 matematikos darbai.

Kauno pedagogai pastebi, kad valstybinio egzamino neišlaikiusių moksleivių skaičius atspindi visos šalies vidurkį. Tiek Kaune, tiek šalyje lietuvių kalbos egzamino neišlaikė 7,6 proc. moksleivių, 4,7 proc. jaunųjų kauniečių suklupo atlikdami matematikos egzamino užduotis, visoje Lietuvoje - 6,7 proc. Anglų kalbos Kaune neišlaikė 0,5 proc. laikiusiųjų (šalyje - 0,3 proc.), istorijos valstybinio egzamino neišlaikė 0,8 proc. kauniečių, 1,5 proc. visos šalies abiturientų.

Daugiausia šiųmečių šimtukininkų išugdė Kauno „Varpo„, Kauno Jono Jablonskio, Kauno „Santaros“, Kauno technologijos universiteto, Kauno jėzuitų ir Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos" gimnazijos.

Kaune geriausiai pasirodė Kauno jėzuitų gimnazijos abiturientė Gintarė Jančytė, kurios žinios iš visų laikytų keturių egzaminų (lietuvių, anglų kalbos, istorijos ir matematikos) įvertintos 100 balų. Po tris aukščiausius įvertinimus gavo ir kita Kauno jėzuitų gimnazijos auklėtinė Paulina Drėgvaitė (lietuvių, anglų kalbos ir istorijos), taip pat KTU gimnazijos auklėtiniai: Akvilė Bukėnaitė (lietuvių, anglų kalba, istorija), Laura Lipinaitė (lietuvių, anglų, istorija), Akvilė Čerkauskaitė (anglų kalba, biologija, chemija), Povilas Žemaitis (lietuvių kalba, biologija, chemija) ir Andrius Žiūkas (matematika, informacinės technologijos, fizika), Jono Jablonskio gimnazijos abiturientė Ieva Verbickaitė (lietuvių, anglų kalba, matematika), Kauno „Varpo" gimnazijos ugdytinis Kasparas Krasauskas (lietuvių kalba, matematika, biologija).NAUJAUSI KOMENTARAI

besidomintis

besidomintis portretas
Kodėl minima Santaros gimnazija, kaip išleidusi daugiausiai šimtukininkų? Jei jo pačios tinklapyje įvardinti tik 2 mokiniai, gavę šimtukus: viena - 2, kitas - 1. Ar 3 šimtukai jau daug? Tai vardinkim ir vidurines mokyklas, gavusias panašius rezultatus..

caras

caras portretas
Vaikai o ne kaskas

Hm

Hm portretas
Tai egzaminai įvertinti ar tie, kas laikė egzaminus? Nes jeigu įvertinti egzaminai, tai kaip čia buvo, kad visi kiti vienodus egzaminus laikė, o šimtui penkiasdešimt septyniems abiturientams buvo atskiri egzaminai paruošti, ir dar aukščiausiu balu įvertinti? Kodėl kitiems teko laikyti prastesnius egzaminus, kas čia per nelygybė tokia?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių