Atgijęs Marvelės slėnis – nauja erdvė koncertams?

Ties Kauno miesto ir rajono riba nusidriekęs Marvelės slėnis su upelio vandens kaskadomis pagaliau išniro iš šiukšlynų užmaršties ir tapo įstabiu gamtos kampeliu, vertu tapti viena iš Pažaislio festivalio koncertų vietų

Atkakli bendruomenė

Kai beveik prieš 10 metų Kauno miesto savivaldybės administracijos Kultūros paveldo skyriuje dirbęs architektas Jonas Lukšė atvedė dar neapšilusią Aleksoto seniūnės kėdėje Liukreciją Navickienę į Marvelės slėnį, jis paliko seniūnei dvejopą įspūdį – įspūdingą kaskadomis krentančio vandens grožį slėnyje gožė šiuolaikinių šiukšlynų kalnai.

„2004 metais Aleksoto bendruomenės centras surengė pirmąją talką slėnyje, išveždami iš šio nuostabaus grožio gamtos kampelio dvi dideles mašinas šiukšlių. Tokias talkas bendruomenė rengė kasmet, dažnai pasitelkdama Ringaudų seniūnijos žmones, nes Marvelės upelis, tekantis šiame slėnyje yra riba tarp Kauno miesto ir rajono“, – aiškino L.Navickienė.

J.Krėpšta patenkintas

Kartą seniūnei šovė mintis – reikia pasikviesti į šį įspūdingo grožio slėnį Kauno filharmonijos direktorių Justiną Krėpštą – gal jis čia pamatys naują erdvę Pažaislio muzikos festivalio koncertams? J.Krėpštai labai patiko slėnis, tačiau direktorius pasigedo koncertams čia rengti reikalingos infrastruktūros, laiptų, atvedančių į slėnį, tiltelio, sudarančio galimybę pasigrožėti kaskadomis iš arčiau, ir kitų dalykų.

Kai šiemet Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paskyrė Kauno miesto savivaldybei milijoną litų vietos bendruomenių poreikiams tenkinti, Aleksoto bendruomenė iš jai skirtų 91 842 litų 20 tūkst. litų skyrė Marvelės slėnio infrastruktūrai įrengti.

Į oficialų Marvelės slėnio atidarymą atvykę Kauno miesto ir rajono vadovai nuo slėnio viršūnės stebėjosi iš sąvartynų išsivadavusia vaizdinga vietove, į kurią žemyn veda nauji patogūs laiptai. Svečių dėmesį traukė ir naujutėlis tiltukas per sraunų ir šiuo metu išplatėjusį Marvelės upelį – nuo tiltelio patogu stebėti krentančio vandens kaskadas ir patekti į... Kauno rajono valdas. Mat Marvelės upelis šioje vietoje tapo „rubežiumi“ tarp Kauno ir jo rajono.

Beje, Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojas Petras Mikelionis sakė negalėjęs neatvykti į šį renginį, nes, pasirodo, jaunystėje, kai studijavo Žemės ūkio akademijoje, čia buvodavo.

Įspūdžių kaleidoskopas

„Įspūdis toks, tarsi būčiau patekęs į kalnynų su upokšniais šalį“, – tvirtino vienas iš renginio dalyvių. „Dabar galima gėrėtis šia vieta, kuri man primena jaunystę ir vaikystę, kai švarutėliame kaskadomis krintančiame vandenyje skalaudavome skalbinius“ – prisiminė Janina Stanukynienė.

„Šios tašytų akmenų kaskados buvo sukrautos carizmo laikais, kai reikėjo nutiesti tiltą virš upelio forto statybai, – aiškino J.Lukšė. – Dabar kaskadomis krintantis Marvelės vanduo – patrauklus slėnio akcentas“.

Telefonu pakalbintas J.Krėpšta teigė apžiūrėjęs šį įspūdingą slėnį anksčiau. „Manau, kad ši vieta būtų patraukli Pažaislio muzikos festivalio koncertams, tačiau reiktų dar labiau tobulinti slėnio infrastruktūrą“, – pastebėjo J.Krėpšta. Aleksoto bendruomenės pirmininkas Zenonas Šalna, skaitęs Marvelės upelio slėnio puoselėjimo aktą, pažymėjo, kad nuo šiol kairiąją slėnio pusę prižiūrės Kauno rajonas, o dešiniąją – aleksotiškiai, prikėlę šį slėnį naujam gyvenimui.

Aleksoto seniūnė įteikė D.Jankauskui padėkos raštą už tai, kad jis patikėjo vietos bendruomenių iniciatyvomis, kartu tapdamas vietos bendruomenių savivaldos programos, finansuojančios jų sumanymus, „krikštatėviu“. Padėkos raštai buvo įteikti ir kitiems labiausiai slėnio atgimimo labui pasidarbavusiems žmonėms.NAUJAUSI KOMENTARAI

as

as portretas
kiek milijonu nutekejo tuo upeliu

Ot tai

Ot tai portretas
Nesupratau, dėl ko čia tiek džiaugsmo. Stovi laukuose, purvyne, nesugrėbtų lapų krūvose ir kažką švenčia. Sutvarkyta turi būti visada.

Kaunietė

Kaunietė portretas
Džiugina kiekvienas naujai sutvarkytas kampelis. Šaunu.
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių