Ar R.Šalūga parems partijas, padėjusias brangiai parduoti „Romuvą“?

Kauno savivaldybės Darbo frakcijos nariai  trims valstybinėms institucijoms išsiuntė prašymą prieš šįmet vyksiančius Seimo rinkimus atidžiau stebėti konservatorių, liberalcentristų, jaunalietuvių, socialdemokratų bei partijos „Tvarka ir teisingumas“ rėmėjus.

„Tikėtina, kad tarp jų gali atsirasti verslininkas Ramūnas Šalūga ar jam artimi asmenys“, – pareiškė „darbiečiai“.

Svarstymus, kad kaunietis bandys atsilyginti savo geradariams, sukėlė vakar Kauno miesto tarybos daugumos sprendimas verslininkui priklausančias 15,31 proc. kino teatro „Romuva“ akcijas nupirkti už 350 tūkst. litų.

„Tai yra perpus didesnė suma nei akcijos yra vertos, todėl esame linkę manyti, kad dalis R. Šalūgai ir jo firmai „Rosh“ sumokėtų pinigų politikams bus grąžinta atgal“, – sakė  Kauno miesto tarybos narys „darbietis“ Rytis Šatkauskas.

Anot jo, kino teatras dėl nepalankiai sudarytos sutarties tarp savivaldybės ir „Rosh“ yra tapęs tarsi verslininko įkaitu, todėl spręsti situaciją būtina, tačiau ne mokant per didelę kainą.

R.Šatkausko įsitikinimu, akcijos, už kurias R. Šalūga yra prašęs net 670 tūkst. litų, iš tiesų yra vertos ne daugiau nei 150 tūkst. litų.

Kauno miesto savivaldybės taryba ketvirtadienį pritarė sprendimui už 350 tūkst. litų perpirkti verslininkui Ramūnui Šalūgai nuosavybės teise priklausančias kino teatro „Romuva“ akcijas. Taip pat nuspręsta taikos sutartimi baigti teisminį ginčą tarp kino teatro ir R.Šalūgai priklausančios bendrovės „Rosh.

Po akcijų išpirkimo savivaldybė taps vienintele kino teatro savininke. „Tuomet turėsime galimybę kino teatrą pertvarkyti į viešąją įstaigą, kuri galės pretenduoti į Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą. Europines lėšas galėtume panaudoti tvarkant istorinę vertę turintį kino teatro pastatą“, – teigė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

„Kam  Kaunui reikalingos tos akcijos? Tam, kad kino teatras taptų viešąja įstaiga ir dalyvautų europiniuose projektuose? Bet juk to daryti niekas nedraudžia ir valstybinėms įstaigoms. Manau, kad šie sandoriui sudaryti skirti argumentai yra silpni“, – įsitikinęs R. Šatkauskas.

Praėjusių metų pabaigoje dalį kino teatro akcijų turintis R.Šalūga pasiūlė savivaldybei akcijas įsigyti už 620-670 tūkst. litų. Savivaldybės darbo grupės ir verslininko derybų metu susitarta dėl gerokai mažesnės kainos ir paprastąsias vardines 5 litų nominaliosios vertės akcijas savivaldybė perpirks už 350 tūkst. litų.

Už akcijų paketą bus atsiskaityta per 2012-2013 metus, šiemet išmokant apie 100 tūkst. litų, kitąmet – apie 250 tūkst. litų.

Verslininkas R.Šalūga sutiko teisminį ginčą tarp „Romuvos“ ir jo bendrovės „Rosh“, nuomojusios kino teatrą, baigti taikiai.


Šiame straipsnyje: RomuvaRamūnas ŠalūgaRosh

NAUJAUSI KOMENTARAI

Viktoras

Viktoras portretas
P. Šalūga nėra joks verslininkas. Tai yra finansinis parazitizmas. Niekas nedrįsta sakyti, už kokią juokingą sumą tos akcijos buvo nupirktos. Per visą laiką į Romuvą neįdėjo nė cento, tik dar labiau apleido. O dabar dar nori pasipelnyti.

argi

argi portretas
Šalūga turi „Romuvą“? Jis turi tik bendrovės, daug metų dirbančios nuostolingai, akcijų. Šios akcijos jokio pelno neneša ir neneš, apie dividendus nėra ko svajoti, o ir bendrovės valdyme jokių galių nesuteikia.

Plepučiui darbiečiui

Plepučiui darbiečiui portretas
Pletkininkas mat išvadas padarė... 1. Nepriklausomi turto vertintojai Šalūgos akcijas įvertino ir kaina buvo 240 tūkst (o ne iš lempos ištrauktas 150 tūkst), 2. Iki šiol Romuva nebuvo valstybinė įstaiga, o UAB, tad pretenduoti į ES finansus kino veiklai negalėjo (o ir kitais šaltiniais galint, būtų keliama ir Šalūgos akcijų vertė, tad reiktų išpirkt už dar didesnę sumą). Atsirado mat rūpintojėlis...
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių