Ar psichiatrinė ekspertizė Kauno slaugytojai padės išvengti bausmės?

Net ir pripažinta kalta dėl 11 mėnesių kūdikio Domo Drėzos mirties Kauno klinikinės ligoninės slaugytoja Valdareza Beleškienė gali išvengti kalėjimo. Tai priklausys nuo medicinos ekspertų atsakymo dėl moters psichinės būklės.

Suabejojo psichine būkle

Kaltinimą palaikančios Kauno prokurorės Auksės Lipkevičienės prašymu tiriama, ar 55 metų slaugytoja suvokė savo veiksmus nusikaltimo padarymo momentu, taip pat ar šiuo metu ji supranta, dėl ko yra patraukta baudžiamojon atsakomybėn.

Kokie faktai prokurorę privertė suabejoti V. Beleškienės psichine būkle? A. Lipkevičienė portalui 1kaunodiena.lt teigė, jog „dalykai, susiję su asmens psichine sveikata, yra neskelbtini ir nekomentuojami“.

Tačiau, pasak jos, tokiose bylose dažnai kreipiamasi į psichiatrus. „Daugelyje bylų, kurios yra susiję su panašiomis aplinkybėmis ar bet kokiu gyvybės atėmimu, kaip taisyklė pasitikriname, ar tas asmuo tiek nusikaltimo padarymo metu, tiek šiuo metu yra pakaltinamas, tai yra, ar jo psichinė sveikata leidžia jam suprasti jo veiksmus, valdyti juos ir atsakyti už juos“, – kalbėjo prokurorė.

Į klausimą, ar psichiatrine ekspetize šioje byloje negali būti pasinaudota įtariamajai bandant išvengti laisvės atėmimo bausmės, A. Lipkevičienė sakė tedaranti veiksmus, kuriuos atlikti ją įpareigoja įstatymas.

Su vaikais nebedirba

Bylą perduoti teismui rengiamasi sulaukus psichiatrijos specialistų išvadų. Dėl neatsargaus kūdikio gyvybės atėmimo gręsia iki 8 metų nelaisvės.

Kauno klinikinės ligoninės atstovas žiniasklaidai Gediminas Stanišauskas portalui 1kaunodiena.lt teigė, jog V. Beleškienė su vaikais nebedirba. Ji registruoja elektrokardiogramas suaugusiems pacientams.

Ar pati ligoninė niekuomet nebuvo suabejojusi slaugytojos kompetencija, psichine būkle? Ar jai bus leidžiama dirbti, jei ekspertizės metu paaiškės, kad nelaimės metu ji išties nesuvokė, ką daro?

„Ligoninė nekomentuoja nepasibaigusių ikiteisminių tyrimų“, – nesileido į kalbas G. Stanišauskas.

Pasiteiravus apie slaugytojai skirtą kalėdinę premiją, jis teigė, kad „prieš Kalėdas visi be išimties darbuotojai (išskyrus direktorių) buvo paskatinti priemokomis“.

„Mūsų žiniomis, V. Beleškienė savo iniciatyva atsisakė gautos priemokos ir ją gražino į kasą“, – sakė G. Stanišauskas.

Mirė po kalio injekcijos

D. Drėzas mirė ligoninėje praėjusių metų balandžio 6 dieną. Nustatyta, kad berniuko širdis sustojo dėl mirtinos kalio injekcijos.

V. Beleškienė tvirtino nežinojusi, jog kūdikiui leidžia kalį. Ji esą maniusi, kad švirkščia gliukozės tirpalą.

Tyrėjams nepavyko surasti švirkštų, kuriais kūdikiui leisti skysčiai. Nepavyko ir išsiaiškinti, kaip juose vietoje gliukozės atsidūrė kalis.

Įtarimai kitiems asmenims kol kas nėra pateikti, nors Kauno klinikinės ligoninės komisija nustatė, jog pažeidimų padarė ir kiti darbuotojai.

D. Drėzo tėvas kaunietis Egidijus Drėzas sakė nenurimsiąs, kol dėl jo sūnaus mirties kalti žmonės nebus nubausti.



NAUJAUSI KOMENTARAI

nesamone

nesamone portretas
nesuvoke tipo veiksmu- neveiksni, ir paliko ja dirbti, dar prie to ir premija israe.Absurdas. Kuo toliau nuo inekcines reikia laikytis !

senukas

senukas portretas
Gaila,kad įvyko tokia baisi nelaimė,gaila ir žmogaus,kuris tai ne iš blogos valios padarė. Visa nelaimė.kad medikų profesija yra pati sunkiausia:menkas meatidumas,menkiausia klaidelė padaro didžiulį skausmą abiem pusėm.O dėl bausmės-SLAUGYTOJA JAU VISAM GYVENIMUI NUBAUSTA BE TEISMO. SĄŽINĖS teismas aukščiau visų teismų.

nada

nada portretas
absurdu absurdas, nejeugi niekas negali iveikt ta daktaru klana, cia kaip sakoma varnas varnui akies nekerta, dabar vis labiau ima aisket, kad ne ji sumaise vaistus,o kazkas is auksciau, sekmes teveliui, gal susidomes ir kas nors is politiku, nors nesitiki
VISI KOMENTARAI 12

Galerijos

Daugiau straipsnių