Ar priviliosime į Kauną ir užsienio žvejus?

Tikimasi, kad žvejų rojus Lietuvoje sulaikys ne tik į Skandinaviją ir kitus žuvingus regionus išvykstančius lietuvius, bet ir pritrauks užsienio meškeriotojų.

"Ne, tai nėra utopija. Nuvažiuokite į Dreverną ir pamatysite, kaip galima upelį sutvarkyti. Žinoma, tam išleista labai daug ES lėšų, tačiau jei galima vienoje Lietuvos vietoje tai padaryti, kodėl negalima kitoje? Tokios vietos yra įprastas dalykas kai kuriose užsienio šalyse. Kodėl to negali būti ir pas mus?" – kalbėjo Mėgėjų žvejybos tarybos narys Saulius Mikalauskas.

Tarybos pirmininkas Antanas Kontautas taip pat mano, kad žvejų rojaus idėja yra įgyvendinama, tačiau abejoja, ar ją pavyks plėtoti be nuolatinio valstybės ir žuvįis gaudančių žvejų finansinės paramos.

"Jei bent vieno iš šių šaltinių nebus, bus labai sunku", – įsitikinęs A.Kontautas.

Žvejų rojaus sumanytojai įsivaizduoja, kad vandens telkinio apsauga ir įžuvinimu rūpinsis ministerija, infrastruktūra – savivaldybės, o žvejui papildomai niekas nekainuos.

"Jei rojus, tai jis turi būti visiems: ir pasiturintiems, ir nepasiturintiems žvejams", – teigė aplinkos viceministras Linas Jonauskas.

Maži žūklės įkainiai pamalonintų ne tik vietinius žvejus, bet ir galėtų gundyti užsieniečius. Kol kas galimybės privilioti juos vertinamos skeptiškai. Jei tai pavyktų padaryti, meškeriotojai svetimšaliai Lietuvoje galėtų palikti nemažas sumas pinigų, nes žvejybos kelionės nebūna pigios.

Tarptautinės žvejybos kainos

Šamų ir karpių žvejyba Ispanijoje, Ebro upėje. Savaitės išvykos kaina – apie 700 eurų (apie 2400 litų) vienam žmogui. Į šią kainą įeina apgyvendinimas, maitinimas du kartus per dieną (pusryčiai ir vakarienė), valties nuoma, įrankių nuoma ir gido paslaugos visą savaitę. Papildomai kainuos jaukai ir masalai, alkoholiniai gėrimai, degalai motorinei valčiai, automobilio nuoma. Jei maistą ruošitės patys, išvyka žmogui atpigs maždaug 100 eurų.

Lašišų žvejyba Rusijoje, Kolos pusiasalio upėse. Savaitės išvykos kaina vienam asmeniui – apie 4200 litų. Į kainą įeina visi vietiniai pervežimai, apgyvendinimas kotedžuose, maitinimas, šešios žvejybos dienos, licencijos žūklei. Į kainą neįeina kelionė iki Murmansko, draudimas, vizos, alkoholiniai gėrimai.

Žvejyba Norvegijos fiorduose ir jūroje. Priklausomai nuo vietos ir gaudomų žuvų dydžio bei įvairovės kaina gali siekti ir kelis, ir keliolika tūkstančių litų. Į kainą paprastai įeina namelio ir katerio nuoma, tačiau už degalus kateriui tenka mokėti atskirai.

Lydekų žvejyba Švedijos ežeruose. Namuko kaina su valtimi keturiems asmenims paprastai kainuoja apie 1000 eurų. Įskaičiavus degalus, maistą ir kitus poreikius, kelionės kaina vienam asmeniui išeina apie 1500–2000 litų.


Šiame straipsnyje: žvejybakaunasKauno marios

NAUJAUSI KOMENTARAI

JO

JO portretas
Na, ir iotiškas straipsnis.Pirma tą betvarkę sutvarkykite, o tik paskui kalbėkite apie užsieniečius. Mazuronio stiliaus užsakomasis straipsnis.

Kaunietis

Kaunietis portretas
Pataruoju laiku pasirodo fantastiniai projektai.Apie laivybą per kauno HES.Dabar apie žvejybą. Pirma sutvarkykite aplinką, panaikinkite mariose smarvę, ižūvinkite, įrenkite kempingų. Tam prireiks ne mažiau 5 metų. O tik paskui svajokite apie užsieniečius.Veikiau čia turima mintyje Es pinigus , kuriuos dar galima išplauti.

debilai

debilai portretas
kas cia vaziuos ? ir ka jie gaudyt ruosiasi? auksles? eseriukus? kokias zuvis? gal upetakius,kuriu jau ir taip mazai imamo dydzio. Juokdariai ziuri i uzsieni,ten viskas jau seniai isdirbta ir atidirbta.Su kokia zuvimi privilioti nori uzsieniecius? Kosmodromas..
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių