Ant skurstančiųjų stalo bus ir šokolado, ir kiaušinių

Artėjant Šv. Velykoms surengta „Maisto banko“ akcija dar kartą įrodė lietuvių dosnumą. Žmonės aukojo ne tik makaronus ar kruopas, bet ir gerokai pabrangusius kiaušinius, majonezą, šokoladą, kurie pravers šventiniam stalui.

Penktadienį ir šeštadienį Lietuvoje vykusi tradicinė „Maisto banko“ akcija nenuvylė savanorių, siekiančių padėti skurstantiesiems. Preliminariais duomenimis, šios pavasarinės akcijos metu Lietuvoje paaukota maisto produktų už maždaug 730 tūkst. litų. Vien Kaune žmonės paaukojo 40 tūkst. 250 vienetų prekių, kurių vertė – apie 120 tūkst. litų.

Pasak akcijos rengėjų, pavasario „Maisto banko“ akcijos rezultatai Kaune gana panašūs į pernykščius. Pernai balandį kauniečiai „Maisto bankui“ paaukojo 42 tūkst. 534 maisto gaminius, kurių vertė - 139 tūkst. litų.

Labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ Kauno padalinio vadovė Karolina Puidaitė buvo maloniai nustebinta, kad žmonės aukojo ne vien makaronus, kruopas, miltus, cukrų, aliejų, margariną, konservus, bet ir kiaušinius, kurie neseniai gerokai pabrango. Kiaušiniai bus perduoti seniūnijoms, kur, tikimasi, jie bus išdalinti socialiai remtinoms šeimoms ir taps velykiniais margučiais.

Vienas kaunietis kiaušinių pakuočių pridėjo pilną pirkėjo vežimėlį ir pristatė savanoriams. Kitas dosnus žmogus atvežė du pilnus vežimėlius, prikrautus įvairaus negendančio maisto. Vis tik daugelis žmonių aukojo po vieną ar keletą pakuočių negendančių prekių.

Kai kuri užjaučiantieji skurdžiau gyvenančius mano, kad jiems reikia ne vien sotumo jausmo, visi kartais nori pasimėgauti skanėstais. Tad žmonės aukojo ir šokoladą, kavą. Daug kas užsiminė, kad parama maistu pirmiausia turėtų pasiekti vaikus ir senelius, kurie patys negali pasirūpinti savo gerove.

„Žmonės jau žino, kad vyksta “Maisto banko„ akcijos ir yra pakankamai dosnūs“, - įvertino K.Puidaitė.

Vargingai gyvenantiems žmonėms maistu parama buvo renkama 52 šalies miestuose, akcijoje darbavosi bemaž 300 nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių aktyvistų, socialinių darbuotojų, moksleivių, jaunuolių, taip pat kai kurių įstaigų darbuotojų.

Rudenį vykusios paramos maistu rinkimo vajaus metu Lietuvos žmonės skurstantiems dovanojo maisto už 878 tūkst. litų. Pastebima, kad prieškalėdinių akcijų metų žmonės būna šiek tiek dosnesni, nei prieš Velykas.

Surinktas gėrybes „Maisto bankas“ padalina nepasiturinčius žmones globojančioms įstaigoms ir organizacijoms. Dalis maisto atitenka labdaros valgykloms, dalis produktų keliauja tiesiai į vargstančiųjų namus.


Šiame straipsnyje: Maisto bankas

NAUJAUSI KOMENTARAI

vaikais turetu rupintis

vaikais turetu rupintis portretas
valstybines organizacijos,kaip vaiku teise, mokytojai, ministrai ir t.t.t,o ne paprasti zmones ,kurie patys neturedami pinigu ,parduotuvese i maisto banka nuperka produktus ,kenksmingus vaikams,kaip matosi nuotraukose: kondensuotas pienas su antibiotoikais,aliejus ir rapsu pigus su GMO ,kurie skatina vezi ir nevaisinguma,visi sausi produktai ne auksciausios kokybes,vadinasi su GMO, vadinasi NAUDA TIK PARDUOTUVEMS, ATSIKRATANCIOMS NUO NEPERKAMU PREKIU, --tai cia vadinasi maisto banku, slykstu matyti toki valdininku rupinimasi vaikais.

Onutė

Onutė portretas
kada vaikais pasirūpins patys tėvai juos palikę ,kodėl jie neįpareigojami mokėti savo vaikams elimentus nors vienas iš jų galėtų išlaikyti savo vaikus .Tie vaikučiai neassiranda iš gyvosios dvasios.Jeigu jiems priteistų išlaikymą gal jie pagalvotų ir uždarytų fabriką.Yra ir tokių kur dirba užsienyje o jų paliktus vaikus išlaiko mokesčių mokėtojai.

po 20val

po 20val portretas
Po 8 val. vakaro jau nebebuvo rinkėjų. Nupirkom produktų, o nėra kam atiduoti. PRASTAI ORGANIZUOTA AKCIJA.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių