Alkoholio užtvankas skundžia teismams

Alkoholio prekybos taisyklių nesilaikančius Kauno naktinės prekybos taškus bandoma pažaboti miesto politikų sprendimais, tačiau kova kol kas naudos duoda mažai. Bene visi tokie sprendimai apskųsti teismams, tad alkoholio upės ir toliau liejasi laisvai.

Nežada pasiduoti

Kauno miesto savivaldybės taryba praėjusią savaitę nusprendė apriboti dviejų besivadinančių barais naktinių alkoholio prekybos taškų darbo laiką. Vaidoto g. ir A.Juozapavičiaus pr. esančioms kavinėms uždrausta alkoholiniais gėrimais prekiauti nuo 22 iki 8 val. Tačiau jau kitą dieną barus valdančios bendrovės "Nibrė" direktorė Inga Buziliauskienė savivaldybės prašė kuo greičiau pateikti originalų tarybos sprendimo dokumentą, kad galėtų jį pristatyti Kauno apylinkės teismui.

Kol teismai neišnagrinės bylos, alkoholio prekybos vietų darbo laikas greičiausiai nebus apribotas. Praktika rodo, kad tokių bylų keliavimas per visas teismų pakopas gali užtrukti ne vienus metus, tad "Nibrė" dar suspės viduryje nakties parduoti ne vieną butelį degtinės. Per tą laiką gal ir įstatymai pasikeis.

Nusikaltimų židiniai

Savivaldybės gali apriboti alkoholio prekybos laiką konkrečiuose prekybos taškuose, tačiau tik su viena sąlyga – juose turi būti padarytas Alkoholio kontrolės įstatymo pažeidimas. Bene labiausiai paplitęs jų – leidimas išsinešti alkoholinius gėrimus.

"Žinau, kad dalis politikų norėtų, kad alkoholio prekybos laikas nuo 22 val. būtų apribotas visuose barus mažai primenančiuose taškuose, tačiau įstatyme aiškiai parašyta, kad jokių apribojimų negali būti padaryta, kol nėra įstatymų pažeidimų. Sprendimų imamasi tik tada, kai yra pažeidimas, policijos ir bendruomenės prašymai", – aiškino savivaldybės administracijos direktorius Dainius Ratkelis.

Praėjusią savaitę politikų nemalonę užsitraukusiuose dviejuose taškuose Alkoholio kontrolės įstatymo pažeidimai per šiuos ir praėjusius metus užfiksuoti kelis kartus. Per tą patį laikotarpį šalia šių taškų padaryta dešimtys kitų pažeidimų ir nusikaltimų, per dvejus metus netoli jų įvykdytos dvi žmogžudystės.

"Šitos parduotuvės sutraukia asocialius asmenis. Todėl aplinkinėse gatvėse yra neramiau, nei kitose rajonų vietose", – teigė Panemunės policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Alvydas Vaina.

Kaina – dvi gyvybės

"Policija nesugeba atlikti savo darbo ir prašo, kad tai už ją padarytume mes", – svarstant alkoholio prekybos laiko apribojimo klausimą pareiškė tarybos narys Aušrys Kriščiūnas.

Kitas miesto tarybos politikas Artūras Orlauskas taip pat suabejojo, kaip policija nustatė, kad nusikaltimai susiję būtent su šiais dviem taškais, tačiau A.Vaina ragino nepasiduoti abejonėms.

"Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad jei nebūtų tų dviejų barų, du žmonės greičiausiai būtų gyvi", – teigė pareigūnas.

Panemunės seniūnė Rasina Žolynienė tikino, kad už baro Vaidoto g. darbo laiko sutrumpinimą pasisako daugelis bendruomenės narių. O dėl prekybos taško A.Juozapavičiaus pr. laišką policijai yra parašęs Švč. Jėzaus Širdies parapijos klebonas.

Politikų nesugraudino

Politikų supratingumo į savivaldybę atėjusi I.Buziliauskienė susigraudinusi dievagojosi dėsianti visas pastangas, kad aplink jos bendrovei priklausančius barus būtų kuo saugiau.

Kauno miesto savivaldybės taryba suskilo į kelias stovyklas, tačiau dauguma balsavo už prekybos alkoholiniais gėrimais darbo laiko apribojimą.

Per praėjusius ir šiuos metus alkoholio prekybos darbo laiko apribojimas buvo pritaikytas aštuoniems Kauno naktinės prekybos taškams. Greičiausiai visais atvejais sprendimai bus apskųsti teismui. Todėl prekyba vyksta toliau.

Padėtis nesiskiria ir kitose savivaldybėse. Daugelis prekybą alkoholiu apribojusių savivaldybių tarybų sprendimų yra skundžiama teismams. Kol kas šie skundus vertina skirtingai.

Tiesa, Lietuvos savivaldybės  Alkoholio kontrolės įstatymo pažeidimus vertina  skirtingai: vienos imasi prekybos alkoholiu laiko apribojimo veiksmų, vos tik gavusios pranešimą apie pažeidimus, kitos lūkuriuoja teismų sprendimų.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja Gražina Belian pasakojo, kad Kauną reikėtų priskirti prie ryžtingesnių savivaldybių.


Šiame straipsnyje: alkoholisbaraikavinėsteismas

NAUJAUSI KOMENTARAI

tadukas panemune

tadukas panemune portretas
ten bušidistas toks užverte viena tai visi žino kas toks tėvukas jo kažkada buvo daktaru grupotei kiek būdavo jis tam bare tėk nęsamones tai dabar kaip pasodino apsiramino baigesi nesamones ten toke ir ringdavosi kas prisigert ir vienas kitam snukius malt

Įdomu

Įdomu portretas
kokio lygio yra šios „skylės“ savininkas, spėju ne ką aukštesnio nei čia besilankančiųjų. Be to, jis be jokios moralės, jam rūpi tik pinigų kiekis ir visai ne motais, kad dėl jo kaltės kenčia čia besilinksminančių šeimos, aplinkiniai kaimynai ir kt. Džiaugiuosi, kad pagaliau nebedega visą naktį įjungtos griljandos. Ačiū Policijos komisariatui ir žinoma politikams, balsavusiems už tokios “skylės“ darbo laiko sumažinimą.

panemunietė

panemunietė portretas
Vaidoto gatvėje tikrai ne kavinė ar baras - tai tikrų tikriausia knaipė.Ten renkasi toks kontingentas, kad geriau ratais aplenkti juos ir tą "barą". Labai jau negerą vardą panemuniečių tarpe turi ši vieta.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių