A.Kupčinskas: valdantieji apdujo nuo „Gazpromo“ milijardų

Kauno konservatorių lyderis Andrius Kupčinskas apgailestauja, kad „Lietuvos energija“ traukiasi iš naujos jėgainės statybos Petrašiūnuose projekto, ir mano, kad dėl to atsakomybę turės prisiimti valdantieji.

„Valdantieji apdujo nuo „Gazpromo“ miražinių milijardų ir neieško alternatyvų, nors kalba apie šilumos sektoriaus pertvarkymą. Projektas judėjo visu spartumu, o paskui buvo užmigdytas. Dabar ieškoma pasiteisinimų“, – pareiškė spaudos konferenciją surengęs A.Kupčinskas.

2011 m. spalio 3 d. bendrovė „Lietuvos energija“ išplatino pranešimą, kuriame teigiama, jog bendrovė, atsižvelgusi į bendrovės „Kauno energija“ valdybos nutarimą nebesteigti bendros įmonės su „Lietuvos energija“ dėl naujos biokuro kogeneracinės jėgainės statybos Kaune, Petrašiūnų elektrinės teritorijoje, buvo priversta nutraukti bendros įmonės steigimo procedūrą. „Kauno energija“ pranešė, kad įmonės valdybos nutarimas buvo priimtas nuo 2010 m. rudens nepasiekus esminės pažangos vykdant minėtą procedūrą.

A.Kupčinskas tikino matęs žalią terpę šio projekto įgyvendinimui, realybe galėjusio tapti 2013-aisiais. Buvęs Kauno meras žėrė priekaištus, kad dabartiniai valdantieji nepasinaudojo ankstesniu įdirbiu su „Lietuvos energija“ ir energetikos ministru Arvydu Sekmoku, nesusitiko su juo ir tiesiogiai neišsakė savo pastebėjimų ar pretenzijų.

„Pataikaujama dujininkų interesams ir nesiimama ryžtingų veiksmų ieškant alternatyvių šilumos šaltinių“, – įsitikinęs A.Kupčinskas.

Jo nuomone, nusprendus nebesteigti bendros „Kauno energijos“ ir „Lietuvos energijos“ įmonės, kuri statytų naują jėgainę Petrašiūnuose, gaištamas laikas ir rizikuojama prarasti realiais investicijas tiek iš Vyriausybės, tiek iš Europos Sąjungos.

„Tai neguodžia kauniečių, nes sąskaitos už šildymą netruks pasirodyti. Šilumos kainos šį sezoną bus pačios didžiausios. Belieka sulaukti pasiaiškinimo ir atsakomybės iš valdančiųjų“, – sakė buvęs miesto vadovas.

„Lietuvos energija“ norėjo parengti projektą „Kauno energijai“ ir Kaunui nepalankiomis sąlygomis, todėl dabar bus skelbiamas viešas konkursas, kuriame galės dalyvauti visi norintieji. Tai bus skaidresnis ir geresnis būdas“, – įsitikinęs Kauno meras Rimantas Mikaitis.

"Kauno energijos“ valdyba skelbia, kad siekdama sudaryti visiems potencialiems gamintojams vienodas konkurencines sąlygas ir kiek įmanoma daugiau atpiginti šilumą vartotojams bei dėl to, kad nebuvo pasiekta esminės pažangos steigiant bendrą įmonę, nusprendė nebetęsti steigimo procedūrų ir šį mėnesį rengiasi paskelbti viešą dalies pastatų nuomos biokuro deginimo jėgainei statyti konkursą.


Šiame straipsnyje: Kauno energijaLietuvos energija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Juozas

Juozas portretas
Kas jam su veiduku ?

MATANTIS

MATANTIS portretas
Labai matosi , kaip to jaunuolio šefas rūpinasi žmonėmis. Turiu omeny jo nesutikimą pakelti normaliai, O NESIŠAIPYTI IŠ LIETUVIŲ, minimalų atlyginimą.Paprastiems žmonėms pinigų iš biudžeto nėra, JŲ (PINIGŲ) YRA TIK BIEDNIEMS SEIMO MILIJONIERIAMS IR MINISTERIJŲ KLERKAMS, TOLIMOMS KELIONĖMS (jau padidėjo 1mlj.lt, o kai kurios žinybos dar prašys, nes jau "savo išteklius" išnaudojo), ar kokiems privatiems projektams (virš 10mlj. "paveikslų rūmams" prie jau esamų, statybai. Nors anie nuostolingi, šitie, taip pat manoma bus nuostolingi...) ir pan. TAD PONULI NESUOK, KAD ŠI (miesto) VALDŽIA BLOGA, O TU - GERIETIS...

tipo

tipo portretas
JAM NENUBIREJO))))))))
VISI KOMENTARAI 56
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių